Конкурс на голів ДПС та ДМС України: коли переможці відомі наперед
16 квітня відбувся другий етап конкурсу на посади голів Державної фіскальної служби та Державної митної служби.
Від імені Правління Асоціації платників податків України, до якої входить близько 7000 підприємств з усієї України, вважаю за необхідне застерегти керівників законодавчої та виконавчої влади щодо законності його проведення.
Маю всі підстави стверджувати, що Кабінет Міністрів України некоректно сформував вимоги до кандидатів на посади, а саме так, щоб перемогу в конкурсі отримали наперед визначені особи.
Згідно норм чинного законодавства, вимоги до кандидатів для посад категорії «А» визначені в статті 20 Закону України «Про державну службу» та Постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби» від 25 березня 2016 р. № 246. Основними вимогами до кандидатів є загальний досвід роботи не менше семи років та спеціальний досвід роботи на державній службі "А" чи "Б" або досвід роботи у відповідній сфері не менше трьох років.
В Умовах проведення конкурсу, затверджених Розпорядженнями № 162-р та № 163-р, містяться кваліфікаційні вимоги до кандидатів, якими Кабінет Міністрів України необґрунтовано розширив законодавчо встановлений перелік вимог до кандидатів, які можуть взяти участь у конкурсі, безпідставно надавши можливість приймати участь у конкурсі особам, які мають досвід роботи не менше трьох років у реформуванні або управлінні змінами у великих організаціях.
При цьому, термін «велика організація» взагалі законодавчо не визначений, а термін «реформування або управління змінами» настільки розмитий, що навіть фахівці не можуть зрозуміти, про які організації та зміни взагалі йде мова.
Тим більше, що ні стаття 20 Закону України «Про державну службу», ні Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби» не надає можливості Кабінету Міністрів України безпідставно розширювати коло осіб, які претендують на таку відповідальну посаду, як Голова Державної податкової служби та Голова Державної митної служби за рахунок некомпетентних осіб.
Ще більш дивною ця вимога стає після вивчення Умов всіх конкурсів на зайняття вакантних посад у державній службі категорії «А», які Національне агентство України з питань державної служби провело в 2019 році. При проведенні конкурсів на зайняття вакантних посад Голови Державної служби геології та надр, Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції, Голови Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Голови Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, державного секретаря Міністерства у справах ветеранів таких вимог зовсім не було. Тому складається враження, що профільна освіта не потрібна тільки для посад Голови Державної податкової служби та Голови Державної митної служби.
Вивчивши перелік осіб, які претендують на посаду Голови Державної податкової служби України, напрошується висновок, що ця законодавчо не передбачена вимога була введена, щоб участь та перемогу у Конкурсі зміг отримати Верланов Сергій Олексійович. Зараз він займає посаду Заступника Міністра фінансів України і не відповідає навіть заявленим кваліфікаційним вимогам, а отже взагалі не міг бути допущеним до участі у Конкурсі.
Верланов С.О. не лише приймає участь у Конкурсі й успішно подолав його перший і другий етапи, але й є розробником Умов проведення конкурсу на посади Голів ДПС та ДМС, оскільки очолює Міжвідомчу робочу групу з розділення ДФС на ДПС та ДМС. В подальшому співбесіди з кандидатами будуть проводити також експерти робочої групи, які були відібрані Верлановим С.О.
Упередженість конкурсу підтверджує той факт, що ледь закінчився другий етап, уряд і податкова прямо заявили ЗМІ, що Верланов та Нефьодов очолять відповідно ДПС та ДМС. І цю інформацію вже почали озвучувати на різних рівнях, у тому числі в медіа. Це при тому, що конкурс ще триває, фінальний тур заплановано на 23 квітня, і до нього вийшли по троє претендентів на обидві посади.
Цей конкурс насправді дуже важливий для країни. Необхідно вивести ДПС і ДМС України на рівень найкращих у світі податкових та митних служб за критеріями ділової репутації і ділової роботи, де цінності – це чесність, повага, професіоналізм, співробітництво та сприяння процвітанню і стабільності країни. Але мені особисто дуже неприємно і некомфортно, що на фоні того, що відбувається в країні, цей так званий «конкурс» проходить саме так.
Тож, я від імені незалежної громадської організації, метою якої є захист прав та законних інтересів платників податків у економічній, правовій, соціальній та інших сферах їх діяльності, вважаю за необхідне невідкладно призупинити проведення конкурсів на зайняття вакантних посад Голів Державної податкової служби та Державної митної служби.
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 10:02
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз вчора о 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов вчора о 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 107741
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 82401
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 20556
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 9048
-
За вітраж Тіффані троє учасників торгів змагалися 6 хвилин – його продали за $12,48 млн: фото
Життя 8667