Влада захищається від протесту шахтарів силовиками
Ще ніколи влада не використовувала стільки сил на противагу протесту шахтарів. Учора лише у приміщенні Міненерговугілля та навколо нього було задіяно сотні бійців Нацгвардії. А напередодні у Лисичанську Луганської області затримали автобус із шахтарями, як
Ще ніколи влада не використовувала стільки сил на противагу протесту шахтарів. Учора лише у приміщенні Міненерговугілля та навколо нього було задіяно сотні бійців Нацгвардії. А напередодні у Лисичанську Луганської області затримали автобус із шахтарями, які тільки заходили до нього, щоб їхати до Києва, потім їх дві години протримали на одному із блок-постів. До цього у Лисичанську представники поліції та СБУ демонстративно й неприховано намагалися вплинути на шахтарів. Однак гірники змогли виїхати, бо пригрозили зупинкою усіх чотирьох шахт і початком широкомасштабного страйку. Майже годину вимушено простояли на кордоні Донецької та Дніпровської областей і шахтарі ДП «Красноармійськвугілля».
Водночас треба відзначити, що на ДП «Лисичанськвугілля» не виплачено зарплату ще за грудень 2015 року та квітень-червень цього року. А на ПАТ «Львівська вугільна компанія» з людьми не розраховуються уже 6 місяців. Значна заборгованість і на шахтах, які підлягають реструктуризації. Складною залишається ситуація й на державних шахтах: тут не отримали заробленого за один-два місяці.
Ситуація у вугільній галузі, за нашими оцінками, буде лише погіршуватися, бо не виділено коштів на державну підтримку підприємств, не збалансована ціна на вугілля, шахти часто знеструмлюють через борги за електроенергію, відсутнє ритмічне відвантаження продукції. Керівники Міненерговугілля штучно стримують роботу копалень, доводячи їх до повного банкрутства. Дивує, що міністр Ігор Насалик, не радячись ні зі спеціалістами, ні з профспілками та не враховуючи їхньої думки, заявляє, що із 35 діючих нині державних шахт залишиться лише сім.
Чому НПГУ взяло на себе відповідальність за проведення протестної ходи у Києві 20 липня? Бо стихійні акції протесту на місцях влада ігнорує і вони не приносять очікуваного результату. Але щоб приїжджати чи приходити пішки до Києва для вирішення нагальних проблем вугільної галузі, необхідні кошти. НПГУ хоча й спирається на підтримку шахтарів, все ж має обмежені фінансові можливості. Тому може так статися, що у подальшому гірникам доведеться ходити з шапкою по колу для збирання коштів на проведення акцій на захист свої трудових прав. Бо через окупацію Росією східних територій України НПГУ втратила частину своїх первинних осередків та членів профспілки, а відповідно – і їхніх внесків, а отже й фінансових можливостей.
У той же час наступ на права трудівників в Україні з боку влади, роботодавців і міжнародного капіталу зростає. Чого варті лише спроби ухвалити новий Трудовий кодекс, суттєво скоротити Списки №1 та №2, які дають право на пільгову пенсію людям, зайнятим роботою у важких і шкідливих умовах, внесення негативних змін до законодавчих актів у цій сфері, зокрема, й у Кодекс законів про працю України? У ситуації, в яку зараз потрапила НПГУ, інші галузеві профспілки, що входять до складу КВПУ, мають взяти на себе більше відповідальності за забезпечення прав і свобод людей праці та їхніх сімей. Бо раніше основне навантаження у цих справах припадало на НПГУ. Уже 27 липня ці питання нам потрібно буде вирішити на раді КВПУ. Якщо КВПУ не вдасться відстояти свої права, то тиск на простих людей у країні тільки посилюватиметься. А стиснута пружина врешті-решт розпрямиться, і тоді не уникнути стихійних бунтів з усіма негативним наслідками. Тому люди праці мають знайти у собі силу, мужність і мудрість для створення надійних механізмів захисту своїх трудових прав, одним із яких є незалежний профспілковий рух.
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина вчора о 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська вчора о 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель 01.07.2025 01:16
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини Юрій Бабенко 30.06.2025 17:15
- Як повернутись до програмування після довгої IT-перерви Сергій Немчинський 30.06.2025 16:39
- Моральна шкода за невиконання рішення суду Артур Кір’яков 30.06.2025 14:21
- Путінський режим знову показує своє справжнє обличчя: цього разу – проти азербайджанців Юрій Гусєв 30.06.2025 10:51
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 592
- Реформа "турботи" 257
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 247
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 163
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 119
-
Фрукти та овочі покращують якість сну на 16%, кажуть науковці: деталі
Життя 17930
-
Гладка шкіра без зморщок: дев’ять продуктів, які містять велику кількість колагену
Життя 15198
-
Що буде з Україною без зброї США. Три сценарії та нова роль Європи
11458
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 10225
-
Росія запустила завод з виробництва патронів для автоматів Калашнікова у Венесуелі
Бізнес 8970