Як перемогти Росію в телевізорі
Толерантність подається як потурання розпусті, прагнення змінити владу - як прояв фашизму або впливу США, робота неурядових громадських організацій - як підривна діяльність. Натомість штучно створюється культ сили та авторитарної влади, поширюється ідея не
Будь-який сучасний політичний, військовий чисуспільний конфлікт містить інформаційну складову.Показовим є конфлікт між новою українською владою та російськимитерористами.
Інформаційна війна - один з найголовніших елементів протистояння на Донбасі та причина легкоїанексії Криму Росією.Свідоменагнітання антиукраїнської істерії під час Євромайдану призвело до того, що вКриму не знайшлося критичної маси людей, здатних чинити опір окупації. Затезросла кількість тих, хто зрадів анексії.
Отже, якою є розстановка сил сьогодні?
Росія заздалегідь створила централізовану систему пропаганди своїх ідей іцінностей, а також дискредитації ідей, поширених у Європі. Дискредитує Москва ісаму ідею незалежності колишніх радянських республік, в тому числі України.
Останнім часом у Росії також активно впроваджуються ідея російськогомесіанізму та концепція "обложеної фортеці" - мовляв, всі проти нашоївеликої держави.
Толерантність подається як потурання розпусті, прагнення змінити владу - якпрояв фашизму або впливу США, робота неурядових громадських організацій - якпідривна діяльність. Натомість штучно створюється культ сили та авторитарноївлади, поширюється ідея необхідності повернути порядки СРСР.
Ця пропаганда здійснюється через пресу, інтернет і телебачення - невипадково сепаратисти захоплюють телевежі для ретрансляції російських каналів.На зарплаті у російської влади сидять цілі групи "тролів", які або видаляютьнебажану інформацію, або перетворюють цікаву для публіки тему на "помийнуяму".
Що маємо в Україні? Пропагандистська машина в Україні надто повільна інеорганізована. Телебачення у більшості випадків ще має довіру, але всезалежить від стосунків власника каналу з діючою владою.
Крім того, рівень телевізійної пропаганди у Росії є настільки високим, щопісля зміни влади в Україні значна частина глядачів, які дивилися українськіканали паралельно з російськими, тепер надають перевагу російським.
Більш-менш об'єктивна картинка, яку тепер почали давати українські канали,виглядає менш переконливою, ніж професійна російська пропаганда.
В інтернеті справи йдуть набагато краще, однак тут і досі нема професійногопідходу. Нема системних дій влади - все зав'язане на ініціативах громадськості.Ці потуги виглядають цілком пристойно, але на відміну від професійнихпропагандистських акцій вони не мають значного впливу.
Так, ці ініціативи виглядають переконливіше, але їх сукупна потужність непробиває психологічний бар'єр самозахисту, створений під впливом російськоїпропаганди. Отже, треба діяти більш організовано, залучаючи професійнихпропагандистів.
Головними повинні бути наступні тези.
1. Без України Донбас не виживе. Сепаратизм - це авантюра.
2. Федеративна Україна - це корупція та злочинність на місцях, яку нереальноподолати. Це шанс повернення до влади старих казнокрадів.
3. Росія Донбас не прогодує. Вона не може прогодувати навіть Крим.
4. У Криму не було ніякого народного волевиявлення - суцільні фальсифікації.
Що треба робити вже зараз.
По-перше - створити координаційний медіацентр при РНБО, який би складався зголовних редакторів провідних видань, політтехнологів та спеціалістів з інформаційноїполітики, зокрема із силових структур та МЗС.
Цей центр повинен оперативно реагувати на вкидання інформації з Росії тарозробляти протоколи протидії. Також цей центр повинен планувати спеціальніінформаційні операції - безпосередньо у Росії через опозиційні ЗМІ.
По-друге, центр повинен взаємодіяти з проукраїнськими інтернет-спільнотами.Однак давати прямі команди щодо публікацій буде шкідливо для загальної справи.Представники центру мусять або самі бути лідерами громадської думки, або матидружні стосунки з такими лідерами - журналістами і блогерами.
Далі можна буде розставляти акценти у мережах, створювати на базі спільнот"троль-сотні". Цей підхід є гібридним - не настільки централізованим,як у Росії, але й не настільки аматорським, громадянським, який переважає заразв Україні.
Слід використовуватинетрадиційні засоби впливу на територіях, де наші медіа недостатньо присутні: вокупованому Криму та у захоплених російськими терористами районах Донбасу.Необхідну інформацію можна запускати через спілкування з місцевими жителями тачерез радіомережі на зразок zello.
По-третє, Україна повинна протидіяти пропаганді у закордонних ЗМІ. Потрібнопостійно наголошувати на небезпеці перетворення Росії на неофашистську державу,на тому, що вона не зупиниться на агресії проти України, а піде на захід.
Для "старої Європи" вагомим аргументом буде те, що збитки відсанкцій є тимчасовими, а небезпека створення вогнищ нестабільності з потокамибіженців та наркотичним трафіком буде постійною, якщо не зупинити Росію нанинішніх кордонах і не змусити її залишити Крим.
Треба також переконувати виборців у країнах ЄС не голосуватиза ультраправі сили на виборах до Європарламенту, адже вони є союзниками Росіїу Європі.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411