Чому партія "Слуга народу" готова висувати на виборах екс-регіоналів?
Коаліція в місцевих радах опЗЕж, або Злив виборів на користь проросійських сил. Як кампанія місцевих виборів-2020 перетворюється на підготовчі роботи до дострокових парламентських
![Александр Кондратенко](/public/images/users/ac0cbb7ba0746f941feb27df4065a77a/2020/08/29/20200829004009-1254.jpg)
В українському політикумі дедалі частіше обговорюється теза про можливий реванш проросійських сил і те, як Україна відкочується у 2013 рік. Але для того, щоб зрозуміти, наскільки ймовірним є повернення екс-регіоналів на місцях, по-перше, варто подивитися на ті кадрові перестановки, які відбулися після зміни вищого керівництва держави, а по-друге, маємо звернути увагу на хронологію подій, які відбулися від початку парламентських виборів 2019-го.
Якщо стисло, то так:
– сформувати монобільшість у ВР вперше за всю історію України – зроблено;
– сформувати однопартійний уряд – зроблено;
– підконтрольність слідчих органів після нещодавно внесених змін у законодавство – зроблено;
– залежний НБУ – зроблено;
До вище наведеного мала б додатися і вся місцева влада, бо вона чудово лягає в цю єдину піраміду вертикалі. Але стратегія проєкту «Зе» стосовно місцевих виборів має на меті зовсім інше, а саме -- формування антиукраїнських більшостей на місцевих виборах 2020 року. Іншими словами, опЗЕж.
Нещодавно у ЗМІ розганялася тема стосовно коаліції в місцевих радах, про те, що «Слуга народу» після виборів «ситуативно» співпрацюватиме з ОПЗЖ (мовляв, проводилося опитування серед своїх виборців, щоб з’ясувати, з якою з партій після виборів вона може створити цю коаліцію і не розгубити електорат та не втратити рейтинг). Згідно з опитуванням, 50% не проти співпраці з ОПЗЖ. Звісно, такі дані не мають нічого спільного з реальністю, але після кожного такого інформаційного вкидання йдуть заміри. І чим ближче до місцевих виборів, тим більше з’являтиметься подібної інформації.
Принципів політичної гігієни у партії «слуг народу» не існує, адже проєкт «Зе» був створений саме для повернення екс-регіоналів у владу. Достатньо переглянути всього 1% інформації стосовно пропрезидентської партії і зв’язків з екс-регіоналами, щоб зрозуміти картину в цілому (екс-регіонал поведе “слуг народу” до Верховної Ради; екс-регіонал очолив черкаський штаб «Слуг народу»; штабом Зеленського на Київщині керують «екс-регіонали»; ще одним радником РНБО призначений екс-"регіонал" з "Кварталу" і т.д.).
Місцеві вибори -- це завжди боротьба еліт на місцях. Вплив політичного бренду відіграє не таку значущу роль, як, скажімо, на виборах до парламенту. Але в цьому разі, коли йде втрата електоральних симпатій у «слуг» напередодні місцевих і зростає антирейтинг у президента Зеленського, то це може, навпаки, в деяких регіонах зменшити шанси для колишніх "регіоналів" виграти вибори висуванням від партії монобільшості.
Кампанія місцевих виборів-2020 – це підготовчі роботи до дострокових парламентських у 2021-му. І головне питання в тому, що коли населення країни розчароване теперішньою владою, а при голосуванні на попередніх виборах голосувало "тільки б не Порошенко", то єдиною альтернативою, особливо у східній і південній частині країни залишається ОПЗЖ. Якщо в результаті місцевих виборів на місця зайдуть у більшості люди Медведчука і, зрозуміло, з якою позицією, то для України – це (щоб не сказати гірше) досить тривожний дзвіночок.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87037
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11223
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9236
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5706
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5379