Болото для Героїв?
Поки у Нових Петрівцях Вишгородського району Київської області зводять багатоповерхові житлові комплекси та гектарами продають землі сільськогосподарського призначення, учасникам АТО виділяють ділянки, розташовані у справжньому болоті.
Поки у Нових Петрівцях Вишгородського району Київської області зводять багатоповерхові житлові комплекси та гектарами продають землі сільськогосподарського призначення, учасникам АТО виділяють ділянки, розташовані у справжньому болоті.
На сесії Новопетрівської сільської ради 27 квітня 2016 року були прийняті рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок вісьмом учасникам АТО. Площа кожної з них – 0,12 га. Також сільська рада змінила цільове призначення цих ділянок з «ведення особистого селянського господарства» на «для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд». Здавалося б, ці рішення дозволять захисникам отримати гарантовані законом земельні ділянки та звести на них свої будинки. Однак не все так просто у Нових Петрівцях. Річ у тім, що усі ці ділянки розташовані поруч, на одному масиві, який є болотом. При чому, щоби побачити, що це болотяна місцевість навіть не обов’язково їхати у Нові Петрівці. Це добре видно навіть на кадастровій карті, яка є вільному доступі.
Теоретично, з такою ситуацією можна було би змиритися, якби в селі дійсно не було інших земельних ділянок. Однак це не про Нові Петрівці.
Так, в іншій частині села, де немає болота, розпочинається будівництво багатоповерхових житлових будинків. На цьому ж масиві, який у 2013 році був включений до меж села Нові Петрівці, ділянка площею 1,5536 га належить депутату Київської обласної ради від Опозиційного блоку Буковському Роману Володимировичу. Право власності на цю ділянку зареєстровано за Буковським у липні 2015 року для ведення особистого селянського господарства. Ще дві ділянки площею по 1,4842 га кожна на цьому ж масиві належать чоловіку секретаря Новопетрівської сільської ради Костюку Сергію Миколайовичу. Ця земля з ’явилась у чоловіка секретаря сільради у січні та липні 2014 року.
Підкреслю, що ділянки, які належать панам Костюку та Буковському, знаходяться на території, що була включена до меж села Нові Петрівці у серпні 2013 року. У серпні 2014 року сільська рада прийняла рішення «Про оформлення права комунальної власності на земельні ділянки, що увійшли в межі села Нові Петрівці» нібито з метою забезпечення жителів села – учасників Антитерористичної операції земельними ділянками. У тексті документу йдеться про необхідність інвентаризації земель, що увійшли до меж села, а також необхідність оскарження рішень органів державної влади, на підставі яких земельні ділянки тоді ще державної власності були передані у власність чи користування.
Як бачимо, інвентаризацію землі провели успішно. Власниками понад 3,5 га, які увійшли до меж села і мали бути проінвентаризовані, є депутат Київської обласної ради від Опозиційного блоку Роман Буковський та чоловік секретаря сільської ради Нових Петрівців Сергій Костюк.
До речі, на цьому ж масиві, який був включений до меж Нових Петрівців майже три роки тому, і є землями сільськогосподарського призначення, якісь спритні ділки активно продають земельні ділянки різних розмірів – від декількох соток до 10 га. Такі оголошення ширяться в мережі Інтернет. http://olx.ua/obyavlenie/uchastok-10-ga-kievskaya-oblast-novye-petrovtsy-800-u-e-sotka-IDjmaAy.html
Коли ми зателефонували продавцям, нам повідомили, що земля продається під будівництво і навіть запропонували допомогти змінити цільове призначення за додаткову плату.
