Блокада азовських портів – пряма загроза існуванню країни
Українські морські порти фактично блоковані через незаконне будівництво Керченського мосту. Таки дії з боку влади РФ не тільки завершують процес анексії Криму, але можуть привести до того, що Україна втратить контроль над акваторією Азовського моря.
Українські морськіпорти фактично блоковані через незаконне будівництво Керченського мосту. Такидії з боку влади РФ не тільки завершують процес анексії Криму, але можутьпривести до того, що Україна втратить контроль над акваторією Азовського моря.
Скориставшисьбездіяльністю української влади, РФ планує вже в серпні і вересніобмежити навігацію в Керченській протоці. Було оприлюднено інформацію, згідно зякою в районі будівництва транспортного переходу в Криму листом “капітана”морського порту Керч від 24 травня введені обмеження за габаритами для суден,що проходять через морську ділянку під арками пролітних будівель об’єкта“Будівництво транспортного переходу через Керченський пролив”: Довжина судна —160 м, ширина — 31 м, осадка — 8 м, надводний габарит (відстань від діючої водидо зовнішньої точки мачт) — 33 м.
Крім того, МінтрансРосії почав розробляти рішення, на підставі якого буде введено заборону на рухсуден в Керченській протоці. Пропонується ввести заборону на рух суден ікораблів на такі дати: 3-6, 8-10, 14-21 та 28-31 серпня, а також 1-4 вересня2017 року.
Навіть ці обмеженнязавдадуть серйозної шкоди для української економіки – впаде вантажообігБердянського і Маріупольського портів, що позбавить український бюджет доходувід вельми значної кількості суднозаходів. Як наслідок, підприємства не зможутьсвоєчасно виплачувати працівникам зарплати і, таким чином, ми отримаємо ще однеджерело невдоволення місцевих жителів, які і без того живуть в двох кроках відвійни.
Але не вартозабувати про те, що довіряти словамКремля не можна ні за яких умов: цілком ймовірно, що обмеження на пересуваннясуден буде діяти не два місяці, а стане постійним. Як наслідок, ми отримаємоситуацію, при якій Маріупольський порт, здатний обробляти більше 17 млн. ??тонвантажів на рік, не зможе реалізовувати ці потужності, а державна казна недорахується прибутку в розмірі 410, 3 млн. грн - саме стільки планував отриматиМаріупольський морський торговельний порт у 2017 році. Аграрії та металурги,для яких ці морські порти були головною логістичною ланкою, будуть змушеніпереорієнтуватися на інші види транспорту. Але до такого сценарію не готові анізалізниця, ані автодорожні шляхи. До того ж, Маріупольський порт дає роботу3500 жителям міста, а Бердянський порт - 1000. І це, не рахуючи кількохдесятків тисяч працівників суміжних областей, які, в разі закриття портів, тежнеминуче втратять роботу. Ми не можемо дозволити створювання додатковоїсоціальної напруги на Південному Сході України.
Морська блокадаУкраїни вже цієї осені може привести догострого дефіциту вагонів-зерновозів, призначених для вивезення врожаю зі СходуУкраїни, значно збільшить час їх використання і повернення, гострого дефіциту піввагонівдля вивозу металу та металевих виробів з маріупольських заводів. Як результат,ми отримаємо зупинку металургійних підприємств і втрату аграріями ринків збуту.
Але з будівництвомКерченського моста пов'язаний ще один аспект - екологічний. Азовське море має всі шанси перетворитися наЧорноморську затоку. Різка зміна хімічного складу води призведе до загибелібагатьох живих організмів, в тому числі, дельфінів, які занесені до Червоноїкниги. Згідно з інформацією Інституту водних проблем і меліорації НАН України,орієнтовні збитки, завдані навколишньому середовищу Чорного і Азовського морівпри будівництві Керченського моста, складуть не менше 10 млрд грн.
Тому я звертаюся доорганів влади і вимагаю негайно відреагували на ситуацію, яка стає критичною.Треба негайно скликати окреме засідання РНБО з питання загрози блокадиазовських портів України, бо дії РФ несуть пряму загрозу державній безпеціУкраїни.
Інженерні труднощіпри будівництві моста донині вважаються геологами непереборними. І виною цьому- нестійке морське дно і погодні умови в Керченській протоці. В такому випадку,цілком ймовірно, що Кремль може захотіти створити інший наземний транспортнийкоридор між анексованими територіями,тобто прокласти шлях між Донбасом і Кримським півостровом. Розгортання такогосценарію неминуче призведе до чергової ескалації конфлікту, але вже наПівденному Сході України. Це, в свою чергу, неминуче створить неконтрольованийпотік внутрішніх переселенців і біженців. Окремим і вкрай серйозним приводомдля занепокоєння при такому сценарії є той факт, що на території однієї зприкордонних областей - Запорізької - знаходиться найбільша АЕС Європи. Такимчином, незаконні дії РФ можуть спровокувати ядерну загрозу міжнародногомасштабу.
Міністерствузакордонних справ України та Міністерству інфраструктури треба якомога швидшеподати скарги до Міжнародної морської організації на незаконне обмеженнясудноплавства в Азовському морі, а Уряду - в найкоротші терміни розробитиальтернативний план дій на випадок, якщо ці обмеження будуть введені в силу.
Сьогодні транспортнасистема України абсолютно не готова до переорієнтації мільйонів тон вантажів зазовських портів на чорноморські. Таке логістичне навантаження неминучепризведе до величезних витрат. Уже найближчим часом варто починати будуватинові автомобільні та залізничні шляхи і розширювати вже наявні. Це є прямимзавданням уряду, яке повинно виконуватися за підтримки місцевої влади тагалузевих асоціацій. В іншому випадку, містоутворюючі підприємства будутьзнаходитися під постійною загрозою закриття.
Якщо це станеться,наслідки для соціально-економічної ситуації в регіоні будуть, безперебільшення, катастрофічними. Бездіяти у ситуації, що склалася, простозлочинно, оскільки мова йде не про цифри на папері - йдеться про життя величезноїкількості людей, громадян нашої країни, яка змушена сьогодні вести війну не затериторії, а за власне існування. Це цілком наочно ілюструє і майбутня блокадаазовських портів.
- Дніпровська міська рада передала в оренду частину землі лісового фонду під забудову Павло Васильєв 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв вчора о 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак вчора о 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева вчора о 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська вчора о 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва вчора о 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко вчора о 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Як соцмережі змінюють бізнес Ірина Кононенко 19.02.2025 14:13
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 206
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 201
- Ініціативи для підтримки дівчат та жінок в Україні 2025 року 73
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 71
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році 63
-
Латвія закупила в Росії зброю майже на 800 000 євро. Це рекорд
Бізнес 2295
-
"Рахувати кожну копійку". Гетманцев закликав до жорсткої фінансової політики в Україні
Фінанси 1986
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 1968
-
Розуміє Україну, чує Європу. Що потрібно знати про Келлога та його роль у переговорах
1806
-
Reuters: РФ може погодитися на використання Україною $300 млрд заморожених активів
Бізнес 1438