Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
10.03.2020 13:22

Стаття 130 КУпАП: огляд в закладах охорони здоров’я

Існування прогалин законодавства значно ускладнює об’єктивність оцінки особи на стан сп’яніння, що має врахувати в своїй діяльності насамперед законодавець, а не адвокат, поліцейський чи суддя.

Як і огляд на стан сп’яніння на місці зупинки, так і проведення  такого огляду в закладах охорони здоров’я має відбуватися виключно з дотриманням  порядку визначеному Кабінетом Міністрів України (ч. 5 ст. 266 КУпАП), оскільки відповідно до вимог ч.6 ст. 266 КУпАП огляд особи на стан сп’яніння, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

1. Нормативно-правове регулювання огляду на стан сп’яніння  в закладах охорони здоров’я

Постановою Кабінету Міністрів України  від 17.12.2008  N 1103 затверджено «Порядок направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду» (далі за текстом – Порядок направлення та огляду N 1103).

При цьому, процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі за текстом – стан сп’яніння), та оформлення результатів такого огляду в закладах охорони здоров’я визначено розділом ІІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України 09.11.2015  № 1452/735 (далі за текстом – Інструкція про порядок № 1452/735), вимоги якої  є обов’язковими саме для поліцейських та лікарів, проте не є вичерпними, оскільки за вимогами КУпАП, проведення огляду на стан сп’яніння здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а саме «Порядком направлення та огляду», яким можуть бути встановлені додаткові вимоги.

2. Вимоги до закладів охорони здоров’я

Перелік закладів охорони здоров’я (далі за текстом - ЗОЗ), яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров’я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється (ч.3 ст. 266 КУпАП).

Вказані вимоги до ЗОЗ фактично дублюються  п.1 Розділу ІІІ Інструкції про порядок № 1452/735, за яким перелік закладів охорони здоров’я, яким надається право проведення огляду на стан сп’яніння водіїв, затверджується Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальниками структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

3. Вимоги до лікаря ЗОЗ

Вимоги до лікаря ЗОЗ, який може проводити огляд щодо виявлення стану сп’яніння, встановлені п. 9 розділу ІІ Інструкції про порядок № 1452/735МВС, згідно якого такий лікар повинен пройти тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством.

4. Умови проведення огляду в ЗОЗ

4.1 Крім того, огляд в ЗОЗ має бути проведений не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення (ч.4 ст. 266 КУпАП, п. 9 розділу ІІ Інструкції про порядок № 1452/735МВС).

Так, за п. 9 розділу ІІ Інструкції про порядок № 1452/735МВС з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров’я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров’я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.

4.2 Слід звернути увагу, що відповідно до п.7 Порядку направлення та огляду № 1103 саме на поліцейського покладено обов’язок щодо забезпечення   проведення   огляду   водія транспортного  засобу  в  ЗОЗ не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав.

4.3 В п. 8 Порядку направлення та огляду N 1103 зазначено. що у  разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду  в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків  складає  протокол  про  адміністративне правопорушення, у якому  зазначає  ознаки  сп'яніння  і  дії водія щодо ухилення від огляду.

Про обов’язкове залучення свідків під час проведення огляду на стан сп’яніння в закладах охорони здоров’я мова йшла в попередній частині – «Стаття 130 КУпАП: алгоритм дій для «звинувачення» за практикою ЄСПЛ (огляд на місці зупинки - частина 4).

5. Підстави для проведення огляду на стан сп’яніння в ЗОЗ

4.1. правові підстави

Чинне законодавство містить вичерпний перелік підстав для проведення огляду на стан сп’яніння в ЗОЗ, якими  за ч.3 ст. 266 КУпАП є:

- незгода водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції (далі за тестом - огляд), поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів;

- незгода водія з результатами огляду, проведеного поліцейським на місці  з використанням спеціальних технічних засобів.

Тобто проведенню огляду на стан сп’яніння в закладах охорони здоров’я має передувати проведення такого огляду на місці з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у порядку встановленим чинним законодавством.

