Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
31.08.2016 13:57

Китайський кінець нормандського формату

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

Не дивлячись на те, що Володимир Путін публічно відмовився від нормандського формату, саму ідею переговорів не було відкинуто, оскільки плануються двосторонні зустрічі під час саміту G20 у Ханчжоу.

                 З 3 по 5 вересня 2016року в китайському місті Ханчжоу пройде черговий саміт G20. Під час його проведення, перш за все, обговорюватимуться шляхи подальшогорозвитку світової економіки та напрацювання КНР як головуючої держави. Алеочікується й розгляд політичних питань, таких як мирне врегулювання конфліктівв Україні та Сирії і т. і.

            Ні для кого не є новиною, що під час саміту планувалосяпроведення зустрічі в нормандському форматі задля активізації мирного процесуна Донбасі. Але від даного задуму в односторонньому порядку відмовиласяросійська сторона, використавши для цього фіктивну провокацію у Криму. У той жечас Володимир Путін не відкинув ідею зустрічі з Ангелою Меркель та ФрансуаОлландом. Це зайвий раз свідчить про прагнення російського лідера повністюзмінити існуючий стан справ у переговорному процесі на свою користь.

            Перш за все, слід звернути увагу на те, що підконтрольніКремлю ЗМІ всіляко намагаються підкреслити особливу роль Володимира Путіна намайбутньому китайському саміті. У даному контексті логічною є заява помічникаросійського президента Юрія Ушакова про те, що начебто Ангела Меркель таФрансуа Олланд відмовилися від трьохсторонньої зустрічі на користь окремихдвосторонніх. Тобто Москва в такий спосіб намагається продемонструвати не лишете, що європейські лідери самі шукають контактів із Володимиром Путіним, а йте, що їм також невигідний нормандський формат.

            Звісно ж, ця ситуація не є сприятливою для України, але втой же час вона не означає повного провалу нашої дипломатії. Такий стан справлише зайвий раз демонструє факт того, що питання вирішення конфлікту на Донбасізалежить не від Києва, а від Москви. Остання свідомо затягує мирневрегулювання, намагаючись отримати нові поступки як від України, так і відЄвропи. Вдаючись до різного роду залякувань (наприклад, військові навчання таконцентрація сил на кордоні) та відвертого шантажу, Росія лише вказує на провалсвоїх початкових планів.

            Тому не дивлячись на те, що Володимир Путін публічновідмовився від нормандського формату, саму ідею переговорів не було відкинуто,оскільки, як вже зазначалося, плануються двосторонні зустрічі під час саміту G20 у Ханчжоу. Відповідно, українській дипломатії слідактивно протидіяти реверансам Кремля, які спрямовані на дискредитацію тасвоєрідне виведення Києва із мирного процесу.  

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи