Соціально-економічні наслідки гендерної корупції: у фокусі – жінки
Про те, як сексторція ("сексуальне домагання") відштовхує жінок будувати успішну кар’єру.
Проблема
Існує не так багато інформації про вплив сексторції, хоча вплив сексуального насильства взагалі є широко вивченим. У багатьох дослідженнях фокус на жінках, тому що вони найчастіше страждають від цього. Сексторція як різновид гендерної корупції поглиблює нерівність між жінками та чоловіками. Це послаблює можливості жінок користуватися такими ресурсами як гроші і час, брати участь у політичних процесах у громаді чи на вищих рівнях.
Життя після сексторції
Експерти стверджують, що сексторція глибоко впливає на багато аспектів життя потерпілих, крім фізичних та психологічних, значними є економічні та соціальні наслідки для тих, хто це пережив. Сюди можна віднести зниження продуктивності на роботі, відмову навчатися, уникнення жертвами місць, де вони можуть зіткнутися з більшим ризиком зловживань. Жертви сексуальних домагань часто відчувають неприйняття, приниження, ізоляцію та звинувачення. “Тавро ганьби” призводить до дискримінації. Цей негативний вплив на життя потерпілого може бути настільки ж згубний, як і саме зловживання. У деяких випадках гласність про скоєне сексуальне насильство швидше призводить до покарання потерпілого, ніж винного. Наприклад, у Південному Судані жертву можуть звинуватити у перелюбі. Такий злочин карається штрафом, якщо жінка не зможе надати принаймні чотирьох свідків для доведення злочину в суді. Якщо постраждалі були одруженими, то вони можуть почати зазнавати насилля від своїх чоловіків або ті можуть їх кинути. Як наслідок, одинокі жінки поспішають вступити у шлюби, які часто перетворюються на принизливі стосунки.
“Винні” жертви
Сексторція у школах також дуже негативно впливає на майбутні економічні можливості постраждалих. Деякі дівчата пропускають уроки, щоб уникнути насилля. Інші – вагітніють через сексторцію, а це кардинально впливає на їх економічні перспективи. Зловживання знижують продуктивність та навчання, що може знизити шанси тих, хто постраждав перейти до вищих рівні освіти. Неповнолітні жертви часто кидають навчання ще й тому, що їхні однолітки і навіть викладачі знущаються над ними. Жертви сексуального насильства сприймаються як “винні” і зазнають соціального відторгнення та ізоляція. Ці ідеї можуть бути настільки вбудовані суспільство, що жертви також часто звинувачують у цьому себе. Це заважає їм шукати підтримку, отримувати медичну допомогу або жити без страху і сорому. Для багатьох тих, хто постраждав від сексуального насилля притягнення винного до відповідальності не вартує тих важких соціальних, психологічних та економічні втрат. У результаті цього багато жертв сексуального насильства воліють мовчати через страх перед суспільством.
Відмова від фінансового успіху
Одне з основних джерел економічних втрат стосується втрати професійних можливостей, які можуть варіюється від зниження продуктивності на роботі до втрати роботи або просування по службі. Сексуальне домагання також, як відомо, відштовхує жінок шукати високооплачувану роботу та будувати успішну кар’єру. Це може сприяти значному розриву у розмірі заробітної плати чоловіків і жінок, що впливає на економічний стан жінок та їх безпеку. Особи, які скаржаться, іноді сприймаються як «заскладні» для роботи працівники. Це шкодить їхній репутації. Вони можуть також втрачати рекомендації щодо майбутніх можливостей, особливо якщо їх керівник і є кривдником.
Публікація є вижимкою зі Звіту від Transparency International, Breaking the Silence around Sextortion: The Links between Power, Sex and Corruption.
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух вчора о 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко вчора о 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін вчора о 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак вчора о 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов вчора о 09:48
- ПЗУ "Про ринок деревини" – найкраща робоча модель захисту вітчизняних деревообробників Юрій Дюг вчора о 09:08
- Статистика 2024: Як форензик допомагає виявити фінансові злочини Артем Ковбель вчора о 02:12
- О распаде (разделе, национализации) крупнейших мировых ТНК Володимир Стус 01.01.2025 22:56
- 5 причин, навіщо складати CELPIP у 2025 році? Олександра Смілянець 01.01.2025 12:25
- Забезпечення позову шляхом арешту майна банку в ліквідаційній процедурі Євген Морозов 31.12.2024 21:57
- Механізм оформлення посвідок на проживання для іноземців, які захищають Україну, від КМУ Дмитро Зенкін 31.12.2024 15:39
- Секрети роботи з експертизами: як адвокат може змінити хід справи Світлана Приймак 31.12.2024 12:14
- Хто стоїть за податковою пільгою розміром у 19 млрд грн? Артур Парушевскі 31.12.2024 11:55
- Підсумки року: як правильно закрити минулий етап і підготуватися до нового Катерина Мілютенко 30.12.2024 23:36
- Способи зміни предмету або підстав позову Євген Морозов 30.12.2024 21:29
-
Кінець епохи. Що буде з мережею АЗС "Авіас"
Бізнес 32379
-
Вартість електрики в Німеччині впала нижче нуля. Цей феномен трапляється все частіше
Бізнес 20410
-
"Недешевий проєкт". Перший в Україні міст через Дунай хочуть побудувати до кінця 2030 року
Бізнес 13522
-
У Вознесенську відновив роботу залізничний вокзал – фото
Бізнес 6722
-
"Пропускна здатність русла була майже нульова". Біля Києва розчистили річку за 11 млн
Бізнес 5271