Виключення встановлені п.8 Розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України 09.11.2015  № 1452/735 (далі за текстом – Інструкція про порядок № 1452/735), за яким лише у разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди (далі – ДТП), унаслідок якої є особи, що загинули або травмовані, проведення огляду на стан сп’яніння учасників цієї пригоди є обов’язковим відразу у закладі охорони здоров’я.

Крім того, за п. 12 Розділу ІІ Інструкції про порядок № 1452/735МВС, у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров’я, що суперечить ч. 2 ст. 266 КУпАП.

Проте, такі вимоги підзаконного акту суперечать ч.2 ст. 266 КУпАП, за якою огляд водія на стан сп’яніння, в т.ч. й  наркотичного чи іншого, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків, тобто саме на місці зупинки, лише після чого, за наявності відповідних правових підстав, огляд може бути проведений у відповідному закладі охорони здоров’я після направлення водія для такого огляду (ч. 6 ст. 266 КУпАП).

5.2. направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного,  наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції

В разі  встановлення наявних підстав для проведення огляду на стан сп’яніння в ЗОЗ, встановлених ч.3 ст. 266 КУпАП, відповідно до п. 6 Порядку направлення та огляду N 1103 водій  транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду  на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з  його  результатами,  направляється  поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.

Форма такого направлення встановлена  п. 8 розділу ІІ Інструкції про порядок № 1452/735МВС та  наведена в додатку 1 до цієї Інструкції.

Лише наявність вказаного направлення в матеріалах справи є відповідним доказом направлення водія на огляд до закладу охорони здоров'я транспортного засобу відповідно до вимог ст. 266 КУпАП для  виявлення чи спростування стану сп’яніння.

Вивчаючи зміст направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного,  наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, необхідно звернути увагу на обов’язковість зазначення/наявності  в направленні:

- найменування закладу охорони здоров'я, куди направляється водій;

- час та дата видачі/заповнення направлення;

- прізвище, ім'я та по батькові водія, який направляється на огляд, зазначенням дати народження та місця проживання/перебування;

- документа, що посвідчує особу, серія та № документа (за наявності), коли і ким виданий

- виявлених ознак сп'яніння;

- назви та серійного номеру спеціального технічного засобу,   дозволеного до застосування МОЗ та Держспоживінспекцією України;

- результатів огляду з зазначенням кількісного показника;

- серії та протоколу про адміністративне правопорушення, складеного поліцейським (в разі складання);

- посади, найменування підрозділу Національної поліції України, спеціального звання, П.І.Б., серія та номер службового посвідчення з підписом поліцейського, який доставив водія на огляд у заклад охорони здоров'я.

За відсутності відповідного направлення, передбаченого ч. 6 ст. 266 КУпАП та п.8 розділу ІІ Інструкції, вимога пройти огляд на стан сп’яніння у відповідному закладі охорони здоров’я, не є законодавчо обгрунтованою, висунута не на підставах та з грубим порушенням порядку (процедури), встановленого чинним законодавством, без дотримання матеріально-правових та процесуальних норм останнього.

6. Обстежувана особа

Перед проведенням огляду лікар (фельдшер) повинен ознайомитися з документами особи, яку оглядає (паспорт, особисте посвідчення, посвідчення водія тощо) (за наявності), в разі відсутності яких в акті медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (додаток 3) (далі – акт медичного огляду), зазначаються дані щодо зовнішнього вигляду особи, яку оглядають, а також те, що дані про цю особу записані з її слів. У разі надходження документів дані про оглянуту особу долучаються до акта медичного огляду (пп. 5,6 розділу ІІІ Інструкції про порядок № 1452/735МВС).

7. Проведення огляду на стан сп’яніння в ЗОЗ

Процедура та послідовність дій (алгоритм) проведення огляду на стан алкогольного сп’яніння поліцейським і оформлення його результатів визначено розділом ІІІ Інструкції про порядок № 1452/735МВС.

Метою цього огляду є встановлення наявності чи відсутності стану сп’яніння в обстежуваної особи (п. 4 розділу ІІІ Інструкції про порядок № 1452/735), тобто виявлення  в  його   організмі алкоголю, а також і  наркотичних  чи  інших  речовин,  що  знижують увагу та швидкість реакції, що досягається проведенням відповідних досліджень.

