Про незгоду з висновками головного розвідника щодо агресії РФ проти України
В статті "Релакс не на часі", на шпальтах видання "Дзеркало тижня" голови Служби зовнішньої розвідки України Валерія Кондратюка
В цілому вірно викладено суть подій, але з деякими тезами погодитись досить важко. Для прикладу, Валерій Віталійович зазначає: "... ,за нашими оцінками, ..... для Кремля не на часі сценарій військової агресії проти України восени 2020 року".
Дозволю собі подискутувати з головним розвідником України щодо можливих агресивних намірів керівництва Російської Федерації восени цього року. Хочу відразу зауважити, незгідний відносно зазначених термінів можливої агресії та певних висновків та узагальнень. Особливо економічного стану РФ. Росія станом на сьогодні одна з економічно стабільних країн світу.
Власне, чому як основну "точку зборки" - слід детально розглянути вересень-жовтень 2020 року, а можливо ще і останні числа серпня. Спробую обґрунтувати.
1. Вибори в Російській Федерації.
В Росії на 13 вересня заплановано вибори різного рівня, включаючи вибори голів 20 суб'єктів Федерації і вибори депутатів законодавчих органів державної влади в 11 суб'єктах РФ.
Якщо врахувати турбуленції, що вже четвертий тиждень відбуваються в Хабаровську, що пов'язані з арештом голови Хабаровського краю Сергія Фургала, також запропоноване Олексієм Навальним (російський опозиціонер) так зване "розумне голосування" вибори можуть проходити на фоні серйозних протестів де може конкретно пролетіти пропутінська партія "Єдина Росія". Такий розвиток подій є загрозою для всього путінського режиму.
Вплинути на патріотично-електоральні настрої можна завдяки "маленькій переможній війні".
В такому випадку кінець серпня і початок вересня для України, цілком можливий час Х.
2. Місцеві вибори в Україні.
Вибори до органів місцевого самоврядування в Україні заплановано на 25 жовтня. Особливістю цих виборів є те, що проходитимуть на новій територіальній основі з оновленим виборчим законодавством. Сама територіальна основа, особливо районний рівень та виборче законодавство є настільки інноваційними, що навіть і без зовнішньої агресії можуть елементарно "підірвати" країну.
3. Вибори президента в Сполучених Штатах Америки.
Президентські вибори в США заплановані на 3 листопада 2020 року. Є два претенденти діючий президент республіканець Дональд Трамп та представник від демократів Джо Байден.
Точкою відліку в цій історії є ї два піки значних суспільних невдоволень в США перший з яких пов'язаний з пандемією COVID-19 та вбивство полісменом афроамериканця. Це значно вплинуло на рейтинги Трампа, під загрозою опинилось переобрання його на другий президентський термін. Самою великою проблемою є те, що втрачає підтримку на рівні штатів, що є ключовим показником для перемоги
В таких нестійких політичних умовах будь-яке військове втручання пана Дональда в геополітичну ситуацію буде ще більше працювати проти його рейтингів.
Отже, сподіватись на силову підтримку від США Україні не варто.
4. Наймасштабніші військові навчання в РФ "Кавказ-2020".
Восени цього року пройдуть просто гігантські бойові навчання в безпосередній близькості з кордонами України. Очікується залучення принаймні 100-120 тис. особового складу, 3 тисячі бойових броньованих машин, з яких не менше 500 танків, 300 літаків, 250 гелікоптерів, 50 кораблів і до 5 підводних човнів.
В матеріалі за авторства Валерія Кондратюка вказується про, як можливу версію, окупації лише частини України для вирішення питань постачання води до Криму. Але з такою армадою, особливо з застосуванням ракет малої та середньої дальності, враховуючи незрозумілості відносно українського війська за кілька днів можна захопити не лише частини Херсонської, Запорізької та Донецької областей, а й практично всю Україну, включно з Галичиною.
Підсумок. Агресія РФ проти України, власне восени 2020 року найбільш вірогідна точка зборки. Економічний стан Росії, особливо стан і структура золотовалютних резервів є такими, що забезпечують щонайменше двох річне існування в режимі тотальних санкцій. Завадити Росії здійснити свої злочинні наміри може лише зростання невдоволення в середині країни правлячим політичним режимом. Власне, від сили політичного тиску в самій Росії залежать чи здійснить свої наміри її керівництво.
Тому станом на сьогодні потрібно бути в максимальній готовності до ворожих дій від "сусіда та брата"!
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак вчора о 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін вчора о 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко вчора о 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда вчора о 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 15.01.2025 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 15.01.2025 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 15.01.2025 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 15.01.2025 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін 14.01.2025 18:38
-
"Стане прикладом для України". У Львові будують зразковий ринок – фото
Бізнес 6535
-
Bloomberg: Команда Трампа готує два підходи до санкцій проти РФ для примусу до миру
Бізнес 3179
-
Ексміністр енергетики Литви Неверович очолив наглядову раду Енергоатому
Бізнес 2009
-
Десять тонн на кілометр. Як краматорське підприємство розпочало нове життя на Закарпатті
Бізнес 1966
-
ЄС звернеться за допомогою до короля Бельгії, якщо Орбан ветує продовження санкцій
Фінанси 1773