Боротьба Музичної індустрії за визнання на законодавчому рівні в Україні
Профільний комітет Верховної Ради України включив питання про створення підкомітету Музичної індустрії до порядку денного! Його розгляд відбудеться 1 липня 2020 року.
Музична індустрія (гастрольна), оговтуючись від шоку і заборони гастрольної діяльності, підраховуючи економічні втрати через зупинку на карантин, шукає всі можливі шляхи виходу з кризи.
Професійний діалог, розпочатий представниками індустрії для збереження добробуту багатьох тисяч сімей з профільним Комітетом ВРУ, виявив такий прикрий факт, що за необхідності в надзвичайних обставинах звернутись в профільний комітет ВРУ Гуманітарної та інформаційної політики, відсутній профільний підкомітет.
Чому музика, яка історично в Україні грає провідну роль в сфері культури, отримує міжнародне визнання і пропагує Україну в світі, зовсім проігнорована органами державної влади?
Такі культурні індустрії, як кіно і книга, в структурі профільного комітету ВРУ мають профільні підкомітети (і голова підкомітету кіно і реклами проводить відповідні зустрічі з міністрами, щодо запуску роботи кінотеатрів), а Музична індустрія, нажаль, не має профільного підкомітету. Взагалі, її питаннями ніхто конкретно окреслений не опікується.
Україна історично має великий потенціал в музичній сфері (українська пісня не раз перемагала на конкурсі «Євробачення») та творчу молодь. Ця сфера, при відповідній державній політиці, могла б, розвинутись в потужну сферу економіки і створювати багато робочих місць. Є приклади таких країн, як Південна Корея та Швеція, які наповнюють свої державні бюджети значними доходами від Музичної індустрії.
Необхідність виходу з глобальної кризи (така тривала зупинка галузі відбувається вперше), обумовила необхідність аналізу наявного законодавства і об’єктивною є потреба розробки нового прогресивного законодавства, в тому числі, і по захисту авторських прав.
Розпочати складний процес створення нового сучасного законодавства можливо за наявності чіткої стратегії розвитку музичної індустрії, яка може сформуватись, коли держава нарешті виділить музичну індустрію серед іншого, дасть їй законодавче визначення, усвідомить її роль серед інших культурних індустрій, дасть законодавче визначення і самому цьому поняттю – «культурна індустрія», проведе для цього широке суспільне і професійне обговорення. Все це якісно зробити може підкомітет музичної індустрії в Комітеті Гуманітарної та інформаційної політики ВРУ, який просто необхідно створити, щоб врятувати майбутнє Музичної індустрії.
У зв’язку з тим, що Голова комітету гуманітарної та інформаційної політики Ткаченко Олександр Владиславович був призначений на посаду міністра культури та інформаційної політики, в комітеті відбуваються кадрові зміни і саме в цей період було б доцільно створити підкомітет Музичної індустрії. Ініціативна група Української музичної профспілки звернулася до народного депутата, який направив депутатське звернення на адресу комітету Верховної Ради, аби комітет вніс в порядок денний це питання і позитивно його вирішив. Сподіваємось, шо народні депутати, які входять в комітет, реально оцінюють теперішній стан Музичної індустрії, в якому вона опинилась через відміну концертної діяльності.
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков вчора о 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 397
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 218
- Професії зникають, навички – у тренді 162
- Модель нової індустріалізації України 162
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 120
-
"Я туди не хочу". Власник UPG поставив на паузу експансію на ринок Європи
Бізнес 9940
-
"Спортивні авто стоять у гаражах". В Україні ліг ринок високооктанового бензину А-100
Бізнес 8538
-
Де шукають музу Баффет, Безос і Цукерберг: екстравагантні звички відомих людей
Життя 3972
-
Нелегальний ринок тютюну: як Україна втрачає 24 мільярди гривень щорічно
Бізнес 3860
-
Бурбон в бак. Що буде із бензином після 1 травня
Бізнес 2853