Огляд на стан сп’яніння в ЗОЗ проводиться шляхом проведення  медичного огляду та лабораторного дослідження, метою якого є виявлення або уточнення наявних речовин, що здатні спричинювати стан сп’яніння (п.8 розділу ІІІ Інструкції про порядок № 1452/735).

За п. 7 розділу ІІІ Інструкції про порядок № 1452/735 проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов’язкове, що узгоджується із п. 14 вказаної Інструкції, за якою в разі перебування водія – учасника дорожнього руху внаслідок ДТП у несвідомому стані або з тяжкими травмами, дослідження біологічного середовища або крові на вміст алкоголю, наркотичних чи психотропних речовин у закладах охорони здоров’я, куди він доставлений, проводиться обов’язково.

Предметом дослідження біологічного середовища можуть бути слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук (п.12 розділу ІІІ Інструкції про порядок № 1452/735).

Кров також  може використовуватися для дослідження біологічного середовища, однак лише в тому випадку, коли в обстежуваної особи неможливо взяти вищезазначені зразки біологічних середовищ (п.12 розділу ІІІ Інструкції про порядок № 1452/735).

Зразки біологічного середовища для лабораторного дослідження відбираються у дві ємності. Вміст однієї ємності використовується для первинного дослідження, вміст другої ємності зберігається протягом 90 днів, за збереження, цілісність пломбування та  транспортування яких відповідає ЗОЗ’я, у якому проводився відбір біологічного середовища (п.10, 11 розділу ІІІ Інструкції про порядок № 1452/735).

За п. 10 Порядку направлення та огляду N 1103 огляд   водія  транспортного  засобу  в  закладі  охорони здоров'я проводиться:

- в будь-який час доби;

- за  методикою та 

- із застосуванням приладів, дозволених для використання МОЗ.

Відповідно до п. 9 розділу ІІІ Інструкції про порядок № 1452/735 використання в закладах охорони здоров’я для проведення лабораторних досліджень вимірювальної техніки та обладнання, дозволених МОЗ, підтверджується:

- сертифікатом відповідності та

- свідоцтвом про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.

Так, відповідно до п. 7) ч. 13 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики,  затверджених постановою КМУ від 02.03.2016  № 285, дія яких поширюється на всіх юридичних осіб незалежно від їх організаційно-правової форми та фізичних осіб - підприємців, які провадять господарську діяльність з медичної практики, ліцензіат (суб’єкт господарювання, який є закладом охорони здоров’я) зобов’язаний затвердити перелік законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та своєчасно з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів подавати такі засоби вимірювальної техніки на періодичну повірку.

Належний міжповірочний час – інтервал необхідного технічного обслуговування, що закріплений в діючому законодавстві.

Так, за п.14 Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, затвердженим наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08.02.2016  № 193 періодичній повірці підлягають ЗВТ, визначені в Переліку категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 року № 374.

Міжповірочний інтервал для  аналізаторів медичного призначення (п. 3), в т.ч. й електрохімічних, а також для вимірювачів вмісту алкоголю в крові та повітрі (п.13), що видихається, установлений наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями» від 13 жовтня 2016 року № 1747  та становить 1 рік.

Разом з цим, інструкцією певних ЗВТ, які використовуються ЗОЗ для встановлення наявності чи відсутності стану сп’яніння може бути визначено більш короткий інтервал технічного обслуговування приладу —  наприклад кожні шість місяців, або ж частіше, що в разі відсутності доказів проведення такої повірки може обумовити критичне сприйняття судами показників відповідних ЗВТ.

8. Оформлення результатів огляду на стан сп’яніння

Відповідно до  п. 15 розділу ІІІ Інструкції про порядок № 1452/735 за результатами огляду на стан сп’яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (додаток 3 до Інструкції про порядок № 1452/735, далі за текстом – акт медичного огляду), на підставі якого  видається висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (додаток 4 до Інструкції про порядок № 1452/735, далі за текстом - висновок).

8.1. Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції

Вимоги до змісту висновку викладені у пп. 16-22 розділу ІІІ Інструкції про порядок № 1452/735, порушення яких призводить до недійсності самого висновку (п. 22).

