Програма діяльності Уряду: Камо грядеши!
Поки органи влади не припинять творення своїх стратегій, програм чи доктрин і не почнуть реалізовувати вже затверджені документи та виконувати волю народу, доти Україна тупцюватиме на місці
У вівторок Кабінет міністрів України оприлюднив текст Програми діяльностіУряду на 2015 рік. Сьогодні 269 голосамидепутати підтримали цей проект. Ознайомившись з документом можна зробитивисновок, що Уряд розробляючи свою програму суттєво відкоригував нещодавнопідписану Коаліційну угоду, яка, нагадую, стала фундаментом у створенні коаліції у ВР та формуванні Уряду.
Це уже третій базовий документ, який протягом останніх місяців розробленийв Україні і який ще більше посилив протиріччя у векторі розвитку країни.Зокрема, Президент Порошенко 25 вересня презентував своє бачення розвиткукраїни «Стратегія реформ -2020» де передбачено понад 60 реформ та програм. КоаліційнаУгода, підписана 27 листопада містить уже 17 реформ. А ось Програма Уряду, якамала б бути розроблена виходячи з вищезгаданих документів країни – міститьчасто протилежні положення.
Отже:
Найперше звертає на себе увагу в проекті Урядового документу - цевідсутність нормативних актів, які в умовах військової агресії вже давно малибути розробленими і затвердженими на перших засіданнях ВР.
У програмі Уряду відсутні положення, які згадуються у Коаліційній угоді. Зокрема, розробка нових редакцій: Стратегії національної безпеки та Воєнноїдоктрини, Програма розвитку Збройних сил, Програма розвитку озброєнь тавійськової техніки; створеннявзаємоузгодженої державної системи інформаційної безпеки та розроблення і прийняттяКонцепції інформаційної безпеки.
У програмі Кабінету міністрів України не вказано заходи щодо реалізаціїУгоди України з ЄС, яка включає 7 розділів 43 додатки і 3 протоколи. Згадується лише максимальне використанняпереваг режиму вільної торгівлі з ЄС. Проте є «обіцянка» виконувати програми співробітництва з МВФ.Складається враження, що Уряд вирішив «заморозити» імплементацію Угоди з ЄСпопри те, що через не підписання цієїУгоди Януковичем призвело до Революції Гідності!
Щодо децентралізації , то Уряд взяв до виконання лише зміни до Бюджетного іПодаткового кодексів, архітектурно-будівельного контролю та відкриття «прозорихофісів». Інші пункти Коаліційної угоди щодо формування самодостатніх територіальнихгромад і надання їм відповідних повноважень та фінансових ресурсів залишилисянепоміченими!
Не згадується також і наявна у Коаліційній угоді Концепція реформуваннямісцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, яку коаліціантиобіцяли розробити протягом 2015 року.
Не згадується у програмі дій Уряду про удосконалення інструментівДержавного фонду регіонального розвитку (ДФРР), де передбачено, цитую:спрямовувати всі капітальні трансферти в регіони лише через ДФРР; забезпечитифінансування через ДФРР проектів розвитку (зокрема проектів співробітництва тадобровільно об’єднаних територіальних громад), а не об’єктів інфраструктури.Розподіл видатків ДФРР між регіонами України передбачити як додаток доДержавного бюджету».
У розділі «Нова політика державного управління» Уряд взагалі забувпередбачити зміни до Закону України «Про Кабінет Міністрів України» та іншихзаконодавчих актів щодо: закріплення загальних принципів процесу прийняттярішень Кабінетом Міністрів України , у тому числі з метою посиленнявідповідальності профільного міністра; запровадження посади Державного секретаряКабінету Міністрів України; запровадженняколегіальності та прозорості діяльності Кабінету Міністрів України, зокрема,шляхом завчасного оприлюднення проектів рішень Кабінету Міністрів України тапідвищення ефективності роботи Урядових комітетів.
Забув Уряд і про запровадження інституту Державних секретарів міністерств та скорочення політичних посад заступниківміністра, а також про фінансування міністерств, інших центральних органіввиконавчої влади відповідно до обсягу покладених на них завдань та результатівїх виконання.
Уряд також «загубив» такий важливий розділ Коаліційної угоди, як «Реформапублічних фінансів» включно з зобов’язаннями запровадити методологію ESA 2010 упублічні фінанси. Саме тут і закладені корупційні схеми!
Є відмінності у податковій політиці. Для прикладу, в Угоді передбачено зменшення фіскального навантаженняна фонд оплати праці, в тому числі, розміру єдиного соціального внеску до 18 %з застосуванням запобіжника у вигляді обов’язкового збереження розмірунарахувань та відрахувань з ФОП протягом року та поступовий перерозподілфіскального навантаження на ФОП між роботодавцем та найманою особою, а уПрограмі Уряду цього вже не має. Проте в Коаліційній угоді передбаченоліквідацію ДП «Вугілля України», а у програмі Уряду про це жодного слова!
І на завершення, я не розумію, яке відношення до судової влади в Українімає виконавча влада? Відповідно доКонституції України судова влада є незалежною гілкою влади і її рівність іззаконодавчою та виконавчою владою є невід'ємними ознаками правової держави. Проте, Уряд вирішив реформувати судовусистему, забезпечити доступ до правосуддя, спростити порядок розгляду цивільнихі господарських справ тощо.
З усіх цих документів напрошується лише один висновок: поки органи влади неприпинять творення своїх стратегій, програм чи доктрин і не почнуть реалізовувати вже затверджені документи та виконувативолю народу, доти Україна тупцюватиме намісці і не розвиватиметься. Такі безвідповідальні дії влади є найбільшимвикликом для незалежності України, якими користується п’ята колона і ворогиУкраїни.
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз вчора о 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов вчора о 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов 19.11.2024 14:12
- Українські діти війни: більше 10 років російської агресії, 1000 днів незламності Юрій Гусєв 19.11.2024 12:16
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 70925
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 67579
-
Ми втрачаємо покоління інженерів і програмістів. Як математика впливає на майбутнє України
11513
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 9178
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 9025