Нові перспективи ринку електроенергії в Україні
Реформи, які закладені в законопроекті, в середньостроковій перспективі сприятимуть зниженню цін на електроенергію для населення, оскільки передбачається створення механізму заохочення поступового переходу на відновлювальні джерела енергії.
Вчора на засіданніВерховної Ради відбувся розгляд цілої низки законопроектів, які стосуютьсяпаливно-енергетичної сфери. Зрозуміло, що їхній розгляд передбачав доволі жвавіобговорення, оскільки дані акти спрямовані на реформування однієї з найважливішихгалузей економіки України. Але замість конструктивної критики, деякі політикипродемонстрували не скільки прагнення запропонувати певні альтернативніпропозиції, а стільки бажання отримати дивіденди.
У даному випадку черговим «майданчиком» для піару ставзаконопроект «Про ринок електричної енергії України», який вчора було прийнятоза основу в першому читанні. Перш за все, варто розуміти, що цей документспрямований на реформування паливно-енергетичного комплексу і його приведеннядо європейських стандартів (виконання вимог Третього енергетичного пакету ЄС).Саме тому його прийняття є важливим у контексті подальшої євроінтеграціїУкраїни.
У той же час реформи, які закладені в законопроекті, всередньостроковій перспективі сприятимуть зниженню цін на електроенергію для населення,оскільки передбачається створення механізму заохочення поступового переходу навідновлювальні джерела енергії. Більше того, слід звернути увагу й наекологічну складову вище зазначеного задуму. Фактично можна спрогнозувати, щоза такої ситуації відбудеться поступовий відхід від теплоелектростанцій.Безперечно, це є більш віддаленою перспективою, проте в будь-якому разі вартоналаштовувати шляхи для її просування.
Зрозуміло, що відбулося лише перше читання, і в подальшомуможливі пропозиції чи альтернативи стосовно тих чи інших моментів. Але в той жечас слід очікувати нових спроб окремих політичних сил дискредитувати данийзаконопроект. Знову ж таки, як і в ситуації з розглядом бюджету на 2017 рік,використовуються абсолютно ірраціональні аргументи або висловлюються такіприпущення, які жодним чином не стосуються наявного тексту і передбачених нимреалій. Наприклад, стосовно того, що населенню буде закритий доступ до дешевихджерел електроенергії. Така думка однозначно є хибною, оскільки самзаконопроект передбачає дерегуляцію енергетичної сфери. Відповідно, органидержавної влади не здійснюватимуть цілеспрямований розподіл джерелелектроенергії і не визначатимуть її кінцевого споживача. Тому в даній ситуаціїприкрим є те, що певні політики не намагаються підійти до законодавчого процесуз позицій суспільної доцільності, а переслідують виключно власні мотиви.
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов 14:22
- За ґратами, але з гідністю: Як новий закон змінює підхід до прав ув’язнених в Україні Дмитро Зенкін 13:03
- Знищення архаїзмів: Чому на міжнародних маршрутах прибрали конкурсні комісії Альона Векліч 12:59
- Доцільність оскарження акту перевірки закупівель Держаудитслужби Євген Морозов 10:15
- Тест на державницьке мислення Євген Магда вчора о 18:48
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді Юрій Бабенко вчора о 16:36
- Як українським компаніям укласти PPA: Європейський досвід та рекомендації для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 13:27
- Оголошення громадянина померлим в судовому порядку Євген Морозов вчора о 11:06
- Закони зруйнованих домівок: як припинити право власності на знищену нерухомість Світлана Приймак вчора о 10:55
- Адвокатура +5 балів: нові правила професійного розвитку Дмитро Зенкін вчора о 10:40
- Податкова нарахувала податок без підстав: як захистити свої права Павло Васильєв 16.12.2024 15:33
- Реституція сторін за нікчемним договором оренди нерухомого майна Євген Морозов 16.12.2024 11:47
- Диплом за кутом: що не так із фальшивками та системою? Дмитро Зенкін 16.12.2024 10:15
- Пропущені строки звернення до суду військовослужбовцем: що постановив Верховний Суд? Світлана Приймак 16.12.2024 10:10
- Україна в глобальному водневому атласі Олексій Гнатенко 16.12.2024 08:53
-
З 1 січня перетнути кордон з оформленою у день виїзду "Зеленою карткою" водії не зможуть
Фінанси 15828
-
Завод, де виробляють Вухастик, перейшов у власність держави
Бізнес 10336
-
"Уперше за понад 100 років". Між столицями Німеччини та Франції запустили прямий поїзд
Бізнес 6302
-
Таємниця захмарних ставок. Чому оренда землі в Україні дорожча, ніж в Нідерландах
Бізнес 3776
-
"Колективний бойко" знає, за що зараз бореться
Думка 3653