Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
21.12.2015 15:49
Коментар до статті від опозиційного уряду
Хвороба популізму в українській політиці не просто не зникає з часом, а навпаки чимдуж прогресує. На превеликий жаль, частина суспільства охоче купується на дешеві популістські прийоми, неодмінним субстратом яких завжди виступає опозиційна риторика.
Хвороба популізму в українській політиці не просто незникає з часом, а навпаки чимдуж прогресує. На превеликий жаль, частинасуспільства охоче купується на дешеві популістські прийоми, неодміннимсубстратом яких завжди виступає опозиційна риторика.
В цьому немає нічого дивного, адже з опозиційного таборуповсякчас легше працювати з електоратом: опозиційний продукт критичнозаряджений, орієнтований на кон’юнктуру суспільних настроїв та необтяженийбудь-якою відповідальністю за реальний стан справ у країні.
За умов розвиненої політичної культури опозиція євиразником конкретної альтернативної програми розвитку суспільства, яказмістовно відрізняється від провладної стратегії. Але в Україні майже всіопозиціонери заробляють свій політичний капітал виключно завдяки констатації соціально-економічнихпроблем, без жодних натяків на можливі шляхи їх вирішення. До того ж самакритика часто-густо є абсолютно непрофесійним чорним піаром.
Цей ліричний вступ є виразом обурення від прочитаноїнещодавно статті, автором якої є представник так званого «опозиційного уряду».Автор вказаного матеріалу прямо звинувачує діючого міністра аграрної політики іпродовольства у брехні з приводу зростання обсягів експорту вітчизняноїагропродукції до ЄС. Зокрема, докір стосується прогнозів, які раніше були озвученіурядовцем, але мають шанс не здійснитися через скорочення Євросоюзом квот длянаших виробників. М’яко кажучи, подив у цій ситуації викликає те, яким чиномміністр відповідальний за рішення європейських чиновників, які у такий спосібзахищають, насамперед, своїх виробників? Тобто скорочення окремих квот дляукраїнських аграріїв – це наслідок об’єктивних потреб ринку ЄС, а не діяльностічи бездіяльності Мінагрополітики. Невиправданість передбачень міністра в цьомувипадку тотожна неточності прогнозу погоди на місяць вперед, адже метеорологитак само не впливають на об’єктивні кліматичні умови, як і уряд – на зовнішніекономічні обставини. Тож говорити, що за даних умов людина бреше, значитьсвідомо і безпідставно займатися брудною справою чорного піару, не більше.
Крім того, автор «викривальної» статті за усталеноютрадицією банально вказує на проблеми і не пропонує ніяких альтернативпорятунку ситуації. Політичний рейтинг, таким чином, нарощується неконструктивними пропозиціями і навіть не обґрунтованими звинуваченнямичиновників, а тривіальними фактами, причини яких перебувають далеко за межамиУкраїни.
В цьому немає нічого дивного, адже з опозиційного таборуповсякчас легше працювати з електоратом: опозиційний продукт критичнозаряджений, орієнтований на кон’юнктуру суспільних настроїв та необтяженийбудь-якою відповідальністю за реальний стан справ у країні.
За умов розвиненої політичної культури опозиція євиразником конкретної альтернативної програми розвитку суспільства, яказмістовно відрізняється від провладної стратегії. Але в Україні майже всіопозиціонери заробляють свій політичний капітал виключно завдяки констатації соціально-економічнихпроблем, без жодних натяків на можливі шляхи їх вирішення. До того ж самакритика часто-густо є абсолютно непрофесійним чорним піаром.
Цей ліричний вступ є виразом обурення від прочитаноїнещодавно статті, автором якої є представник так званого «опозиційного уряду».Автор вказаного матеріалу прямо звинувачує діючого міністра аграрної політики іпродовольства у брехні з приводу зростання обсягів експорту вітчизняноїагропродукції до ЄС. Зокрема, докір стосується прогнозів, які раніше були озвученіурядовцем, але мають шанс не здійснитися через скорочення Євросоюзом квот длянаших виробників. М’яко кажучи, подив у цій ситуації викликає те, яким чиномміністр відповідальний за рішення європейських чиновників, які у такий спосібзахищають, насамперед, своїх виробників? Тобто скорочення окремих квот дляукраїнських аграріїв – це наслідок об’єктивних потреб ринку ЄС, а не діяльностічи бездіяльності Мінагрополітики. Невиправданість передбачень міністра в цьомувипадку тотожна неточності прогнозу погоди на місяць вперед, адже метеорологитак само не впливають на об’єктивні кліматичні умови, як і уряд – на зовнішніекономічні обставини. Тож говорити, що за даних умов людина бреше, значитьсвідомо і безпідставно займатися брудною справою чорного піару, не більше.
Крім того, автор «викривальної» статті за усталеноютрадицією банально вказує на проблеми і не пропонує ніяких альтернативпорятунку ситуації. Політичний рейтинг, таким чином, нарощується неконструктивними пропозиціями і навіть не обґрунтованими звинуваченнямичиновників, а тривіальними фактами, причини яких перебувають далеко за межамиУкраїни.
Це лише один із сотень ітисяч прикладів того, як працює популістська критика опозиційного спрямування внашому політикумі. Тож якщо суспільство хоче, аби в Україні сформуваласяпродуктивна опозиція, здатна бути контролером і противагою владі, то відопозиціонерів слід вимагати аргументів і альтернативних рецептів вирішенняпроблем, з якими не може впоратися уряд. Коли ж підтримувати політиків лише зате, що вони разом з усіма обурюються наявним станом речей, але не знають якйого змінити, зміна влади в країні залишатиметься не більше, ніж дорогоювиставою.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407
Контакти
E-mail: [email protected]