Як приготувати 120 тарілок здорового харчування?
Здається, тільки вчора пройшов перший захід нашого пілотного проекту «Здорове харчування для дітей», а ось вже і весь пілот завершився. Навчання пройшли більше 120 учнів 2-4 класів київських шкіл №296, №166, №316 та Гімназії №117 ім. Лесі Українки. Метою н
Здається, тільки вчора пройшов перший захід нашого пілотного проекту «Здорове харчування длядітей», а ось вже і весь пілот завершився. Навчання пройшли більше 120 учнів 2-4класів київських шкіл №296, №166, №316 та Гімназії №117 ім. Лесі Українки. Метоюнашого «пілоту» було тестування навчальної програми про Тарілку здоровогохарчування та невелике дослідження серед школярів про їхнє щоденне харчування.
Протягомсічня-лютого 2018 р. діти з цих 4-х київських шкіл взяли участь у інтерактивнійпрезентації та практичному завданні зі створення власної Тарілки здоровогохарчування.
Як це було – можнапобачити у цьому відео.
Інтерес до проектувід батьків та вчителів був величезний. Протягом реалізації тестового проектудо участі у майбутніх заходах зареєструвалися ще 179 шкіл і 5298 дітей з усієїУкраїни. Всі вони чекають, що ми приїдемо до них з нашими заходами.
Наразі переходимодо другого етапу проекту і запрошуємо до співпраці партнерів – компанії, якимне байдуже здорове майбутнє нашої країни. Сподіваюся, що за підтримкисоціально-відповідального бізнесу ми зможемо охопити нашими офлайн- іонлайн-заходами усіх школярів, а також вчителів і батьків.
Заходи виявилися однозначноцікавими для усіх юних учасників. Найбільше дітям запам’яталися Тарілкиздорового харчування різних країн (часто дивувала японська версія) і процесстворення власної Тарілки. Більшість дітей робили дійсно здорові тарілки, хочадеякі жартівники дуже намагалися приклеїти на свою тарілку мівіну, пиво абозробити тарілку з одних солодощів. На такі випадки у нас тепер буде спеціальна «Тарілкашкідливого харчування» і Світлофор продуктів, де колір (зелений, жовтий,червоний) буде позначати корисність і рекомендовану частоту вживання найбільшпопулярних продуктів.
Більше фото івідео з проекту можна побачити на нашій Facebook-сторінці.
За бажаннямшколярі продовжують роботу і вдома – передають батькам лист з рекомендаціямищодо здорового харчування, а також можуть зробити творчу Тарілку – з паперу,пластиліну, тканини або зі справжніх продуктів. Ми вже отримали фото першихприкладів таких творчих робіт – з пластиліну, паперу і навіть тарілку, зробленузі справжніх продуктів.
Вибіркове відеоопитуванняпісля заходів показало, що проблема здорового харчування є досить глибокою іпотребує подальшої постійної роботи з усіма сторонами – як дітьми, так і батьками.Так, повноцінні сніданки – це скоріше виняток, а не правило. Більшість школярівне отримує достатньої кількості овочів та фруктів, які мають складати не менше50% денного раціону. На перекус до школи діти беруть найчастіше бутерброди зковбасою або солодощі, що теж не відповідає сучасним стандартам правильногохарчування. Разом з тим, діти дуже цінують родинні обіди та вечері, хочутьвчитися готувати самостійно та з батьками і рідними.
Проект позитивносприйняли і підтримали вчителі, адже він є практичним продовженням знань, що входятьдо шкільної програми. В усіх класах, де проходив пілот, викладачівисловлювалися за необхідність продовження проекту і проведення наступних практичнихзаходів на інші тематики, пов’язані зі здоровим харчуванням.
Ось що намнаписала після заходу Олена Короленко, класний керівник 4-Б класу СШ №166:
«На питання “Якаїжа корисна, а яка шкідлива?” діти відповідають безпомилково. Наступне питання“А що тобі більше подобається?” виявляє розбіжність між «знаю» і «роблю». Більшості дітей подобаютьсягамбургери, тістечка, суші. Проект «Здорове харчування для дітей» переводитьзнання у практику. Наприклад, завдання по створенню дітьми своєї Тарілкиздорового харчування дозволило їм самостійно з великої кількості продуктіввибрати не тільки корисні, а й ті, що подобаються дитині. Діти, як дорослі, начевідвідали віртуальний магазин».
Ще з приємного - покими проводили останній захід пілоту – отримали узгодження нашої програми відАсоціації дієтологів України та Центру громадського здоров’я Міністерстваохорони здоров’я України. Відтепер матеріали проекту є офіційно рекомендованимидо використання.
Тепер все, що нампотрібно зробити, – залучити партнерів, які зможуть фінансово підтримати нашупрограму і дати їй можливість перерости з волонтерської ініціативи у великийвсеукраїнський проект, що буде поступово змінювати наше майбутнє - наших дітей,а з ними і батьків.
Знаєте абопрацюєте в соціально-відповідальній компанії? Напишіть мені листа, і мизнайдемо найкращий і найбільш креативний і ефективний спосіб для нашої win-winспівпраці!
Зареєструватися на заходи проекту:
Зареєструватися можутьвчителі та батьки за 2 хвилини за посиланням: https://goo.gl/brr1UW.
Проект запрошує до співпраці партнерів:
Пишіть на [email protected]m
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422