Громадська Рада при Мінсоцполітики перетворються в громадське стадо?
Установчі збори по формуванню Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України, які відбулися 20 жовтня 2016 року більше нагадували мітинг за права "знедолених" профспілкових організацій з Федерації профспілок України.
Установчі збори по формуванню Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України, які відбулися 20 жовтня 2016 року більше нагадували мітинг за права "знедолених" профспілкових організацій з Федерації профспілок України.
Вони були проведені не демократично, без дотримання законних вимог, були повністю сфальсифіковані і не можуть сприйматися законною основою для формування Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України.
Деякі, так звані, учасники Установчих зборів, повністю знехтували вимогами Типового Положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, завтердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. N 996 (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 234 (234-2015-п ) від 08.04.2015) (далі Положення КМУ № 996).
Ці збори більше нагадували мітинг боротьби за права "знедолених" профспілкових організацій з ФПУ, а не на Установчі збори по формуванню громадської ради, як того передбачає відповідне Положення про громради.
Фактично Збори були зірвані представниками Федерації профспілок України, організації яких справедливо не попали до офіційного списку учасників Зборів. Заступник голови ФПУ пан Драпятий, заступник голови всеукраїнської профспілки пан Кондрюк вели себе нагло, цинічно і зухвало, попираючи усі вимоги зазначеного вище Положення, принижуючи організаторів, і разом з іншими представниками ФПУ, всіляко перешкоджали розпочати Збори належним чином, що є свідомою перешкодою проведення офіційного заходу та може квалификуватися як злочин.
Прикро, що такі незаконні дії високих посадовців ФПУ, були освячені нинішнім головою Громадської ради при Мінсополітики, який під тиском зухвалих представників ФПУ та за беспоредньої підтримки осіб, які заполонили залу, не являючись офіційними учасниками Зборів, провів Установчі збори.
Таким чином робота Установчих зборів фактично вийшла з законного русла і перетворилася на публічний фарс. Завдяки махновщині, влаштованого хаосу на зібранні представниками ФПУ, цивілізованного та демократичного розгляду питань не відбулося.
Такі Установчі збори не можуть бути процедурно визнані законними, оскільки серед їх учасників було багато тих, які не подавали необхідних документів для вступу до Громради, або подали їх з порушенням та не виправили їх своєчасно на вимогу Ініціативної групи, чи прийшли з запізненням на Збори і не отримали своєчасно відповідного Мандату для участі в Установчих зборах.
Робота Ініціативної групи з підготовки Установчих зборів для формування Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України (далі Ініціативна група) була організована згідно відповідного наказу Міністерства (від 05.08.2016, №854), провела три засідання та виконала усі необхідні умови для повноцінного формування Громадської ради у відповідності з Положенням КМУ № 996. Було обрано голову Ініціативної групи та секретаря, сформовано план-графік діяльності Ініціативної групи на поточний період, визначено порядок та форма розгляду поданих документів ІГС, утворена Робоча групи по їх розгляду. Згідно плану-графіку, в терміни передбачені Положенням КМУ № 996, були розглянуті документи ІГС та своєчасно направлені, як поштою, так і за електронною адресою, вказаною кожним ІГС, відповідні листи тим ІГС, які допустили неточності при поданні документів. Після отримання відповідей по усуненню недоліків, Ініціативна група остаточно сформувала перелік ІГС, які на погляд Ініціативної групи (Протокол №3 від 13.10.2016 р.) мали право приймати участь в Установчих зборах 20 жовтня 2016 року та тих ІГС, документи яких, не узгоджувалися з вимогами Положення КМУ №996.
Загалом до участі в Установчих зборах було допущено 139 ІГС, перелік яких, як і тих ІГС яким було відмовлено в участі в Зборах, було розміщено за три дні на сайті Міністерства соцполітики, як того і вимагає Положення № 996.
За час після оприлюднення списків і до дня Установчих зборів ніяких скарг чи зауважень до Ініціативної групи офіційно зареєстровано не було.
20 жовтня 2016 року Ініціативною групою була організована реєстрація учасників Установчих зборів, які вчасно прийшли на Збори і отримали відповідний Мандат для голосування та поставили про це свій підпис. Загалом на початок Установчих зборів було зареєстровано 97 представників ІГС. Саме ці представники, як того вимагає Положення КМУ № 996, і є повноправними кандидатами на членство в Громадській раді при Міністерстві соціальної політики України. Всі інші учасники Зборів, є такими, що не виконали умови передбачені Положенням КМУ №996 та не можуть розглядатися на членство в цій Громадскій раді на законних підставах.
Вважаю, аби подальші дії Ініціативної групи й надалі узгоджувалися с вимогами Положення КМУ № 996 та, вона могла закінчити на законних підставах формування нового складу Громадської ради при Мінсоцполітики в кількості не більше 35 осіб, необхідно забезпечити проведення нових Установчих зборів, за участю саме 97 представників ІГС, які повністю, на визначений час, на 20 жовтня 2016 року, виконали усі вимоги Положення КМУ № 996.
Лише за таких умов сформована нова Громадська ради при Міністерстві соціальної політики України може вважатися легітимною.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407