Виплата дивідендів нерезиденту та ТЦО
У кого виникли питання щодо кваліфікації операцій із виплати дивідендів нерезидентам, як контрольованих операцій, а також необхідності в зв'язку з цим подання звіту в рамках ТЦО? Вам сюди.
Сьогоднішній блог – консультація для тих, у кого виникли питання щодо кваліфікації операцій із виплати дивідендів нерезидентам (якщо сума операції перевищує встановлений законодавством поріг) як контрольованих операцій, а також необхідності в зв'язку з цим подання звіту в рамках трансферного ціноутворення.
Що каже буква закону?
На сьогоднішній день законодавством України, зокрема Податковим кодексом передбачено, що контрольованими є тільки ті операції, які можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств. У конкретному пункті Податкового кодексу навіть міститься перелік таких операцій, проте важливо лише те, чи впливає ця операція на об'єкт оподаткування.
Якщо говорити про виплату дивідендів учаснику / акціонеру у зв'язку з розподілом вже «чистого» прибутку, то операція по виплаті дивідендів не повинна розцінюватися як контрольована, оскільки така виплата не впливає на об'єкт оподаткування податком на прибуток.
Що каже ДФС?
У ДФС трохи інший погляд на це питання. За результатами податкових консультацій, наданих платникам податків, ДФС на запит щодо визнання виплати дивідендів контрольованою операцією роз'яснила, що суми внесених чи отриманих у грошовій формі інвестицій НЕ враховуються при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій для цілей трансфертного ціноутворення. А сума нарахованих відсотків за такими операціями підлягає врахуванню при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій та відображаються у звіті про контрольовані операції.
ДФС розглядала ситуацію щодо конкретних юрисдикцій, проте їм ніщо не заважає зайняти аналогічну позицію і щодо інших.
Тобто нарахування чи виплата дивідендів впливають на об'єкт оподаткування податку на прибуток, тому є операціями, які підпадають під визначення контрольованих.
Таким чином, на думку ДФС, операції з резидентом офшору, в тому числі із виплати дивідендів, здійснені у 2017 році, є контрольованими за умови відповідності таким критеріям (визначеним в Податковим кодексом):
- річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бух. обліку, перевищує 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
- обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
- та підлягають відображенню у звіті про контрольовані операції.
Що на практиці?
Буквально цього року на практиці вже не раз банки стикались з такою проблемою. На їхню думку, виплата дивідендів за рахунок чистого прибутку не може бути віднесена до контрольованих операціях, оскільки не впливає на фінансовий результат.
Але ж є ризики того, що в результаті перевірки органами ДФС операція по виплаті дивідендів може бути віднесена до контрольованих. У той же час відомі випадки, коли резиденти при виплаті дивідендів за рахунок чистого прибутку своїм учасникам відображали такі операції в звітах про контрольовані операції.
Тож треба розуміти, що питання має досить індивідуальний підхід, тому з такими кейсами краще звертатись до експертів, або надсилати запит до ДФС для отримання роз’яснень. Хоча ви ж розумієте, звідки допомога прийде швидше.
Але взагалі питання кваліфікація операцій із виплати дивідендів нерезидентам в рамках трансферного ціноутворення звучить відверто дивно. Бо ціна скоріше можуть встановлюватись тільки на товари чи послуги, а дивіденди тут ні до чого. Але впевнений, що питання будуть, тож звертайтесь.
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 14.11.2024 09:56
-
Найкращі вбрання конкурсу "Міс Всесвіт-2024" – фото
Життя 30432
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9399
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 5008
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 4883
-
"Справжній бедрум панк": музичні новинки тижня
Життя 3961