Майбутнє українського гелікоптера
На тлі останніх політичних подій в Україні ЗМІ несправедливо обійшли увагою новину економічно-технологічну: конопський «Авіакон» і запорізьке «Мотор Січ» готуються до серійного виробництва українських гелікоптерів.
На тлі останніх політичних подій в Україні ЗМІ несправедливо обійшли увагою новину економічно-технологічну: конопський «Авіакон» і запорізьке «Мотор Січ» готуються до серійного виробництва українських гелікоптерів.
Перші спроби створити власні повітряні машини в Україні почалися ще у 1999 році на Полтавщині. Невелика приватна компанія випустила на базі автомобільного двигуна «Subaru» компактний 650-кілограмовий гелікоптер «Санька».
Втім, ера справжнього повноцінного гелікоптеробудування в Україні, схоже, розпочинається лише з 2011 року. Нещодавно Юрій Чмирь, голова Сумської ОДА, В'ячеслав Богуслаєв, голова ради директорів запорізького АТ «Мотор Січ» і Олексій Єнін, директор конотопського ДП «Авіакон» підписали Меморандум про запуск виробництва гелікоптерів на базі «Авіакона».
Насправді, цей документ є першим кроком реального втілення в життя Державної програми гелікоптеробудування. Причому, втілення саме на території Сумщини, її виробничими потужностями, її науковими розробками і сучасними технічними рішеннями. Про те, скільки в реальному життєвому «еквіваленті» така програма принесе нових робочих місць, податкових надходжень до бюджету, технологічних розробок і патентів можна судити хоча б за одним показником: «МОТОР СІЧ» - це не просто черговий інвестор. Це наш, вітчизняний бізнес-партнер для Сумщини. І це - стратегічний партнер.
Завдяки запорізьким агрегатам зібрані на «Авіаконі», на Сумщині, гелікоптери матимуть низьку питомою витратою палива, високою надійністю і ресурсом, високою ремонтопридатністю.
Звісно, питання – наскільки реальним є сценарій запуску виробництва власне українських гелікоптерів? У Конотопі Юрій Чмирь та В’ячеслав Богуслаєв заявили, що перший вертоліт на «Авіаконі» буде випущений вже у 2012 році, а щорічно очікується випуск 40 машин. Для порівняння: в 2010 році весь «модельний ряд» випущених в Россі гелікоптрів склав 214 одиниць.
Крім того, конотопський «Авіакон» отримує не тільки профільного і високотехнологічного, а й фінансово-потужного партнера. Виручка «Мотор Січ» в минулому році перевищила 4,2 мільярда гривень, прибуток - 870 мільйонів. Більш того, завдяки новому Податковому кодексу, компанії авіабудівної промисловості, у тому числі і «Мотор Січ», звільнені від податку на прибуток строком на 10 років. Це збільшить прибуток компанії протягом найближчих 8 років на 2 мільярди. «Авіакон», до речі, теж підпадає під дію цієї норми.
І, насамкінець, довідка. За даними компанії «NRG Capital», «Мотор Січ» - це найбільший виробник авіадвигунів у СНД. 90 відсотків середніх і важких вертольотів на пострадянському просторі і більше 60% літаків обладнані запорізькими двигунами. Сумський «Авіакон» стає партнером компанії, яка активно співпрацює з такими гігантами, як АК «Ільюшин» (Москва), АНТК «Антонов» (Київ), ВАТ «Казанський вертолітний завод» (Казань), ВАТ «Камов» (виробник знаменитих вертольотів КА-50, Москва), КиДАЗ «Авіант» (Київ), ВАТ «КБ ім. А. С. Яковлєва »(Москва), ВАТ« Московський вертолітний завод ім. М. Л. Міля», ВАТ «Туполєв».
Ці легендарні підприємства ставлять на свої вертольоти і літаки двигуни «Мотор Січ». Pratt & Whitney - відпочиває.
Сьогодні і опитані працівники «Авіакону», і прості конотопчани сподіваються, що і в адміністрації, і в обох підприємств все вийде. Для Юрія Чмиря це дуже вдала можливість ще раз продемонструвати в дії «Єдине інвестиційне вікно» і «Нову Сумщину-2015». Для «Авіакону» - це шанс на друге (і дуже достойне) життя. А для людей - це не просто зарплати та робочі місця, це - привід пишатися своїм регіоном.
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 06.07.2025 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення 703
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 411
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 179
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 129
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 103
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 15750
-
Не картайте себе за стрес. Поради від експерток, як впоратися з високим рівнем кортизолу
Життя 12731
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 8269
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6199
-
Від поранення до власної справи: історія ветерана Федора Самбурського
Життя
4819