Оцініть поему на приземлену тему...
Як ви гадаєте, що є найбільшим досягненням японців 2015 року? Ніколи не здогадаєтесь. Це пояснить колишній київський науковець, а нині учений з Сінгапуру, представивши для доказів і свої переконливі світлини.
Першимприлетіло мені чудернацьке запитання. Мовляв, припусти, що його найбільше в тійподорожі по Японії здивувало, вразило у цій найбільш технологічно розвиненійдержаві світу. Хіба ж можна було мені відгадати? Тим паче, що в Японії япобував аж вісімнадцять літ тому. Там же ж наука давно випередила навітьнайсміливіші людські припущення. Можливо, вразили його приручені акули,повітряне таксі над містом, або ж автомобілі без керма, які управляютьсядумками? Спробуй здогадатися…
Чомусьдумається, що над моїми припущеннями пан Володимир посміявся. А ось я, їй-право,щиро здивувався його зізнанню. Ви не повірите: в українсько-сінгапурськогопрофесора найбільше подивування викликали сучасні японські… туалети. Те, скількиїх повсюдно модерних і показово лискучих знаходиться на всіх трьох тисячахостровів в Тихому океані і в морях, що омивають країну. Починаючи від найменшвідвідуваних громадських місць, аж до фешенебельних готелів, публічних закладів, на вулицяхі майданах – порахувати просто не мислимо. Шикарні, начищені вбиральні майже обов’язковийатрибут кожного громадського, культурного, торгового центру, вулиць навіть села. Одне слово, вони споруджені замало не накожному кроці для зручності громадян. І всі без винятку обладнані в одному –високотехнологічному стилі, за єдиним зразком, з одними й тими ж високо індустріальнимипристроями. Відрізнятися можуть лише кольорами відтінку стін.
Ні,це, даруйте, не споконвічний російсько-радянський нужник, з якого ми виросли вшколах, військових частинах, кінотеартах, не наші з вами пописані громадські клозети,не розбиті морські гальюни десь в автономній республіці Крим, непристанційно-залічнині сортири - без паперу, води, дзеркал, а вищий классанітарно-гігієнічного розряду. В усій без винятку величезній країні! Та що тамрозповідати, дивіться самі:
Якрозповідає мій приятель Володимир, коли сідаєш у зручне випорожнювальне крісло,під рукою опиняється своєрідний пульт управління. Як у космонавта в міжпланетному зорельоті. Розмітка його дає змогу і без знанняієрогліфів та підписів англійською зрозуміти, як треба керувати цим унікальним пристроєм. Цепроста і доступна й для найменших пацієнтів автоматика з управління особистою гігієноюбезпосередньо на гнізді: тільки натиснеш кнопочку, всього тебе приємно обполощить-обмиє,гарно просушить, обробить парфумами. Хочеш з тонким, ледь уловимим запахом, аможна з приємним, різкішим протягом. Без паперу,на який тратиться так багато деревини. Хоч звідси безпосередньо прямуй наприйом до самого імператора… Оцініть це диво громадського туалету...
Яккаже мій приятель-професор: «Встанеш з такого японського крісла – відчуваєш себеголю нещадимою відносно цього поступу цивілізації…»
А загалом сінгапурський панич-учений понад усе полюбляє в смак поїсти. І подорожі його бувають від ресторану одного міста до іншого. А японці, напевне, найменше у світі споживаютьхарчів для підтримки організму. Ось такими порціями, як бачите на знімку, частувалийого з дружиною в дорозі по Японії. Як же ж дивувалися в ресторанах острова,коли гість із Сінгапура замовляв собі не менше двадцяти п’яти порцій їжі наобід. Заради таких файних туалетів киянин не міг собі дозволити голодання…
- Бідних стає все більше Андрій Павловський вчора о 22:57
- Використання підробленого військово квитка з метою перетину держкордону Євген Морозов вчора о 21:03
- Авіакатастрофа "Азербайджанських авіаліній": пошуки правди Юрій Гусєв вчора о 14:40
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу Андрій Хомич вчора о 14:08
- Особливості імпортно-експортних операцій з електроенергією та газом у Європі: аналіз країн Ростислав Никітенко вчора о 13:30
- Партнерства заради сталого розвитку в технологічному секторі: Україна та світ Оксана Захарченко вчора о 11:48
- Шестимісячний строк для оголошення особи померлою: право, яке має служити людяності Світлана Приймак вчора о 11:43
- Етика суддів 2025: нові показники доброчесності чи додаткові виклики? Дмитро Зенкін вчора о 10:13
- Оскарження в суді містобудівної документації як нормативно- правового акту Євген Морозов 25.12.2024 20:50
- Податкові умов для енергоринку в Україні, Польщі, Угорщині, Німеччині та Нідерландах Ростислав Никітенко 25.12.2024 14:21
- Містобудівна документація: генеральний план населеного пункту Євген Морозов 24.12.2024 20:35
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience Руслана Абрамович 24.12.2024 17:39
- Спрощення процедур чи посилення контролю? Нове Положення НБУ під час воєнного стану Світлана Приймак 24.12.2024 16:35
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак 24.12.2024 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 році? Ростислав Никітенко 24.12.2024 13:31
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 858
- Бідних стає все більше 300
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 258
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу 203
- JIT – концепція, час якої настав 64
-
Дружину екснардепа Шепелева засудили до семи років позбавлення волі
Фінанси 25027
-
Кінець російського "космобєсія". Ми ще побачимо благання до американців не топити МКС
Думка 23766
-
В Україну повертається одна з найбільших у світі контейнерних компаній
Бізнес 9615
-
Їздить-стріляє. Чи стане замовлена Україною САУ RCH 155 майбутнім артилерії
Технології 9241
-
Українці вже не хочуть працювати за низьку зарплатню у Польщі. Скільки вимагають та отримують
Фінанси 7749