Уряд втілює чіткий план реформування сектору державних підприємств
В Україні навряд чи вдасться подолати корупцію лише методом виявлення конкретних корупціонерів та відстеженням їхніх нажитих «непосильною працею» статків.
Боротьба з корупцією маєбути системною і починатися з її витоків. Тобто в державі треба створити такіумові, за яких можливість прояву корупційної складової відпаде сама собою.
Говорячи про сферу управліннядержмайном, то ретельний аналіз, проведений фахівцями, показав, що розсадникомкорупції у цій галузі здебільшого є саме державні підприємства, більшість зяких є неефективними та працюють швидше на інтереси їх керівників, а не надержаву. Так, тільки центральним органам виконавчої влади належить близько 3444держпідприємств сумарною вартістю активів 1 704 млрд грн. До прикладу, у Польщі таких підприємств в 10разів менше!
Тому одним з найдієвіших способівприпинити прояви корупції та підняти ефективність компаній є чесний і прозорийпродаж держмайна. В державній власностімають залишитися лише стратегічні підприємства (Укрзалізниця, Укрпошта,Нафтогаз, Укрхімтрансаміак, деякі підприємства аерокосмічної галузі,Адміністрація морських портів, підприємства з виробництва і передачіелектроенергії - Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго, та ін.)
Нещодавно Кабінет Міністрівухвалив законопроект «Про приватизацію державного майна», який станеінструментом залучення реальних інвесторів в Україну. Після розглядуНаціональною радою реформ при президентові України даний законопроект буденаправлено до Верховної Ради.
Законопроектом встановлюєтьсяєдиний прозорий алгоритм продажу великих держаних об’єктів, розширюється колопотенційних інвесторів (готувати великі об’єкти до продажу буде радник – один знайбільших світових інвестиційних банків), посилюється захист прав інвестора(встановлюється можливість застосування міжнародного арбітражу, обмежується до3-х років строк можливого оскарження результатів продажу тощо). Законопроектомтакож передбачена дерегуляція процесу продажу держмайна, що дозволить уникнутизаконодавчих колізій, інвестору буде простіше зорієнтуватися в правилахприватизації (замість семи законів буде один), також зменшується термінпідготовки об’єктів до приватизації тавимоги до гарантійного депозиту учасників торгів.
Як бачимо, уряд на чолі з Володимиром Гройсманом втілюєчіткий план реформування сектору державних підприємств та послідовно рухаєтьсяу напрямку розвитку ефективності управління держмайном.
Інвестиції, які прийдуть Українучерез продаж неефективних держпідприємств, дадуть додатковий поштовх длярозвитку економіки, сприятимуть створенню нових робочих місць. Як наслідок –значно зростуть фінансові надходження до бюджету, які будуть трансформовані впокращення життя громадян.
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов 16:34
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов 14:22
- За ґратами, але з гідністю: Як новий закон змінює підхід до прав ув’язнених в Україні Дмитро Зенкін 13:03
- Знищення архаїзмів: Чому на міжнародних маршрутах прибрали конкурсні комісії Альона Векліч 12:59
- Доцільність оскарження акту перевірки закупівель Держаудитслужби Євген Морозов 10:15
- Тест на державницьке мислення Євген Магда вчора о 18:48
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді Юрій Бабенко вчора о 16:36
- Як українським компаніям укласти PPA: Європейський досвід та рекомендації для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 13:27
- Оголошення громадянина померлим в судовому порядку Євген Морозов вчора о 11:06
- Закони зруйнованих домівок: як припинити право власності на знищену нерухомість Світлана Приймак вчора о 10:55
- Адвокатура +5 балів: нові правила професійного розвитку Дмитро Зенкін вчора о 10:40
- Податкова нарахувала податок без підстав: як захистити свої права Павло Васильєв 16.12.2024 15:33
- Реституція сторін за нікчемним договором оренди нерухомого майна Євген Морозов 16.12.2024 11:47
- Диплом за кутом: що не так із фальшивками та системою? Дмитро Зенкін 16.12.2024 10:15
- Пропущені строки звернення до суду військовослужбовцем: що постановив Верховний Суд? Світлана Приймак 16.12.2024 10:10
-
З 1 січня перетнути кордон з оформленою у день виїзду "Зеленою карткою" водії не зможуть
Фінанси 19063
-
Завод, де виробляють Вухастик, перейшов у власність держави
Бізнес 11552
-
Таємниця захмарних ставок. Чому оренда землі в Україні дорожча, ніж в Нідерландах
Бізнес 3956
-
"Колективний бойко" знає, за що зараз бореться
Думка 3683
-
Фонд держмайна визначився з датою приватизації заводу Мотордеталь-Конотоп
Бізнес 3477