У ставки Гіммлера знайшовся приватний власник
Унікальний туристичний об’єкт Житомирщини - польова ставка Генріха Гіммлера «Хегевальд», яка складається з бункера та підземних залів, як виявилося, продана приватному власнику.
Унікальнийтуристичний об’єкт Житомирщини - польова ставка Генріха Гіммлера «Хегевальд»,яка складається з бункера та підземних залів, як виявилося, продана приватномувласнику.
Нагадаю, до менезвернулася громада смт Гуйва з проханням зберегти гордість їхнього селищаоб’єкт історичної спадщини часів Великої Вітчизняної війни - резиденцію«Хегевальд», оскільки ставка викликає інтерес у туристів і може приноситиприбутки громаді. Але ні громада, ні житомирська влада, за попередньоюінформацією, не мали інформації про власника ставки.
Як сьогодні повідомляєУправління культури Житомирської облдержадміністрації, бункер польової ставки«Хегевальд» був проданий ПП Михайленку М.Г. згідно рішення Новогуйвинськоїселищної ради 12.11.2004 р. для створення в ньому музею воєнної історії. Алевласник бункера досі не звернувся до Управління культури Житомирськоїоблдержадміністрації щодо реєстрації такого музею.
Тобто, власник невиконав взятих зобов’язань: бункер привласнив, а музей не створив. Тому владітреба не сидіти склавши руки, а діяти. Особливо, якщо того хоче громада. Вцьому питанні, як на мене, є три варіанти розв’язання проблеми: або переконативласника бункера зробити обіцяне (створити музей у бункері), або в судовомупорядку забрати в нього бункер чи змусити продати його тому, хто здатен будедовести справу зі створення в ньому музею, або повернути його у власністьгромади, яка хоче розвивати об’єкт у туристичному напрямку.
Для мене як длялюдини, яка вболіває за розвиток та популяризацію культурної спадщини України,важливо не те, хто саме володітиме цим унікальним історичним об’єктом. Головне,щоб його власник усвідомлював взяті на себе зобов’язання по збереженнюісторичного об’єкту, доглядав за ним і розвивав його у культурно-туристичномунапрямку, а не тримав у ньому картоплю.
Оскільки насьогодні ставка Г. Гіммлера «Хегевальд» не є пам’яткою, то я звернувся доДепартаменту культурної спадщини та культурних цінностей з проханням провестиекспертизу решток польової ставки на предмет її історико-архітектурної цінностідля подальшого занесення ставки до Державного реєстру нерухомих пам’ятокУкраїни. І тоді питання збереження і популяризації ставки стане не лишеклопотом місцевої громади, а загальнодержавним питанням.
Крімтого, звернувся до голови селищної ради смт Гуйва з пропозицією звернутися доЖитомирської обласної державної адміністрації щодо забезпечення проведенняінвентаризації та паспортизації ставки та інших історичних об’єктів у смт Гуйвадля формування в подальшому відповідних туристичних маршрутів.
Довідка: СтавкаГіммлера під Житомиром - ставка рейхсфюрера СС Генріха Гіммлера «Хегевальд»(«Заповідний ліс») розташована недалеко від «Вервольфа» - у Житомирськійобласті, біля сучасного селища Гуйва.
Командний пункт з усіма зручностями будували з жовтня 1941-го по липень 1942року. Територія ставки загальною площею 1,2 тис. кв. м. була ретельнозамаскована зеленими насадженнями. А штаб військового керівництварозташовувався у двоповерховій будівлі, в якій до війни був Будинок офіцерів.На випадок бомбардувань в ставці облаштували два наземних бункера, якіз’єднував один підземний хід, і який після війни замурували. У них були двімаленькі кімнати, товщина стін яких сягала трьох метрів, до того ж їх прикривавпівметровий шар гуми, який мав надійно захищати від прямого попадання бомб.
Тут є два входи упідземні зали райхсфюрера СС: один розташований на території військовоїчастини, тому доступ до нього неможливий, інший біля двоповерхового житловогобудинку. Це квадратна бетонна конструкція заввишки у два з половиною метримайже зусібіч обліплена господарськими прибудовами місцевих мешканців.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 11180
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 10121
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 8778
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5315
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4404