"Ні #ПДВнаПовітря": навіщо ми закликаємо підтримати електромобілі в Україні?
Усіх, кому не байдужа ця тема, закликаю завтра прийти до стін Верховної Ради
Якщо ви слідкуєте за моїм блогом (скромно сподіваюся, що такі добродії є серед тих, хто це читає), то помітили один із перших текстів - про лідерство України в регіоні за кількістю електромобілів. І справді, як так сталося, що у нас в 3 рази більше електрокарів, аніж у значно велелюднішій Росії та в 6 разів більше, аніж у багатій Польщі?
Не буду описувати всього механізму того, чому так сталося, скажу лише основні річ: найвагоміше нашому регіональному електромобільному лідерству посприяла тимчасова відміна ПДВ на ввезення електрокарів. Це - факт. Чому ці 20% (з урахуванням інших пільг дещо більше) такі критичні - хтозна, може щось коріниться в ментальності українців, однак зі скасуванням ПДВ популярність електрокарів у нас різко зросла, так, що за темпом росту кількості електрокарів ми - серед європейських лідерів.
Так, за даними МВС, за 9 місяців 2018 року в Україні було зареєстровано 3798 нових електромобілів, що на 15% більше, ніж за весь 2017 рік. При цьому ця цифра складає 35% від всього обсягу реєстрацій нових авто в Україні.
Перемога? Безумовно. Цими показниками варто пишатися, і трохи далі я докладніше поясню чому. Але ця перемога ризикує з 1 січня перетворитися на величезну зраду, як прекрасна карета попелюшки - на потворний гарбуз. Оскільки казка про скасоване ПДВ от-от закінчиться…
Невже ми отримаємо різкий спад ввезення електрокарів до України, згортання розвитку електромобільної інфраструктури та повну втрату цікавості українців до цієї теми? Не хочеться у це вірити - але саме так може статися, якщо…
...Якщо Верховна Рада не продовжить відміну ПДВ на електрокари, хоча би знову - тимчасово, хоча би іще на один рік. І не зробить цього прямо завтра, адже саме 22 листопада заплановано голосування за відповідний законопроект. Саме до цього закликає народних депутатів наша ініціатива "Ні #ПДВнаПовітря". Ми вже влаштували пробіг на електромобілях у Києві, Одесі, Дніпрі, Харкові та інших містах, ми розповідали про це в коментарях для ЗМІ та на брифінгах, а завтра прийдемо під Верховну Раду, щоб закликати народних депутатів проголосувати за наші вимоги.
Хто ми? Широкі кола однодумців, причетних до елетромобільної галузі. Більшість із нас - звичайні власники електрокарів, але є й представники бізнесу, еко-активісти та профільні журналісти. Навіщо ми це робимо? Бо переконані - розвиток електромобільної галузі потрібен Україні. Бо вважаємо: чим більше електромобілів на дорогах нашої держави - тим це краще для усіх нас.
Чому?
По-перше, тому що електромобілі не забруднюють повітря, на відміну від авто з двигунами внутрішнього згорання. Щороку 1 млрд автомобілів з ДВЗ генерують 130 мегатон окису вуглецю, 25 мегатон окису азоту та тетраетилсвинець. І недарма це виглядає так вражаюче, адже за цим стоять мільйони хвороб та смертей… А за електромобілями немає цього шлейфу негативу. Від слова зовсім. Оскільки жодного забруднення повітря вони не продукують. А іще вони, на відміну від авто з ДВЗ, абсолютно безшумні!
По-друге, тому що електромобілі насправді значно дешевші в експлуатації, аніж “бензинові”. І мова не лише про те, що нічний тариф дає змогу зарядити електрокар на 100 кілометрів пробігу за якість 30+ гривень, що в рази менше, аніж бензинові, дизельні і навіть “газові” авто. А помножте цю різницю на ймовірний пробіг у сотні тисяч кілометрів - і отримаєте чесну оцінку економії. Зрештою, я про це також писав у одному із блогів (спойлер: при 20 000 річного пробігу це складе 40 000 гривень економії на рік), раджу почитати.
По-третє, і це вже апеляція радше до патріотизму, - електрокари споживають українську електроенергію, а не імпортне пальне, яке часто до нас прибуває з Росії. Коментувати цей факт - зайве, я думаю. Підтримуєте електрокари - протидієте відтоку коштів до країни-агресора, все просто.
І це іще не все. За цим посиланням - розроблена ініціативою "Ні #ПДВнаПовітря" листівка, де ми зібрали цілих 11 причин того, що електрокари - це краще, ніж авто з ДВЗ. І що їх варто підтримувати й надалі, всіма можливими механізмами, а передовсім - продовженням скасування ПДВ на ввезення електромобілів.
Ми переконані у цьому. Сподіваюся, нам вдасться переконати й Верховну Раду. Усіх, кому не байдужа ця тема, закликаю завтра прийти до стін Верховної Ради і заявити разом з усіма активістами: "Ні #ПДВнаПовітря!", “Ми підтримуємо електромобілі!”
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 2880
-
Розуміє Україну, чує Європу. Що потрібно знати про Келлога та його роль у переговорах
1949
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1758
-
Reuters: РФ може погодитися на використання Україною $300 млрд заморожених активів
Бізнес 1459
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1274