Росія звинувачує Україну у підготовці до застосування "брудної" бомби. Це повний абсурд
Росія вісім місяців поспіль веде пропагандистську війну з Україною поряд з військовою агресією.
23 жовтня глава міноборони рф Сергій Шойгу звинуватив Україну у провокаціях для подальшого використання «брудної» бомби і нібито, що "одночасно з цим за дорученням Володимира Зеленського працівники Офісу президента України з його близького оточення здійснюють негласні контакти з представниками Великої Британії щодо можливої передачі київській владі компонентів ядерної зброї". Росія вісім місяців поспіль веде пропагандистську війну з Україною поряд з військовою агресією.
Ба більше, росіяни самі вірять у те, що говорять. Навіть у такі абсурдні речі, як використання «брудної» бомби українцями. Зрештою, чому це абсурд і чому Україна ніколи не зробить такий крок. Розберемося у цьому. Але спершу, поясню, що ж таке «брудна» бомба.
«Брудні бомби» — це звичайна зброя, заряджена радіоактивним матеріалом, яка використовується для променевої терапії, консервування харчових продуктів або тестування промислових матеріалів у контрольованих умовах.
У «брудних» бомбах вибухові речовини розміщуються поряд з радіоактивним матеріалом, який викидається назовні силою вибуху. Тобто це практично звичайна бомба, але з елементами радіоактивних речовин. Що з радіоактивки може туди потрапити? На думку Шойгу, відпрацьоване ядерне паливо із ЗАЕС. Бо ніби саме на Запорізькій атомній електростанції ми маємо створити бомбу. Це абсурд. З декількох причин.
По-перше, ЗАЕС контролюється російськими військами. І навіть якби Україна теоретично хотіла це зробити, у війні з нашого боку це нічого не змінить, бо «брудна» бомба не дорівнює ракеті, яка може подолати сотні кілометрів, аби досягти ворожої цілі.
Думаю, вже всі бачили картинки з пакетами, в яких міститься порошок білого кольору і написом уран. Ось з цього випливає друга причина абсурду. Україна наразі не видобуває уран. Навіть попри найбільші його світові запаси. Тому надто абсурдно експортувати його для такої мети. На думку України. В росіїї та серед її «помічників» пішли далі. Говорять, що «брудна» бомба та ядерна – одне і теж. Звісно, це зовсім не так.
Так, і те, і те може бути смертельним для людей. Але якщо ядерна бомба практично моментально зітре з землі більшість живого у місці потрапляння та навколишньому радіусі, а наслідки відчуватимуться протягом десятиріч далеко від епіцентру (багато залежить від виду ядерки), то наслідки від викиду речовин з брудної бомби є не такими руйнівними для людства. Як зазначив член дослідницької групи з політики безпеки Stiftung Wissenschaft und Politik (SWP) Вольфганг Ріхтер, безпосередня небезпека брудної бомби навряд чи виходить за рамки самого заряду вибухівки. Це можна порівняти з променевою терапією після видалення злоякісної пухлини. Терапія призначається саме на ту ділянку, де був епіцентр. Теоретично, інші тканини та органи не повинні постраждати. Але ключове слово тут – теоретично. Бо навіть найдосвідченіший професор не передбачить наслідків зі стовідсотковою точністю. І бути впевненим, що щось не надто шкідливе точно не нашкодить, - не варто.
Повернімося тепер до «брудної» бомби. Чому Україна її не застосовуватиме? Бо ніхто не може спрогнозувати, що вона спрацює лише по позиціях ворога, якщо теоретично її кинуть наші військові на нулі. А якщо і спрацює, то немає гарантії, що зачепить російську армію. Багато що тут вирішує напрям вітру, який, як і наслідки хвороби чи процент відновлення, спрогнозувати складно. Тобто, з потоком вітру існує ймовірність потрапляння радіоактивних речовин за сотні кілометрів. Тоді постраждає цивільне населення. Нехай і не відразу.
А чи є це метою українського уряду та ЗСУ? Запитання риторичне.
Як і риторичне воно у ключі, чи потрібна «брудна» бомба рф.
З високою ймовірністю така зброя вже є в рф. Найбільше, через те, що самі росіяни про це говорять. А відтак, можуть застосувати і в Україні у війні проти цивільного населення. Що вони і робили, гатячи по українських ТЕС та ТЕЦ.
«Брудна» бомба легка у транспортуванні, тому вибухнути вона може у ТЦ, метро, просто на узбіччі. Саме це робить її для людей небезпечною і безпосередньо у момент вибуху, і у подальшому. Саме так виглядає один із планів путіна в черговому етапі війни з цивільним населенням.
І лише тому в їхньому інфопросторі розганяється фейк про українську «брудну» бомбу, аби за безвихідних обставин кинути бомбу і звинуватити у тому нас. Особливо на анексованих територіях, які ЗСУ не контролюють, а відтак ніби можуть вдаватися до таких дій.
Що робити українцям?
1. Не піддаватися навіть на найсильнішу пропаганду з боку рф.
2. Не чіпати руками незрозумілі пакунки (це правило діяло для всіх і до повномасштабного вторгнення).
3. Вірити в ЗСУ та перемогу України і пам’ятати, що росії не вдасться нас зламати, скільки би ще спроб вона не зробила. Ні в теорії, ні на практиці.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386