На цій самій території уже планується будівництво нового житлового комплексу з 60 багатоповерхівок «Нью Сіті» (забудовник – «Профрембуд», який пов ’ язують із депутатом Київської обласної ради від «Опозиційного блоку» Романом Буковським). http://novostroyki.lun.ua/uk/%D0%B6%D0%BA-new-city-%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4
Нагадаю, що на цьому ж масиві сільський голова Нових Петрівців Родіон Старенький намагається відібрати у людей земельні ділянки, які були їм передані з державної власності Управлінням Держземагентства у Київській області ще до того, як ці землі увійшли до меж села. При чому, аргументує такі дії нібито необхідністю забезпечити земельними ділянками учасників АТО. http://kiev.pravda.com.ua/columns/5723190543ba5/
Поки ж тривають судові процеси, якісь ділки без жодних докорів сумління уже продають спірні ділянки через інтернет і закликають купувати квартири у багатоповерхівках, які мають звести на цій самій території. Невже Голова Новопетрівської сільської ради Родіон Старенький настільки «загрався», що вже встиг оспорювані земельні ділянки, на які у людей є всі документи, перепродати по декілька разів – і забудовнику – компанії «Профрембуд», і невідомим особам, які ведуть активний продаж земельних ділянок «під будівництво багатоповерхівок»? І все це відбувається навколо земель сільськогосподарського призначення, на продаж яких в Україні діє мораторій!
Після збільшення території села у 2013 році у Нових Петрівцях почали відбуватись різні події – у людей стали незаконно відбирати їхні ділянки, на які є держакти, в інтернеті з’явились оголошення про продаж гектарами землі сільськогосподарського призначення, на сільськогосподарських землях розпочинається будівництво багатоповерхівок, депутат Київської обласної ради та чоловік секретаря сільської ради обзавелись земельними ділянками площею по 1,5 гектара кожна. Тільки ось для учасників АТО знову землі обмаль. Все, на що спромоглися чиновники на чолі з сільським головою – це виділити для вісьмох воїнів по 12 соток у болоті.
Надзвичайно прикро, що навіть через два роки війни чиновники так і не навчилися поважати наших захисників, людей, які ціною свого здоров ’ я, а то й життя бережуть спокій у мирних містах і селах. Особливо цинічно, коли ці чиновники ще й прикривають учасниками АТО свої оборудки з десятками гектарів родючих сільскогосподарських земель, а воякам відводять по 12 соток на болоті.
- Кабмін-шатл: змінилися крісла, але не пілоти Дана Ярова вчора о 17:12
- HR-документообіг: коли кожна хвилина – це репутація Олександр Вернигора вчора о 16:52
- ЗЕД і валютний контроль у 2025 році: що варто знати бізнесу Юлія Мороз вчора о 15:05
- Виклики і успіхи у врегулюванні авіаційних страхових спорів Сергій Дзіс вчора о 14:32
- Що означає URC2025 у Римі для енергетики України та ЄС: підсумки та аналітика Ростислав Никітенко вчора о 11:11
- Молдавський експеримент: коли іноземні експерти замінюють народний суверенітет Юрій Григоренко вчора о 10:19
- Заметки по итогам Римской конференции: вопросы возрождения Украины Вільям Задорський 13.07.2025 18:59
- Что меняется в отсрочке для преподавателей: разбор законопроекта №13193 Віра Тарасенко 13.07.2025 15:30
- Що означає історичне рішення ЄСПЛ у справі "Україна та Нідерланди проти росії" Юлія Овчинникова 12.07.2025 20:59
- Пенсійна рулетка Андрій Павловський 11.07.2025 19:35
- Чому у відпустках приймають рішення про звільнення? Ольга Малахова 11.07.2025 17:10
- Made in Vietnam, approved in Kyiv: схема по-новому Дана Ярова 11.07.2025 17:02
- Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах Лариса Білозір 10.07.2025 20:41
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова 10.07.2025 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар 10.07.2025 14:36
-
Американці отримали контроль над одним з найбільших зернових терміналів в Одесі
Бізнес 16979
-
50 000 грн при народженні та 7000 грн щомісяця: уряд схвалив нову підтримку родин з дітьми
Фінанси 8914
-
Як почати день так, щоб усе встигати: робоча формула перших 30 хвилин
Життя 6368
-
У медзакладах Києва відбулися обшуки: БЕБ розслідує махінації з eHealth – фото
Бізнес 5244
-
Бути собою чи грати на публіку: чи варто ділитися своєю вразливістю в Instagram
Життя 3159