Життя з нового листа……..
Новий навчальний рік офіційно розпочато.
По Україні пролунав перший дзвоник нового навчального року… Позадупафосні промови вчителів, директорів шкіл та місцевих чиновників; гучні заявимісцевої влади про те, як блискуче вона впоралася з підготовкою шкіл і садків,та сотні тисяч посмішок – як щирих, так і не дуже… Ну що, можна видихнути?Вперед – і з піснею?
До речі, про пісні. Зазвичай вонипокликані створювати настрій, урочисту атмосферу, викликати позитивні емоції, натомістьзіграли роль такої собі машини часу, яка в черговий раз перенесла нас в часи«совка». Хоча твердження, що ми з нього вибралися, викликає великі сумніви: всі промови від місцевих депутатів чи директорівЖЕКів повторюються із року в рік, пройшовши лише через легкий «рерайт» - так,аби було що сказати.
Що маємо в результаті? Дітей, якімало що сприймають, та втомлених батьків, які мріють, щоб усе це якнайшвидшезакінчилося. Нудно, нецікаво, марудно. Хіба у нашій країні єдиними прикладамидля наслідування є бюрократи та чиновники, робота яких полягає в перекладанніпапірців та зігріванні м’якеньких крісел? А як же по-справжньому успішні люди,які завдяки власним зусиллям та старанням досягли своєї мети? Бізнесмени,волонтери, підприємці – ось кому справді є чим поділитися з майбутнімпоколінням патріотів.
А взагалі хотілось би бачити світлу дорогу, перед дітьми, які вчаться в нашій країні. Щоб був інтегрованийпідхід к здібностям та можливостям кожного учня.
Щоб на протязі навчання в школі дитина не тільки навчилась читати таписати, а й зрозуміла якій професійний шлях вона обере, до чого прагне самевона. Школа не вчить розвиватись індивідуальності: повсюди стереотипи, підстроювання під чиюсьстатистику та метод «всі під однугребінку» . В школи переважно недопускають представників ПТУ із профорієнтаційними цілями: «Не псуйте нам статистику!» , тому що головнийкритерій оцінювання успішності школи - це кількість випускників, які поступилив вищі учбові заклади.
Чому б не ввести урок «Світ професій», якій би проводили раз на тижденьпредставники різних професій, ті які з любов’ю донесуть до дітей в чому сутьцієї чи іншої справи? Може самевони запалять бажання в дитини стати фахівцем і тій чи іншій спеціальності і діти будуть наполегливо та з ентузіазмомвчитись саме в цікавому для них напрямку. І взагалі хіба не потрібно цінуватишколу по тому скільки героїв вона виховала, скільки спортсменів, фахівців, науковців, громадськихдіячів згадують свою школу як простіррозвитку їх можливостей!
На жаль, у нашій країні зберігається сумна тенденція – коли проблемимаскують награною патетичністю. Ними мало хто займається та не прагневикорінити. І особливо це впадає в око на так званих шкільних лінійках.Жовто-блакитні стяги, гімн, численні привітання та побажання – усе це,звичайно, є невід’ємним атрибутом свята, проте не вирішує нагальних питань.Пройде кілька годин - і кульки полетятьу небо, усі розійдуться, музика стихне, а те, що турбує педагогів та батьків,залишиться. Низькі зарплати, благодійнівнески, підручники, яких постійно не вистачає, як і коштів на дитячехарчування. Свято мине - настануть сірібудні, сповнені постійним «латанням дірок».
Звичайно не тільки школа у всьому винна! Потрібна системна робота всіх нас повихованню наших дітей, тому що щоб там їхне вчили в школі, вони беруть приклад з нас дорослих. Інформаційний простір України має бути направлений на розвитокта позитив, а не на то, що ми вжеперестаємо дивитись по телебаченню. Ставлення уряду до освіти в усіх питаннях маєбути як до галузі, яка є основою всіхоснов. Напевно тоді і країна почне змінюватись і ми як розумна громадськість будемо в томузацікавлені.
Зміни – вони ж у наших головах. Потрібно змінюватисясамим, щоб світ навколо нас також ставав іншим. Знати свої права та матисміливість їх відстоювати. Вимагати те, що належить нам по праву. Бутивпевненими в тому, що ми гідні кращого. Саме цього бажаю всім нам в день відліку нового учбового року. Нехайяк з нового зошита, якій сьогоднівідкрили наші діти, розпочнеться нове життя в Україні!
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв вчора о 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський вчора о 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький вчора о 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак вчора о 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький 06.05.2025 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін 06.05.2025 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин 06.05.2025 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков 05.05.2025 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар 05.05.2025 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 172
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 163
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 108
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? 103
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 51
-
Господарем параду у Москві стане Сі. Його бультер’єр Путін від безсилля атакує Україну
Думка 11982
-
Брно відправило до України перші подаровані Харкову тролейбуси – фото
Бізнес 10492
-
Чому Путін святкує 9 травня. Справжня історія Другої світової, яку не вчать у Кремлі
8384
-
Правопис без правил: дев'ять дивних винятків, які ми взяли як норму
Життя 6372
-
Психолог назвав фразу, яку часто недооцінюють, але вона шкодить стосункам
Життя 5461