Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
24.06.2016 17:00

Brexit - не привід опускати руки

Народний депутат України 8-го скликання

Насправді, процеси, які відбуваються нині в Європі і світі загалом, доволі закономірні і об’єктивні. Існуючі проблеми назрівали щонайменше десятиліттями. І ми від само початку поводили себе вкрай наївно, коли розраховували на всеосяжну і безстрокову підтри

Після оприлюднення результатів британського референдуму вУкраїні очікувано прокотилася нова хвиля песимізму. Політики в унісон говорятьпро негативні наслідки Brexit для нашої країни. І дійсно, без Британії, яка завждирішуче підтримувала Київ у євроінтеграційних намірах і боротьбі з російськоюагресією, Європейський Союз суттєво змінить зовнішні і внутрішньополітичніпріоритети. І Україні в цих пріоритетах буде відведено значно менше місця, ніжраніше. Так, ЄС входить в глибоку кризу свого існування. Так, Росії цейсценарій грає на руку. І, так, підтримка Києва у протистоянні з Москвою можезменшитися. Та чи означає це незворотно трагічний наслідок для України?

Насправді, процеси, які відбуваються нині в Європі ісвіті загалом, доволі закономірні і об’єктивні. Існуючі проблеми назрівалищонайменше десятиліттями. І ми від само початку поводили себе вкрай наївно,коли розраховували на всеосяжну і безстрокову підтримку Заходу. Але требарозуміти, що за будь-яких обставин Україна не могла вічно залишатися темою № 1європейської політики, так само, як не могли без кінця тривати антиросійськісанкції. З одного боку, підтримка ЄС певний час давала змогу стримувати діїРосії, а з іншого – ця сама зовнішня підтримка ніколи не мотивувала нас пропонуватиі втілювати в життя власні стратегії врегулювання конфлікту. Тому відволіканняЗаходу від української проблеми не залишить нам іншого виходу, окрім як іти наприйняття складних і непопулярних, важких, але потрібних рішень. Іншими словами,сьогодні варто не стільки розчаровуватися в комусь, робити невтішні прогнози іопускати при цьому руки, скільки тверезо оцінити наші реальні можливості і,виходячи з них, вирішувати проблеми безпеки і внутрішнього суверенітету. Погіршеннязовнішньополітичних умов слід сприймати не як суворий вердикт, а як стимул длявнутрішніх перетворень, які здатні стати найнадійнішою запорукою успішноговирішення конфлікту з Росією. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net