Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
03.06.2016 16:00
З чого починаються реформи? Бюджет і планування
В Плані пріоритетних кроків уряду на 2016-й рік, на жаль, часто не закладені часові рамки щодо проведення тієї чи іншої реформи. Є згадки про пенсійну, податкову та інші реформи. Але подекуди терміни їхньої реалізації обмежуються формулюваннями на кшталт «
В Плані пріоритетних кроків уряду на 2016-й рік, на жаль, подекуди не закладені часові рамки щодо проведення тієї чи іншої реформи. Є згадки про пенсійну, податкову та інші реформи. Але подекуди терміни їхньої реалізації обмежуються формулюваннями на кшталт «у середньостроковій перспективі».
Справді, в Україні відсутній системний підхід до планування реформ. Держбюджет-2016 не є реформаторським й практично не передбачає фінансування заходів на виконання реформ. Хоча саме в ньому у першу чергу має бути відображено прагнення держави змін у тих чи інших сферах. Проте в умовах «хаотичної верстки» та несистемності у плануванні держбюджету, він не відображає намірів щось реформувати в Україні. Відтак тема реформ заговорюється, а зміни в країні – хаотичні та фрагментарні. Нераціонально сплановані, розтягнуті в часі, реформи інколи призводять до зворотних результатів. А не профінансовані реформи взагалі до результатів не призводять.
Для ефективної реалізації реформ потрібно насамперед забезпечити комплекс практичних дій з урахуванням етапів імплементації тієї чи іншої реформи, у тому числі із залученням коштів з державного та місцевих бюджетів, а також за рахунок інших джерел, у тому числі кредитних чи інвестиційних. Умовно кажучи, план реформ - це їхній перелік, строки реалізації, і «вартість» здійснення.
План реформ на декілька років може виглядати наступним чином. У ньому потрібно вказати:
- перелік реформ;
- вартість розробки та імплементації кожної реформи;
- вплив кожної реформи на доходи і видатки бюджету;
- термін, протягом якого передбачається реалізувати план реформ;
- фіскальний баланс на кожний рік, протягом якого буде реалізовано план реформ.
Зараз, очевидно, слід починати з розробки єдиної методологічної бази для розробки реформ відповідно до певного встановленого стандарту. В проекті Державного бюджету на 2017 рік слід передбачити заходи із фінансування реформ на наступний рік.
Орієнтовна послідовність кроків, які пропонується реалізувати до кінця року в рамках Плану пріоритетних кроків уряду на цей рік:
1. Затвердити методичні рекомендації з формування плану реформи, вартість розробки та їхньої імплементації. Також потрібно врахувати потреби у фінансуванні реформи на рік з визначенням джерел фінансування. І, звичайно, мають бути вказані чіткі наслідки реформ (ключові вимірювані індикатори). Такий механізм потрібен для узгодження реформи із бюджетним процесом та врахування видатків для реалізації. Що дасть реалізація цього кроку? Єдина методологія систематизує процес реформування в країні, дозволить визначити пріоритети та забезпечити в майбутньому належне фінансування заходів реформ.
2. Розробити плани реалізації реформ, а також створити єдиний узгоджений план реформ на середньострокову перспективу. Кожна реформа має бути детально прописана від етапу нормативних змін до етапу реалізації. Узгоджений план реформ має бути включений у бюджетну стратегію. Як наслідок, вдасться узгодити процеси реформування із стратегічним розвитком. Крім того буде гарантована фінансова підтримка реформ, а отже і їхня реалізація.
3. Створити прозору систему моніторингу якості виконання реформ на основі публічного звітування про використані кошти та досягнуті результати. Такий крок дозволить закласти основи для кращої ефективності впровадження реформ та використання бюджетних коштів в майбутньому. Чіткі критерії (індикатори) оцінки реалізації реформ потрібні насамперед для аналізу ефективності використання виділених на реформи коштів.
Лише після створення такої дорожньої карти реформ можна буде переходити до планування реформ у різних галузевих напрямках. Без плану не буде чіткого розуміння подальшого напрямку руху української держави.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Как действовать после получения повестки: советы и рекомендации Віра Тарасенко вчора о 16:32
- Лідерство сучасності: динамічний підхід до управління у світі, що постійно змінюється Любов Даниліна вчора о 16:23
- Критичні проблеми закупівель військових частин: що потрібно вирішити негайно Євгеній Сільверстов вчора о 14:59
- Кліматична дипломатія України: Пріоритети на COP29 у Баку Юрій Гусєв вчора о 13:19
- Належний спосіб захисту учасника ТОВ який був виключений з його складу Євген Морозов вчора о 08:55
- Збільшення податкового тягаря Андрій Павловський 10.10.2024 20:36
- Що менеджменту потрібно усвідомити до запуску системи Performance management у компанії? Катерина Кошкіна 10.10.2024 15:49
- uResidency: Інноваційний підхід до залучення іноземних підприємців у юрисдикцію України Ольга Драчевська 10.10.2024 12:42
- Турбота про ментальне здоров’я в українському бізнесі: результати опитування Христина Кудрявцева 10.10.2024 11:50
- Набуття корпоративних прав спадкоємцями мажоритарного учасника товариства Євген Морозов 10.10.2024 10:01
- Прогноз геополитической погоды 08.08.2024 Володимир Стус 09.10.2024 22:14
- Держава має думати на кілька кроків уперед Дана Ярова 09.10.2024 20:52
- Премія навздогін Євген Магда 09.10.2024 19:04
- Executive освіта в Україні не тільки для бізнесу. Де можуть навчатися держслужбовці? Галина Пустова 09.10.2024 15:06
- Комплаєнс податкових ризиків: новий етап взаємодії податкової та бізнесу Юлія Мороз 09.10.2024 13:34
Топ за тиждень
Популярне
-
В Україну зайде найбільша пряма інвестиція за час війни на $435 млн: хто отримає
Бізнес 11302
-
Росія опублікувала свіже опитування щодо ставлення до війни в Україні не просто так. Ось причина
Думка 8733
-
FT: Лукойл використав громадянина Британії, щоб таємно купити 25 танкерів
Бізнес 8562
-
Угорщина підписала меморандум з Газпромом: постачання газу в обхід України зросте
Бізнес 7703
-
Розумні пасіки. Чому айтівці беруться за бджіл
Бізнес 7424
Контакти
E-mail: [email protected]