Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
30.04.2013 10:35

Штатний юрист чи юридичний аутсорсинг?

Директор юридичної консалтингової компанії "САЛЕКС", доктор філософії у галузі права

На певному етапі розвитку перед власником постає проблема правового супроводу бізнесу. Дехто намагається делегувати функції юриста головному бухгалтеру, секретарю чи іншим працівникам.

На певному етапі розвитку перед власником постає проблема правового супроводу бізнесу. Дехто намагається делегувати функції юриста головному бухгалтеру, секретарю чи іншим працівникам. І це спрацьовує, якщо мова йде про вирішення питань, що не потребують глибоких юридичних знань (написати листа контрагенту, отримати виписку чи витяг з ЄДРПОУ тощо). Яким би грамотним не був головний бухгалтер чи інший працівник, юриста він не замінить.   Отже, можна без юриста, але з ним сон спокійніший і апетит кращий.

Перш за все, потрібно розуміти якої спеціалізації юридична компанія або юрист вам потрібні. Чимало АДВОКАТОВів і юристів можна побачити тільки на кожному стовпі на листівках на стовпах і парканах.

Більшість юристів спеціалізуються в конкретній галузі (сфері) права (цивільному, господарському, фінансовому, інвестиційному і т.д.). Велика перевага для юриста - наявність економічного (фінансового) освіти, а юрист з досвідом ведення бізнесу - на вагу золота.

При пошуку юриста на вакансію досить часто виникає питання його вартості. Як правило, фірма готова платити штатному юристу від 3 до 5 тис. грн. Ситуація ускладнюється тим, що висококваліфіковані юристи добре знають собі ціну, і за такі гроші працювати чомусь не дуже хочуть. Зате вчорашні студенти  охоче йдуть на таку зарплатню. Звичайно, можна «виростити» свого юриста та його треба комусь вчити.

В умовах мінливості вітчизняного законодавства та нестабільності економічного середовища економічно обґрунтованим юридичним обслуговуваннямcтає юридичний аутсорсинг, що дає клієнту право самостійно визначати обсяг та вартість необхідних йому юридичних послуг.

Юридичний аутсорсинг (юридичне абонетське обслуговування) включає в себе:

- надання усних та письмових консультацій з правових питань господарської діяльності клієнта;

- консультування з питань застосування законодавства;

супровід корпоративних змін в компанії (змін керівництва, видів діяльності, учасників, адреси тощо);

- юридичну експертизу проектів договорів, які пропонуються клієнту для підписання;

-  участь у переговорах з партнерами та/або контрагентами клієнта, пов’язаними з укладенням, зміною, виконанням та розірванням договорів;

- проведення правового аналізу діяльності компанії (due diligence);

- представництво інтересів клієнта при виникненні спорів з партнерами (контрагентами), органами влади;

- врегулювання конфліктних ситуацій в досудовому порядку (медіація), складання претензій та відповідей на претензії тощо;

- представництво інтересів клієнта у господарських, адміністративних судах та судах загальної юрисдикції;

- надання інших правових послуг.

Переваги юридичного аутсорсингу:

- клієнту не доведеться витрачати свій час і відволікатися від важливих ділових справ,  доручивши їх юридичній компанії. Адже час власника бізнесу або керівника компанії коштує дорожче за вартість абонетського обслуговування;

- юридичний аутсорсинг зменшує правові та фінансові ризики клієнта;

- клієнт не витрачається на сплату податків і обов'язкових платежів на заробітну плату штатного юриста та інших витрат (утримання робочого місця юриста, забезпечення його нормативною базою, спеціалізованою літературою, постійне підвищення кваліфікації: курси, тренінги, оплати соціального пакету та ін.);

- юридична компанія не йде у відпустку, в декрет, на пенсію, не звільняється задля кар'єрного зростання;

- спеціалісти юридичної компанії в курсі останніх законодавчих змін та інформують клієнтів про них;

- передбачена можливість вибору пакету саме тих юридичних послуг, які необхідні клієнту. При цьому вартість обслуговування погоджується з клієнтом на зустрічі після детального обговорення всіх аспектів його діяльності. В багатьох юридичних компаніях існує пакет «Індивідуальний»;

- клієнту гарантується конфіденційність, якість та своєчасність послуг, бо за це юридична компанія відповідає своєю репутацією.

Слід також зазначити що юридична компанія – не ворог штатному юристу. Послуги юридичного аутсорсингу надаються як клієнтам, в яких відсутні штатні юристи, так і тим, в яких вони є, однак для вирішення найбільш складних питань необхідно залучення зовнішніх консультантів. 

Р.S. Можливо, Вам пощастить – знайдете сильного юриста, що спеціалізується на правовому супроводі бізнесу. Якщо Вам це удасться, то юридичний аутсорсинг Вам не потрібен.


Перепечатка данного материала разрешена исключительно со ссылкой на сайт Юридической консалтинговой компании «САЛЕКС» http://salex-lcc.com.ua/index.php/features-4/yurydychniy-futsorsyngЯкщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]