Життя з нового листа……..
Новий навчальний рік офіційно розпочато.
По Україні пролунав перший дзвоник нового навчального року… Позадупафосні промови вчителів, директорів шкіл та місцевих чиновників; гучні заявимісцевої влади про те, як блискуче вона впоралася з підготовкою шкіл і садків,та сотні тисяч посмішок – як щирих, так і не дуже… Ну що, можна видихнути?Вперед – і з піснею?
До речі, про пісні. Зазвичай вонипокликані створювати настрій, урочисту атмосферу, викликати позитивні емоції, натомістьзіграли роль такої собі машини часу, яка в черговий раз перенесла нас в часи«совка». Хоча твердження, що ми з нього вибралися, викликає великі сумніви: всі промови від місцевих депутатів чи директорівЖЕКів повторюються із року в рік, пройшовши лише через легкий «рерайт» - так,аби було що сказати.
Що маємо в результаті? Дітей, якімало що сприймають, та втомлених батьків, які мріють, щоб усе це якнайшвидшезакінчилося. Нудно, нецікаво, марудно. Хіба у нашій країні єдиними прикладамидля наслідування є бюрократи та чиновники, робота яких полягає в перекладанніпапірців та зігріванні м’якеньких крісел? А як же по-справжньому успішні люди,які завдяки власним зусиллям та старанням досягли своєї мети? Бізнесмени,волонтери, підприємці – ось кому справді є чим поділитися з майбутнімпоколінням патріотів.
А взагалі хотілось би бачити світлу дорогу, перед дітьми, які вчаться в нашій країні. Щоб був інтегрованийпідхід к здібностям та можливостям кожного учня.
Щоб на протязі навчання в школі дитина не тільки навчилась читати таписати, а й зрозуміла якій професійний шлях вона обере, до чого прагне самевона. Школа не вчить розвиватись індивідуальності: повсюди стереотипи, підстроювання під чиюсьстатистику та метод «всі під однугребінку» . В школи переважно недопускають представників ПТУ із профорієнтаційними цілями: «Не псуйте нам статистику!» , тому що головнийкритерій оцінювання успішності школи - це кількість випускників, які поступилив вищі учбові заклади.
Чому б не ввести урок «Світ професій», якій би проводили раз на тижденьпредставники різних професій, ті які з любов’ю донесуть до дітей в чому сутьцієї чи іншої справи? Може самевони запалять бажання в дитини стати фахівцем і тій чи іншій спеціальності і діти будуть наполегливо та з ентузіазмомвчитись саме в цікавому для них напрямку. І взагалі хіба не потрібно цінуватишколу по тому скільки героїв вона виховала, скільки спортсменів, фахівців, науковців, громадськихдіячів згадують свою школу як простіррозвитку їх можливостей!
На жаль, у нашій країні зберігається сумна тенденція – коли проблемимаскують награною патетичністю. Ними мало хто займається та не прагневикорінити. І особливо це впадає в око на так званих шкільних лінійках.Жовто-блакитні стяги, гімн, численні привітання та побажання – усе це,звичайно, є невід’ємним атрибутом свята, проте не вирішує нагальних питань.Пройде кілька годин - і кульки полетятьу небо, усі розійдуться, музика стихне, а те, що турбує педагогів та батьків,залишиться. Низькі зарплати, благодійнівнески, підручники, яких постійно не вистачає, як і коштів на дитячехарчування. Свято мине - настануть сірібудні, сповнені постійним «латанням дірок».
Звичайно не тільки школа у всьому винна! Потрібна системна робота всіх нас повихованню наших дітей, тому що щоб там їхне вчили в школі, вони беруть приклад з нас дорослих. Інформаційний простір України має бути направлений на розвитокта позитив, а не на то, що ми вжеперестаємо дивитись по телебаченню. Ставлення уряду до освіти в усіх питаннях маєбути як до галузі, яка є основою всіхоснов. Напевно тоді і країна почне змінюватись і ми як розумна громадськість будемо в томузацікавлені.
Зміни – вони ж у наших головах. Потрібно змінюватисясамим, щоб світ навколо нас також ставав іншим. Знати свої права та матисміливість їх відстоювати. Вимагати те, що належить нам по праву. Бутивпевненими в тому, що ми гідні кращого. Саме цього бажаю всім нам в день відліку нового учбового року. Нехайяк з нового зошита, якій сьогоднівідкрили наші діти, розпочнеться нове життя в Україні!
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393