Тарифна історія або як некомпетентність Уряду призводить до зубожіння людей
Тарифна історія стала схожою на справжній серіал, у якому є все.
Погані хлопці – вони ж олігархи та монополісти, які завищили вартість газу і його транспортування, через що тарифи зросли більше ніж 30%. Хороші хлопці – люди з Банкової та Грушевського, які відчайдушно йшли в бій з поганцями, не озираючись навіть на МВФ. Наприкінці всі ми побачили «хепі-енд» у вигляді постанови Уряду про зниження ціни на газ до 6,99 грн за 1 куб для всіх постачальників, включно з "постачальником останньої надії" та встановлення НКРЕКП граничного тарифу на розподіл газу на рівні 1,79 грн за куб. Постанова Уряду діятиме з 1-го лютого по 31 березня. Але історію з тарифами варто оцінювати глибше. Бо «хепі-енду» там насправді нема, а є тотальна некомпетентність Уряду.
Запізнення Шмигаля
По-перше, тарифи в Україні виросли, бо з 1 серпня 2020 року в державі немає граничноі ціни на газ для населення, а взимку «блакитне паливо» та електроенергія дорожчають через зростання попиту. Це традиційно. А враховуючи те, що в нас облгази, які належать одному олігарху, постачають газ в домівки понад 80% громадян, вже влітку можна було прогнозувати ріст тарифів. Уряд ніяк не підготувався.
Так само там не реагували на «дзвіночки», що лунали з ефірів опозиційних телеканалів. Ще з осені меседж про ріст тарифів акуратно запускався в маси. В підсумку, зростання відбулося, а з ним розпочалися й акції протестів у регіонах, які модерують добре всім відомі політичні обличчя. Це зайвий раз доводить, що проводити політичні кампанії проти влади через відсутність в Уряду елементарної здатності прогнозувати очевидне стало надто просто. Денис Шмигаль підставив Володимира Зеленського на рівному місці.
По-друге, в Україні працює ринок, а люди про це практично нічого не знають. Вартість газу може відрізнятися навіть в різних квартирах на одному поверсі. Все залежить від вибору постачальника. Кабмін і тут провалив комунікацію та роз’яснювальну роботу повністю. Та це лише технічні моменти. Найважливіше – сам тариф.
Як Уряд надурив людей
Нам говорять про ціну на газ у 6,99 грн за куб. І подають її як нижчу, ніж була в 2018-2019 роках. Проте, тоді розподіл газу входив у тариф. Зараз, коли нам кажуть про 6,99, то до цієї вартості необхідно додати 1,79 гривень (без ПДВ) за розподіл газу. З ПДВ це буде 2,14 гривень за куб. Відповідно, вартість одного куба насправді не 6,99, а 9,13 грн!!! І це НАЙВИЩА ціна в історії.
Окрім цього, постанова Уряду нічого не говорить про постачання газу компаніям, які надають тепло в багатоквартирні будинки. Для них досі діє ПСО, де ціна прив’язана до зовнішнього хабу. Це значить, що постанова не знижує вартість тепла, а взимку – це головна цифра у платіжці. А 80% собівартості тепла – все той же газ. У платіжках все буде видно.
Також треба не забувати, що платіжки за січень прийдуть за драконівськими тарифами. Бо Уряд НЕ спрогнозував, НЕ попередив ситуацію та НЕ ухвалив необхідних рішень ДО того, як вона стала реальністю. І тепер зреагував постфактум. Внаслідок цього КОЖНА родина збідніє на декілька сотень, а то й тисяч гривень сплативши за необґрунтовано ЗАВИЩЕНІ тарифи.
Компетентні менеджери - передбачають, а не постійно реагують на руйнівні наслідки своїх помилок. На жаль, сьогодні в Уряді таких людей обмаль.
- Корпоративна безпека під час війни: як управляти ризиками в умовах невизначеності Тетяна Андріанова 16:49
- Аргентина відкриває правду про нацистів і диктатуру Дмитро Зенкін 14:59
- Заповіт під вибухами: як військові передають останню волю без нотаріуса Світлана Приймак 13:47
- Цивільна відповідальність за дитину: суд присудив відшкодувати збитки за пожежу Артур Кір’яков 12:59
- Блекаут Іберії 28 квітня 2025: уроки для енергоринку Ростислав Никітенко 12:33
- Офіс повертається Алеся Карнаухова 10:21
- "Давайте вже після Паски": як працює самосаботаж Людмила Євсєєнко 10:00
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 513
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 177
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 135
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 98
- 100 днів, які не повернули мир в Україну 94
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 32594
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 20045
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 18408
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 11853
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 8599