Влада має бути лобістом наших територіальних і національних інтересів
Що означає прийняття закону про лобізм і чому це важливо? Відповідь на це питання шукали на III Міжнародному GR форумі. Поділюся деякими думками.
Щоозначає прийняття закону про лобізм ічому це важливо? Відповідь на це питанняшукали на III Міжнародному GR форумі.Поділюся деякими думками.
Темакомунікації між бізнесом і владою щедекілька років тому була закритою. Заразми нарешті можемо відкрито говорити,що в Україні є лобізм, але поки діє беззаконодавчого регулювання. Хоча спробиузаконити лобіювання робляться починаючиз 1999 року, поки далі реєстрації таобговорення законодавчих ініціативсправа не дійшла.
Приклади,які засвідчують недоліки діалогу міжбізнесом та владою, а також лобіюванняяк інструмент заявлення позиції чимеханізм комунікації, протягом усьогочасу незалежності можна знайти практичнов кожній сфері. Для аналізу візьмемооборонний комплекс. Цеодин з тим блоків, де чітко можназрозуміти, що влада фактично з часунезалежності не була лобістом інтересівдержави в питанні захисту і безпеки.Тому третій рік пожинаємо наслідки увигляді війни на Сході.
Післяпроголошення незалежності на територіїУкраїни залишилося 6475 танків, 7153бронетранспортери, 3392 артилерійськіустановки, 1431 літак, 285 гелікоптерів. Заданими Регістру ООН, у 1992 р. до країн, щорозвиваються, Україна експортувалазброї на суму 400 млн дол США, зайнявшисьоме місце в світі за обсягами продажу(після США, Росії, ФРН, Франції,Великобританії та Китаю). При цьому напочатку війни ми залишились по суті безозброєння та військових кадрів. Іпротягом останніх трьох років намагаємосьназдогнати втрачене, набираючи кадровихвійськових, формуючи добровольчібатальйони та забезпечуючи арміювійськовим спорядженням. В перші місяціведення військових дій на територіїУкраїни лобістами нашої територіальноїцілісності та безпеки були не політики,а волонтери.
Алепісля 2014 року суспільство все ж змінилося.Тепер ми можемо публічно говорити пропроблеми, маємо змогу висловлюватикритику і вносити конструктивніпропозиції. Подібний діалог між владоюта бізнесом в перспективі має забезпечитицілісну стратегію держави, як ключовоголобіста наших територіальних танаціональних інтересі.
Лобізммає існувати в рамках правил, виписанихна рівні закону. По-перше, лобіювання єприроднім явищем і тому намагатися йогозавуалювати чи приховати є неприпустимим.По-друге, якщо інститут лобіювання невивести в межі закону, він і далі будеіснувати в тіні, з усім тим негативом,який існує довкола цієї теми сьогодні.
Щедва приклади, дві теми, які можу навестищодо діалогу між бізнесом і владою. Вжекілька років Українська асоціаціявласників зброї піднімає питання щодолегалізації короткостволів. Я військовий,в мене зброя є, тому розумію, що здоровийглузд є в такому підході до питання. Аленасторожує два моменти. Перший, закладенів законопроектах норми прописані нестільки для захисту з використаннямзброї, скільки для вигоди тим, хто торгуєзброєю. Другий момент, чималий відсотоклюдей взагалі боїться в руках триматизброю. Рівень столиці і обласних центрів— це одна статистика, А в районах і селахви почуєте зовсім інший погляд щодолегалізації короткостволів. В насзагалом мирне населення, яких примусилидо війни обставини.
Іншепитання, про яке хочу сказати — миротворці.Лобіюючи на міжнародній арені потреув миротворцях, ми чітко маємо розуміти,що вони не забезпечать нам порядок, неповернуть території, і не будуть братив руки зброю і воювати напряму з агресором.Їх присутність в Україні швидшепродемонструє позицію Заходу, покажеїх готовність нас підтримати у відновленнітериторіальної цілісності. Але Росіяна миротворців не погодиться до тогочасу, поки не виведе танки з тимчасовонепідконтрольної території. Бо інакшеїй доведеться визнати, що вона порушилапринцип територіальної цілісності.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87037
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11223
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9236
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5706
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5379