Так, зміст висновку щодо результатів медичного огляду особи на стан сп’яніння повідомляється оглянутій особі в присутності поліцейського, який її доставив, на підтвердження чого в графі 11 висновку  має міститися  підпис обстежуваної особи про ознайомлення з результатами огляду (п. 17).

Усі записи в акті медичного огляду та висновку щодо результатів медичного огляду особи на стан сп’яніння повинні бути розбірливими, не допускається формулювання «Норма» (п. 18).

За п. 20 розділу ІІІ Інструкції про порядок № 1452/735 висновок складається:

- в усіх випадках;

- безпосередньо після огляду особи;

- у трьох примірниках: перший примірник видається під підпис поліцейському, який доставив дану особу на огляд, другий видається оглянутій особі, а третій залишається в закладі охорони здоров’я.

За п. 14 порядку направлення та огляду N 1103 висновок може бути оскаржений водієм транспортного засобу у встановленому законодавством порядку, але з урахуванням відсутності в чинному законодавстві відповідного порядку, а також враховуючи належність висновку до доказів, які можуть бути визнані судом неналежними  чи недопустими, вказана норма не переслідує жодної практичної мети. 

8.2. Акт медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції

Разом з тим, необхідно зазначити, що з точки зору практичного застосування при формуванні позиції захисту за ст. 130 КУпАП зміст самого висновку є досить обмеженим, чого не можна сказати про акт медичного огляду особи, який  складається в одному примірнику та залишається в закладі охорони здоров’я (п.19 розділу ІІІ Інструкції про порядок № 1452/735).

Так, саме в акті має бути зазначено:

Посаду, найменування підрозділу Національної поліції України, спеціальне звання, П.І.Б. та  підпис  особи, яка направила водія на огляд в ЗОЗ із зазначенням точного часу такого направлення (пункт 4 акта).

… необхідно згадати про наявність та зміст направлення, обов’язкова форма якого  наведена в додатку 1 до Інструкції про порядок № 1452/735МВС, де має бути зазначено:

- найменування закладу охорони здоров'я, куди направляється водій;

- час та дата видачі/заповнення направлення;

- прізвище, ім'я та по батькові водія, який направляється на огляд, зазначенням дати народження та місця проживання/перебування;

- документа, що посвідчує особу, серія та № документа (за наявності), коли і ким виданий

- виявлених ознак сп'яніння;

- назви та серійного номеру спеціального технічного засобу,   дозволеного до застосування МОЗ та Держспоживінспекцією України;

- результатів огляду з зазначенням кількісного показника;

- серії та протоколу про адміністративне правопорушення, складеного поліцейським (в разі складання);

-посади, найменування підрозділу Національної поліції України, спеціального звання, П.І.Б., серія та номер службового посвідчення з підписом поліцейського, який доставив водія на огляд у заклад охорони здоров'я.

Назва, серія і номер документа, що посвідчує особу, яка доставила обстежуваного на огляд (пункт 5 акта).

… тобто доставлена вказана особа може бути і не співробітником поліції… Проте, відповідно до п.7 Порядку направлення та огляду N 1103 та п. 9 розділу ІІ Інструкції про порядок № 1452/735МВС саме на поліцейського покладено обов’язок щодо доставки  цих осіб до найближчого закладу охорони здоров’я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення, що, на думку законодавця, забезпечує достовірність результатів огляду.

- Дата і точний час огляду (пункт 6 акта);

- Найменування закладу охорони здоров'я, де проводився огляд (пункт 8 акта);

- Зовнішній вигляд обстежуваної особи: стан одягу, шкіри, наявність пошкоджень (поранення, забиті місця, точна локалізація, характер пошкодження тощо) (пункт 9 акта);

- Поведінка обстежуваної особи: адекватна, напружена, замкнута, роздратована, збуджена, агресивна; ейфорична, балакуча, метушлива; настрій нестійкий, млявий, загальмований (підкреслити), скарги на свій стан (на що саме) (пункт 10 акта);

- Стан свідомості, орієнтування на місці, у часі та власній особистості (пункт 11 акта);

