Відкриття ресторану: ключові факапи
Розповідаю про ТОП-6 ключових помилок при відкритті закладу. Байдуже у вас міні-кав’ярні чи нічний клуб, який може вмістити 1 000 осіб. Правила для всіх однакові.
Я люблю кальян. Інколи мені здається, що я люблю ці тяги, більше, ніж увесь Всесвіт. Бо до Всесвіту в мене запитань багато, а до хорошого кальяну – жодних. Я люблю сервіс. Коли кожен чітко виконує те, що повинен робити. Тоді в результаті вся ця історія “лягає” в ідеальну картинку задоволеного гостя. Я люблю смачну їжу. Не просто смачну, а ідеальну. Коли аромат страви, яку несуть до твого столика, змушує обертатися всіх навколо.
Із цієї любові росте мій бізнес. Я – ресторатор. І пояснити, чому я став ресторатором, а не космонавтом, наприклад, можу дуже просто. Я не люблю космос так, як люблю створювати ідеальні місця для відпочинку й бачити задоволених гостей.
Але професію/ справу життя/ бізнес не всі обирають за таким принципом. І це погано для всіх. Як для холдерів такого бізнесу, який зазвичай “не йде”, так і для споживачів послуг таких підприємців, які зазвичай “не дуже”.
Моє переконання абсолютно чітке: якщо ви справою не живете, немає жодного сенсу цією справою займатися. Так, я розумію, що є люди, котрі працюють заради того, аби вижити. Але це вже історія інша. Я не про цю категорію. Сьогодні про тих, хто відкриває ресторан лише через те, що це модно, через те, що “нема чим зайнятися”, через те, що “в подружки є і в мене теж нехай буде”.
Розповідаю про ТОП-6 основних помилок у відкритті закладу. Байдуже, у вас міні-кав’ярні чи нічний клуб, який може вмістити 1 000 осіб. Правила для всіх однакові.
Помилка №1: відкриття заради відкриття
Якщо ви просто хочете щось відкрити, але не знаєте, що, для чого і для кого, – це повна лажа. Виняток, якщо ця ваша лажа розташовуватиметься десь у центрі міста. Тоді є шанс, що місяців шість ви будете “на плаву”.
Помилка №2: я – інвестор, тобто чекаю прибутку і нічого не роблю
Нічого, друже мій, із таким підходом не вийде. Ресторанний бізнес, як і будь-який інший, потребує уваги. Інвестувати гроші – не достатньо. Найманий працівник ніколи не буде зацікавленим у розвитку бізнесу так, як його холдер. Знаю з власного досвіду. Талановиті управлінці – це прекрасно. Вони повинні бути. Але для вирішення питань, що стосуються розвитку, конкуренції й вдосконалення, людина на зарплаті ніколи достатньо мотивованою не буде. Тут є два варіанти. Перший – управлінець отримує відсоток від бізнесу, другий – один з інвесторів цим бізнесом дійсно займається. Не номінально, а фактично. Якщо ж ні, є висока ймовірність, що ваше закриття відбудеться невдовзі після відкриття.
Помилка №3: я “відкрию суші”, бо всі їх відкривають
Тренди – це прекрасно. Але за однієї умови – якщо ці тренди відповідають вашим сильним сторонам. Якщо таке роблять усі, це не гарантує успіху проекту. Але гарантує високий рівень конкурентності й потребу бути кращим з кращих. Ви готові? Тоді вперед. Якщо ж ні, подумайте, чи є у вас сильні сторони і в чому ви можете бути кращими/оригінальнішими/крутішими;)
Помилка №4: хочу кафе, бо в подруги є, а в мене немає
Я точно знаю: сліпо слідувати за кимось - це абсолютний не варіант. Гірше – це жити комусь наперекір. Якщо ви відкриваєте кав’ярню лише через те, що у вашої подруги є успішний ресторан, відмовтеся від цієї ідеї. Ресторанний бізнес – це не забавка. Це серйозний процес, у якому треба бути професіоналом, а не аматором. А якщо все ж аматором, то страшенно закоханим у те, що робиш. Все інше - не працює.
Помилка №5: хочу і буду/ відкриваємося вже!
Недостатня увага до питань дослідження ринку, планування, аналізу й підбору команди – це те, що занапастило левову частку навіть не безнадійно поганих закладів. Я не боюся повторитися. Ресторани - це не розваги, як здається декому. Ресторани – це соціально відповідальний бізнес, який зобов’язаний якісно годувати й розважати. Щоб це робити на рівні - необхідна підготовка. Суттєва підготовка. По-іншому не буває.
Помилка №6: у вас команда, яка насправді не команда
Мотивація заробити три копійки – це погана мотивація. Команду треба формувати з тих людей, які готові нести певну місію й любити те, що роблять, не менше за вас. Це реально. Офіціант – це теж місіонер. Часто робота такого “місіонера” важливіша за роботу тисячі експертів, депутатів й політологів. Бо покликання офіціанта – нести радість. А покликання всіх цих вищеперелічених – незрозуміле до кінця навіть мені. Про що це я? Про те, що в жодному випадку не варто закладати мінімальний зарплатний фонд, і про те, що команду потрібно підбирати ретельно. І любити цю команду. Не менше, ніж себе. Хвилюватися за кожного її члена, вчити їх і надихати. Тоді вони надихатимуть гостей ваших закладів і вас самих! Інакше ми цього бізнесу не збудуємо.
- Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах Лариса Білозір вчора о 20:41
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова вчора о 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар вчора о 14:36
- У кожному дроні – сертифікат світової байдужості Дана Ярова вчора о 12:05
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 09.07.2025 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 09.07.2025 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 08.07.2025 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 08.07.2025 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- Готують підвищення тарифів для населення 732
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 147
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 101
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини 90
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні 68
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 11883
-
"Цифри шокують". Гетманцев оприлюднив дані про найбільші в Україні пенсії
Фінанси 9103
-
Uklon готовий виконати закон про стягнення податку з доходів водіїв
Бізнес 6537
-
"Сонне розлучення" – вихід для пар, щоб покращити якість нічного відпочинку та сексуального життя
Життя 5274
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 4722