UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.

Майже 70 років по тому, як закінчилася Друга світова війна, але пам’ять про події Другої світової війни не лише не згасає з роками, а, навпаки, стає дедалі конфліктнішою і болючішою.

Майже 70 років по тому, як закінчилася Друга світова війна, але пам’ять про події Другої світової війни не лише не згасає з роками, а, навпаки, стає дедалі конфліктнішою і болючішою. Друга світова війна все ще триває у нашій пам'яті, яка не знає ні миру, ні спокою, і ця пам'ять досі роз'єднує українців.

Тому цей день ми маємо святкувати не як "Велику Перемогу", а згадувати війну як національну трагедію. Ми маємо згадати, що Україна, з огляду на її геополітичне розташування, стала епіцентром європейського театру воєнних дій у Другій світовій. На її землях з 22 червня 1941 року і до 28 жовтня 1944 року було проведено 29 з усіх 76 стратегічних і фронтових наступальних та оборонних операцій. Це призвело до величезних жертв, до руйнувань міст, сіл і господарства. Український напрямок був основним у війні і саме тут вирішувалася доля народів Європи. А д ля Західної України війна, розпочата в 1939 р., не закінчилася берлінською капітуляцією. Боротьба Української Повстанської Армії з радянськими Збройними силами тривала до початку п'ятдесятих років.

Багато років в Україні триває болючий процес відродження історичної пам’яті та тривають баталії довкола оцінок Другої світової війни. не можу не В кожній країні існують власні "офіційні" спогади та пам’ять про цю війну. Але в демократичних суспільствах немає помпезного святкування 8 травня як "Дня визволення" – натомість там вшановують пам’ять усіх жертв війни та засуджують війну як антигуманну подію, відзначають День ветеранів, День спомину або День пам’яті про загиблих.

На Заході давно відмовилися від героїзації війни і згадують про неї як про велику трагедію, засуджуючи жорстокість і масові вбивства. Люди в цей день приколюють до одягу червону квітку маку — як символ пам’яті про загиблих у всіх минулих війнах і не хизуються, як це роблять в державах колишнього СРСР, перемогами на тлі економічного і політичного зубожіння й занепаду.

Так само в і в Україні в цей день ми маємо згадувати не «глянцеву» героїчну версію війни, а війну як велику катастрофу, яка ніколи не має більше повторитися. Саме це може об'єднати українців. Недарма кажуть що герої роз'єднують, а жертви об'єднують. Тому ми маємо врешті-решт відмовитися від опису війни як розповідей про "героїв" та "ворогів".

На жаль, пам'ять про Другу світову війну і досі роз'єднує українців і є дуже багато охочих розколоти націю на «бандерівців» і «червоних». Але для того щоб не відбулося розколу суспільства на своїх і чужих ми маємо порвати зі старими міфами і радянськими традиціями. Різне сприйняття цієї війни і надмірну політизацію цієї теми ми маємо внаслідок довготривалого впливу радянської, а тепер і російської пропаганди. Ми маємо перестати дивитися на минуле московськими очима – цей погляд не тільки розбігається з історичними фактами, але й є політично небезпечним.

В Україні виросли покоління, які перейняли радянську версію історії й будь-які спроби скорегувати її сприймають як насильство над собою. Вважаю, що нинішню пам'ять українців про Другу світову війну не можна насильно зробити спільною, однаковою. Але я переконаний, що в цей день українців можна і треба примирити через пошанування наших спільних жертв. Не можна підкреслювати біль одних жертв і приглушувати страждання інших.

Питання про національне примирення як ніколи гостро постало після перемоги революції, а цьогорічне травневе святкування показує, яким складним є шлях суспільства до злагоди. Д осягнення єдності і порозуміння є нашим моральним обов'язком перед всіма жертвами війни, а єдність в України можлива лише якщо ми проявимо любов та милосердя і вшануємо біль одне одного, вшануємо усіх жертв тієї страшної війни.

Тож давайте схилимо в скорботі голови і згадаймо сьогодні всіх безневинно загиблих і закатованих під час Другої світової війни! Вічна і світла їм пам’ять! 


 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]