- Мовна здатність: непорушена, зв'язність висловлювань, порушення артикуляції, змазаність мови та інше (підкреслити) (пункт 12 акта);

- Вегетативно-судинні реакції (стан шкірних покривів, слизових оболонок очей, язика, спітніння, слинотеча), дихання: незмінене, прискорене, уповільнене (підкреслити), кількість подихів на хвилину, пульс, артеріальний тиск, зіниці: незмінені, звужені, розширені; реакція на світло: жива, млява, ністагм при погляді вбік (пункт 13 акта);

- Рухова сфера, міміка: звичайна, млява, жвава; хода (хитка, розкидування ніг під час ходи), хода зі швидкими поворотами (без хитань, хитання при поворотах), опис пози Ромберга,  точні рухи (опис підняття монету з підлоги, пальце-носова проба), наявність тремтіння повік, язика, пальців рук (пункт 14 акта);

- Наявність ознак нервово-психічних захворювань, органічного ураження центральної нервової системи, фізичного виснаження. Перенесені травми (зі слів обстежуваного) (пункт 15 акта);

- Запах алкоголю з рота (пункт 17 акта);

… зазначення в пп. 9-15 та 17 акта відповідних суб’єктивних ознак обстежуваної особи  має хоча б частково підтверджуватись іншими доказами по справі (наприклад відео фіксацією спілкування поліцейських), в противному випадку можливо ставити під сумнів як акт огляду, так і сам висновок про сп’яніння особи.

Відомості про останнє вживання алкоголю або наркотичних речовин чи лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції: суб'єктивні та об'єктивні (згідно з документами, іншими джерелами) (пункт 16 акта).

Відомості щодо використання технічних засобів для визначення наявності або вимірювання вмісту етилового спирту у видихуваному повітрі (відповідно до встановленого рівня) (пункт 18 акта):

- із зазначенням часу обстеження, назви спеціального технічного засобу, за наявності ‒ його номера, дати останньої повірки, результату обстеження;

- даних обстеження через 20 хвилин із зазначенням часу обстеження, назви спеціального технічного засобу, за наявності ‒ його номер,  дата останньої повірки, результат обстеження.

… тобто під час огляду на стан сп’яніння в ЗОЗ обстеження з використанням технічних засобів для визначення наявності або вимірювання вмісту етилового спирту у видихуваному повітрі здійснюється двічі…

- Інші прояви та симптоми (пункт 19 акта);

- Висновок та діагноз за результатами огляду з підписом лікаря, який який проводив огляд (пункт 20 акта);

- Дані проведення лабораторної діагностика з метою уточнення наявних речовин впливу (в разі їх виявлення – проводиться обов’язково?????) (пункт 21 акта):

- час проведення лабораторних тестів;

- досліджуване біологічне середовище (сеча, слина, кров, змиви поверхні губ, шкіри обличчя, рук);

- Дата і час відбору біологічного середовища (пункт 22 акта);

- Метод лабораторного тестування (пункт 23 акта);

- Результат лабораторних тестів (пункт 24 акта);

- Заключний діагноз (за результатами огляду та тестів) (пункт 25 акта);

Акт скріплюється підписом відповідного лікара-нарколога, який проводив огляд із зазначенням П.І.Б. та дати складення.

Крім того, слід зазначити, що відповідно до п.21 розділу ІІІ Інструкції про порядок № 1452/735 кожний випадок огляду на стан сп’яніння у ЗОЗ реєструється в журналі реєстрації медичних оглядів осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (додаток 5) з обов’язковим зазначенням наступних даних:

-  дата та час огляду;

- ким направлена особа;

- прізвище, ім’я, по батькові;

- дата народження (число, місяць, рік);

- місце проживання, контактний телефон;

- назва, серія та номер документа, що посвідчує особу, яку направлено на огляд (за наявності);

- діагноз;

- прізвище та підпис лікаря (фельдшера), який проводив огляд;

- особи, які отримали перший і другий примірники акта (П.І.Б., підпис). 

При цьому, дані, зазначені в:

- журналі реєстрації медичних оглядів осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,

- акті медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції ї,

- висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакпротоколі про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП,

- не мають відрізнятися чи суперечити один одному, чому слід також приділити належну увагу.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи