Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
08.11.2024 19:18

«Трампівські угоди» в дії?

Керуючий партнер, співвласник компанії з інвестицій InCo home

Ізоляціоністські нотки політики Дональда Трампа та його критика глобалізації, можуть призвести до значних змін у світовій фінансовій архітектурі.

Гортаючи новини про перемогу 47-го президента США, натрапив на статтю з The New York Times авторства Carlos Lozada під назвою «Stop Pretending Trump Is Not Who We Are», що для себе переклав як «Гей, не прикидайся, що Трамп не є твоїм відображенням». І насправді трохи поміркувавши, розумієш, що якщо відкинути сентименти про прекрасне і недосяжне, то реальність з Трампом є саме тією кризою, яка створює можливості. Стаття в The New York Times варта уваги, як досить цікава рефлексія на цю тему. Але відкинемо політику, а краще спробуємо зрозуміти, як себе буде поводити інвестиційний ринок з огляду на нового президента й тут нас чекає багато цікавого. Бо, на відміну від політичного минулого, яке для більшості українців виглядає в траурних синіх кольорах, економічне майбутнє може розраховувати на яскраві червоні святкові кольори. Звичайно, свято прогнозується не всюди та не для всіх й неможливо передбачити як довго воно триватиме.

Свято наближається, Нью-Йорк знову на гребні.

Ізоляціоністські нотки політики Дональда Трампа та його критика глобалізації можуть призвести до значних змін у світовій фінансовій архітектурі. З активним пересуванням політики «Америка передусім» варто очікувати перетікання капіталу до США, що посилить позиції Нью-Йорка як фінансового центру. Можливе послабленням “хватки” на регуляторному рівні, очікування «потужного долара» та послаблення податкового тиску на рівні корпорацій будуть створювати передумови до значного підвищення ділової активності як на фінансових ринках, ринках капіталів, так і на суміжних ринках. Аналітики провідних гравців наввипередки заявляють про підвищення активності з боку інвесторів та прогнозують потужний «бичий» тренд.

“Трампівські угоди” в дії

Звернемося до фактів — станом на 7 листопада, день після того, як стало зрозуміло, хто є номер 47, долар підскочив на 1,6% (пік з вересня 2022 року). Трейдери вже заявили про настання епохи “трампівських угод” (трампівські угоди — інвестиційні стратегії, які передбачають, що акції американських компаній зростають, облігації падають, долар стоїть, компанії багатіють (американські)). Акції США, у день коли всім став зрозумілий переможець, зросли до рекордного рівня. Індекс S&P 500 піднявся на 2,5 відсотка — також його найкращий день за два роки, а Nasdaq Composite зріс на 3 відсотки.

Компанії, що «топили» за Трампа, підскочили. Акції Tesla в плюсі майже на 15 відсотків, видатний прихильник новообраного президента — Ілон Маск збирає врожай (ми ж всі пам’ятаємо, що його преміальні залежать від курсу акцій його компаній, і буквально в червні цього року рада директорів погодила пакет на 56 млрд компенсації). Банки теж зростають завдяки очікуванням меншого регулювання. Акції Goldman Sachs, наприклад, додали 13 відсотків. Своєю чергою, індекс VIX (міра очікуваної волатильності цін на акції на Волл-стріт) знизився до 16 пунктів — найнижчий рівень за останні два місяці. Це і справді круто, скоріше за все це реакція на впевнену перемогу, що все-таки дає надії на стабільність, як мінімум в осяжному майбутньому.

Індекс Russell 2000 (показник для акцій компаній з малими капіталізаціями в США) піднявся на 5,8 відсотка, оскільки інвестори очікують, що зростання економіки США принесе користь ширшому спектру секторів, а не тільки компаніям з високою капіталізацією в технологічному секторі й Ілону Маску.

Зараз багатьох хвилює питання: «Чи є все це початком довготривалого тренду»? Оптимізм інвесторів базується на очікуваннях податкових знижок та дерегуляції, обіцяних Дональдом Трампом. Якщо ці обіцянки будуть реалізовані, американська економіка може отримати потужний імпульс до зростання. Проте ризики торгівельних воєн та геополітичних конфліктів можуть швидко змінити цю картину. І, враховуючи креатуру Трампа, майже зі 100% вірогідністю можна стверджувати, що вони змінять, але ніхто не знає коли. Буде сюрпризом. А поки інвестори в акції насолоджуються зеленим кольором у своїх звітах про вартість портфеля, але десь на підкірці пам’ятаючи, що бренд-бук 47-го президента Америки все-таки містить червоні кольори.

Українські євробонди: що не так?

Цікаво, що на тлі новин про перемогу Трампа українські євробонди зросли на 2-4,5%. А по логіці «Трампівських угод» повинні падати. Можна пофантазувати, що це може бути пов’язано з очікуваннями інвесторів щодо стабілізації геополітичної ситуації та можливого послаблення напруженості в регіоні. Також ця перемога може сигналізувати інвесторам про зміну зовнішньої політики США щодо України, що впливає на настрої інвесторів стосовно цього класу цінних паперів. А можна сказати, що українські євробонди — це не облігації в класичному їх розумінні, які повинні по логіці були б подешевшати, а треба їх відносити до класу акцій американських корпорацій, тому вони зростають.

Криптовалюта: нова ера чи тимчасовий хайп?

Серед всього, що зростало перші дні й навіть години після того, як переможець передвиборчих перегонів став очевидним, був і Біткоїн, що виріс більше ніж на 10 відсотків, досягнувши рекордного рівня.

Однією з гучних заяв новообраного президента була обіцянка перетворити США на крипто столицю світу, видобути залишок невидобутих біткоїнів і сформувати національні резерви з крипти так, що через тридцять років зникне чи то державний борг, чи то резерви. Вірю, що резерви можуть зникнути швидше, ніж за тридцять років, і що державний борг не зникне ніколи.

З урахуванням того, що в Конгресі тепер рекордна кількість прокриптовалютних політиків, криптоадепти очікують значних змін у регулюванні криптовалют. Але, скоріше за все ми не побачимо створення прозорих і зрозумілих правил гри, бо це довго, складно та може виявитись непопулярним. Замість цього відбудеться звільнення голови SEC Гері Генслера та мовчазна зміна політики регулятора стосовно регулювання ринку цифрових активів. Для світового ринку криптовалют це означатиме новий стимул, і можливо деякі назвуть це крипто-весною.

Долар проти євро: що чекати від валютних ринків

Очікується зміцнення долара на тлі економічної політики Дональда Трампа, що може призвести до знецінення євро. Що і призвело по факту.

Фунт впав на 1,2 відсотка відносно долара до $1,29, тоді як євро знизився на 1,8 відсотка до $1,073. Центробанки Європи та Англії виражають повний спокій і не турбують себе необхідністю звертати увагу на такі дрібниці, як «червона хвиля» в Америці. Ще не таке бачили — що теж правда.

Але європейська економіка вже стикається з низкою викликів, і посилення долара може ще більше ускладнити ситуацію для європейських експортерів. Особливо напружилися в Німеччині, де левова частка критичного експорту (автомобілів) припадає на Америку. Може тому в Німеччині в січні теж тепер очікуються вибори. Буде шанс обрати політиків зі схожим брендбуком трампівському, щоб бути в тренді.

PS:

Перемога Дональда Трампа — це подія, яка матиме далекосяжні наслідки для світової економіки. Як зазвичай буває в моменти змін — з’явиться вікно можливостей, але застрибнути туди зможуть найспритніші.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи