Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
20.07.2017 14:01

Уряд втілює чіткий план реформування сектору державних підприємств

Народний депутат України VII, VIII скликань

В Україні навряд чи вдасться подолати корупцію лише методом виявлення конкретних корупціонерів та відстеженням їхніх нажитих «непосильною працею» статків.

Боротьба з корупцією маєбути системною і починатися з її витоків. Тобто в державі треба створити такіумові, за яких можливість прояву корупційної складової відпаде сама собою.

Говорячи про сферу управліннядержмайном, то ретельний аналіз, проведений фахівцями, показав, що розсадникомкорупції у цій галузі здебільшого є саме державні підприємства, більшість зяких є неефективними та працюють швидше на інтереси їх керівників, а не надержаву. Так, тільки центральним органам виконавчої влади належить близько 3444держпідприємств сумарною вартістю активів 1 704 млрд грн. До прикладу, у Польщі таких підприємств в 10разів менше!

Тому одним з найдієвіших способівприпинити прояви корупції та підняти ефективність компаній є чесний і прозорийпродаж держмайна.  В державній власностімають залишитися лише стратегічні підприємства (Укрзалізниця, Укрпошта,Нафтогаз, Укрхімтрансаміак, деякі підприємства аерокосмічної галузі,Адміністрація морських портів, підприємства з виробництва і передачіелектроенергії - Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго, та ін.)

Нещодавно Кабінет Міністрівухвалив законопроект «Про приватизацію державного майна», який станеінструментом залучення реальних інвесторів в Україну. Після розглядуНаціональною радою реформ при президентові України даний законопроект буденаправлено до Верховної Ради.

Законопроектом встановлюєтьсяєдиний прозорий алгоритм продажу великих держаних об’єктів, розширюється колопотенційних інвесторів (готувати великі об’єкти до продажу буде радник – один знайбільших світових інвестиційних банків), посилюється захист прав інвестора(встановлюється можливість застосування міжнародного арбітражу, обмежується до3-х років строк можливого оскарження результатів продажу тощо). Законопроектомтакож передбачена дерегуляція процесу продажу держмайна, що дозволить уникнутизаконодавчих колізій, інвестору буде простіше зорієнтуватися в правилахприватизації (замість семи законів буде один), також зменшується термінпідготовки об’єктів до приватизації тавимоги до гарантійного депозиту учасників торгів.

Як бачимо, уряд на чолі з Володимиром Гройсманом втілюєчіткий план реформування сектору державних підприємств та послідовно рухаєтьсяу напрямку розвитку ефективності управління держмайном.

Інвестиції, які прийдуть Українучерез продаж неефективних держпідприємств, дадуть додатковий поштовх длярозвитку економіки, сприятимуть створенню нових робочих місць. Як наслідок –значно зростуть фінансові надходження до бюджету, які будуть трансформовані впокращення життя громадян.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]