Боротьба Музичної індустрії за визнання на законодавчому рівні в Україні
Профільний комітет Верховної Ради України включив питання про створення підкомітету Музичної індустрії до порядку денного! Його розгляд відбудеться 1 липня 2020 року.
Музична індустрія (гастрольна), оговтуючись від шоку і заборони гастрольної діяльності, підраховуючи економічні втрати через зупинку на карантин, шукає всі можливі шляхи виходу з кризи.
Професійний діалог, розпочатий представниками індустрії для збереження добробуту багатьох тисяч сімей з профільним Комітетом ВРУ, виявив такий прикрий факт, що за необхідності в надзвичайних обставинах звернутись в профільний комітет ВРУ Гуманітарної та інформаційної політики, відсутній профільний підкомітет.
Чому музика, яка історично в Україні грає провідну роль в сфері культури, отримує міжнародне визнання і пропагує Україну в світі, зовсім проігнорована органами державної влади?
Такі культурні індустрії, як кіно і книга, в структурі профільного комітету ВРУ мають профільні підкомітети (і голова підкомітету кіно і реклами проводить відповідні зустрічі з міністрами, щодо запуску роботи кінотеатрів), а Музична індустрія, нажаль, не має профільного підкомітету. Взагалі, її питаннями ніхто конкретно окреслений не опікується.
Україна історично має великий потенціал в музичній сфері (українська пісня не раз перемагала на конкурсі «Євробачення») та творчу молодь. Ця сфера, при відповідній державній політиці, могла б, розвинутись в потужну сферу економіки і створювати багато робочих місць. Є приклади таких країн, як Південна Корея та Швеція, які наповнюють свої державні бюджети значними доходами від Музичної індустрії.
Необхідність виходу з глобальної кризи (така тривала зупинка галузі відбувається вперше), обумовила необхідність аналізу наявного законодавства і об’єктивною є потреба розробки нового прогресивного законодавства, в тому числі, і по захисту авторських прав.
Розпочати складний процес створення нового сучасного законодавства можливо за наявності чіткої стратегії розвитку музичної індустрії, яка може сформуватись, коли держава нарешті виділить музичну індустрію серед іншого, дасть їй законодавче визначення, усвідомить її роль серед інших культурних індустрій, дасть законодавче визначення і самому цьому поняттю – «культурна індустрія», проведе для цього широке суспільне і професійне обговорення. Все це якісно зробити може підкомітет музичної індустрії в Комітеті Гуманітарної та інформаційної політики ВРУ, який просто необхідно створити, щоб врятувати майбутнє Музичної індустрії.
У зв’язку з тим, що Голова комітету гуманітарної та інформаційної політики Ткаченко Олександр Владиславович був призначений на посаду міністра культури та інформаційної політики, в комітеті відбуваються кадрові зміни і саме в цей період було б доцільно створити підкомітет Музичної індустрії. Ініціативна група Української музичної профспілки звернулася до народного депутата, який направив депутатське звернення на адресу комітету Верховної Ради, аби комітет вніс в порядок денний це питання і позитивно його вирішив. Сподіваємось, шо народні депутати, які входять в комітет, реально оцінюють теперішній стан Музичної індустрії, в якому вона опинилась через відміну концертної діяльності.
- Страх і ненависть: вектор – Польща Євген Магда вчора о 23:27
- Чи готові інвестори вкладатися в Україну під час війни? Фелікс Аронович вчора о 22:18
- Якою мовою ґуґлили українці у 2024 - дослідження Олександр Колб вчора о 15:55
- Водень: шлях України до європейської енергетичної інтеграції Олексій Гнатенко вчора о 15:33
- Меморандум: новий крок до прозорості чи нові виклики для клієнтів? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Попіл війни не сховаєш під килим Наталія Тонкаль 11.12.2024 22:22
- Шахрайство з криптовалютою: схеми, захист, запобіжні заходи Фелікс Аронович 11.12.2024 21:51
- Херсонщина: загрозливі тенденції та виклики Тарас Букрєєв 11.12.2024 16:26
- Моє місто: що йому болить і як його лікувати Данило Зелінський 11.12.2024 16:18
- Емодзі як докази в судовій практиці Дмитро Шаповал 11.12.2024 16:11
- Что делать, если инвалидность отменили: советы юриста Віра Тарасенко 11.12.2024 15:52
- Два простих правила для міцних і щасливих стосунків Людмила Євсєєнко 11.12.2024 14:43
- Вибір на користь сильнішого Євген Магда 11.12.2024 13:42
- Транскордонне регулювання водневих угод: нові виклики для ЄС та України Олексій Гнатенко 11.12.2024 13:03
- Збут наркотиків організованою групою: ключові аспекти відповідальності Дмитро Зенкін 11.12.2024 12:10
-
Жаба в бульбашці та богомол, що танцює: найкращі кумедні фото 2024 року
Життя 17659
-
SkyUp відновлює регулярні рейси. Базуватиметься у Кишиневі
Бізнес 5356
-
Вторгнення Ізраїлю в Сирію погано закінчиться. Що це означає
Думка 4167
-
До угоди про асоціацію з ЄС внесли поправку задля підтримки української кіноіндустрії
Бізнес 3733
-
Міла Куніс, Селена Гомес і Памела Андерсон: найкращі образи з ланчу Chanel — фото
Життя 3731