Уряд втілює чіткий план реформування сектору державних підприємств
В Україні навряд чи вдасться подолати корупцію лише методом виявлення конкретних корупціонерів та відстеженням їхніх нажитих «непосильною працею» статків.
Боротьба з корупцією маєбути системною і починатися з її витоків. Тобто в державі треба створити такіумові, за яких можливість прояву корупційної складової відпаде сама собою.
Говорячи про сферу управліннядержмайном, то ретельний аналіз, проведений фахівцями, показав, що розсадникомкорупції у цій галузі здебільшого є саме державні підприємства, більшість зяких є неефективними та працюють швидше на інтереси їх керівників, а не надержаву. Так, тільки центральним органам виконавчої влади належить близько 3444держпідприємств сумарною вартістю активів 1 704 млрд грн. До прикладу, у Польщі таких підприємств в 10разів менше!
Тому одним з найдієвіших способівприпинити прояви корупції та підняти ефективність компаній є чесний і прозорийпродаж держмайна. В державній власностімають залишитися лише стратегічні підприємства (Укрзалізниця, Укрпошта,Нафтогаз, Укрхімтрансаміак, деякі підприємства аерокосмічної галузі,Адміністрація морських портів, підприємства з виробництва і передачіелектроенергії - Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго, та ін.)
Нещодавно Кабінет Міністрівухвалив законопроект «Про приватизацію державного майна», який станеінструментом залучення реальних інвесторів в Україну. Після розглядуНаціональною радою реформ при президентові України даний законопроект буденаправлено до Верховної Ради.
Законопроектом встановлюєтьсяєдиний прозорий алгоритм продажу великих держаних об’єктів, розширюється колопотенційних інвесторів (готувати великі об’єкти до продажу буде радник – один знайбільших світових інвестиційних банків), посилюється захист прав інвестора(встановлюється можливість застосування міжнародного арбітражу, обмежується до3-х років строк можливого оскарження результатів продажу тощо). Законопроектомтакож передбачена дерегуляція процесу продажу держмайна, що дозволить уникнутизаконодавчих колізій, інвестору буде простіше зорієнтуватися в правилахприватизації (замість семи законів буде один), також зменшується термінпідготовки об’єктів до приватизації тавимоги до гарантійного депозиту учасників торгів.
Як бачимо, уряд на чолі з Володимиром Гройсманом втілюєчіткий план реформування сектору державних підприємств та послідовно рухаєтьсяу напрямку розвитку ефективності управління держмайном.
Інвестиції, які прийдуть Українучерез продаж неефективних держпідприємств, дадуть додатковий поштовх длярозвитку економіки, сприятимуть створенню нових робочих місць. Як наслідок –значно зростуть фінансові надходження до бюджету, які будуть трансформовані впокращення життя громадян.
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак вчора о 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін вчора о 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко вчора о 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда вчора о 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 15.01.2025 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 15.01.2025 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 15.01.2025 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 15.01.2025 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін 14.01.2025 18:38
-
"Стане прикладом для України". У Львові будують зразковий ринок – фото
Бізнес 6535
-
Bloomberg: Команда Трампа готує два підходи до санкцій проти РФ для примусу до миру
Бізнес 3179
-
Глобино заперечило чутки про співпрацю з Росією. Каже, що це замовна кампанія
Бізнес 2098
-
Ексміністр енергетики Литви Неверович очолив наглядову раду Енергоатому
Бізнес 2009
-
Десять тонн на кілометр. Як краматорське підприємство розпочало нове життя на Закарпатті
Бізнес 1966