Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
08.02.2017 23:17

Штрафні санкції для роботодавців у 2017 році

Адвокат, Партнер Адвокатського об'єднання "Fidelium"

Штрафні санкції за недотримання законодавства про працю у 2017 році.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін додеяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язковогодержавного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» буливнесені докорінні зміни до статті 265 Кодексу законів про працю (КЗпП) України,щодо відповідальності за порушення законодавства про працю.

10 лютого 2016 року набула чинності постанова КМУ №55 від 03.02.2016 року, якою було внесено зміни щодо порядку накладення штрафівза порушення законодавства про працю. Відразу 11.03.2016 набув чинності наказМіністерства соціальної політики України № 67 від 02.02.16, яким булозатверджено форму постанови про накладення штрафів згідно ст. 265 КЗпП.

Проаналізувавши вищезазначені нормативно-правовіакти слід зазначити, що до появи їх існували лише адміністративні санкції запорушення так як зараз вже існує і фінансові. Дані санкції – це штрафи, якінакладаються на розрахунковий рахунок як юридичних осіб так і фізичнихосіб-підприємців. І скажемо вам відверто, що розміри їх вражають. А саме:

1)100 мінімальних заробітних плат (320000 грн.):

- за недопущення до проведення перевірки з питаньдодержання законодавства про працю, створенню перешкод у її проведенні, припроведенні перевірки щодо фактичного допуску працівника до роботи безоформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час уразі виконання роботи повний робочий час,виплату заробітної плати (винагороди)без нарахування та сплати єдиного внеску;

2)30 мінімальних заробітних плат (96000 грн.):

- фактичногодопуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;

- оформленняпрацівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повнийробочий час;

- виплатузаробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску;

 3) 10 мінімальних заробітних плат(32000 грн.):

- за недотримання мінімальних державних гарантій воплаті праці (наприклад, за несплату роботи в нічний час, роботу в вихідний абосвятковий день, надурочну роботу та інші питання оплати праці);

4) 10 мінімальних заробітних плат(32000 грн.):

- за недотримання встановлених законом гарантій тапільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбаченихзаконами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Проальтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку тамобілізацію».

5)3 мінімальних заробітних плати (9600 грн.):

- порушеннявстановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат,передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць,

- виплата їх не в повному обсязі;

6)1 мінімальна заробітна плата (3200 грн.):

- за інші правопорушення, які передбачені чиннимзаконодавством;

Осьтакі космічні суми штрафів приготувала для роботодавців держава. Вартозазначити також,

Підприємствутреба приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів проприйняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказупідприємству загрожує штраф у 96000 грн.

Аякщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомилофіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушеннякоштуватиме підприємству 3200 грн.

Томуварто приділити більше уваги питанням трудового законодавства та ретельноперевірити всі документи на підприємстві, щоб коли до вас завітають «гості» вибули впевнені у своїй безпеці.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи