Конкуренція омбундесменів не тільки збільшить кількість арбітрів…
В Україні скоро з'являться два альтернативних омбудсмени. Такі собі захисники бізнесу від Уряду та від ЄС, призначення яких рятувати країну від недбайливих та повільних чиновників. Вказані посадовці неодмінно конкуруватимуть один з одним і вже сьогодні мож
Першоджерелом появи бізнес-суперменів є один і той жедокумент - Меморандум Антикорупційної ініціативи, підписаний в 2014 році міжУрядом України та одним з найбільших інвесторів України Європейським банкомреконструкції та розвитку ЄБРР.
Наш Уряд буде фінансувати українського омбундесмена, якийдбатиме про підвищення прозорості діяльності держвлади, атакож суб’єктів господарювання, які перебувають у сфері їх управління,попередження недобросовісної (нечесної) поведінки серед суб’єктівгосподарювання, які займаютьсяпідприємництвом в Україні.
Прикладфункціонування подібного інституту, який щоправда мав назву Державна служба Україниз питань регуляторної політики та розвитку підприємництва національний бізнестак і не відчув. Здебільшого діяльність служби зводилася до спроб впливати направове поле, які були неефективними. Отже, є побоювання що навіть із новоюназвою справи не зрушаться із мертвої точки, а зарегульованість та повільністьреформ залишаться прикметами часу.
Європейського омбундесмена фінансуватиме мальтідонорзпул, а якщо по-простому незалежні інвестори з ЄС. Основні функції єврозахисникабізнесу - розгляд скарг від бізнесу на несправедливі рішення влади, фактикорупції, вирішення проблем, визначення системних причин несправедливогоставлення. Омбундесмена ЄС буде фінансувати європейська сторона, якарозглядатиме на цю посаду переважно досвідчених кандидатів-іноземців.
Зрозуміло, що європейський омбундесмен це інституція,яка на певному етапі реформ скаже українському бізнесу, що дія нульового митаскінчилася, бо це заважає розвитку європейського бізнесу в Україні, обмежуєприбутки та уповільнює підвищення ліквідності. І при цьому навіть подвійнаназва посади (бізнес-омбундесмен = керівник антикорупційного офісу) ще непереконує, що ця людина справді допоможе створити умови для підвищеннясприятливого регуляторного середовища та інвестиційної привабливості України.
Крім того, обидві інституції здебільшого будутьперейматися наглядом за дотриманням законодавства (України та ЄС) в межахвідповідних правових просторів. При цьому навіть в їхні завдання здебільшоговходить функція контролю та спостереження, ніж створення умов для розквітуукраїнського бізнесу.
Звісно, тішить, що, за словами функціонерів ЄС, підегідою ЄБРР зібрано європейський пул фінансових донорів, які хочуть прискоренняекономічних реформ в Україні. Акумульовані фінансовими колами кілька сотеньмільйонів євро будуть спрямовані на фінансування антикорупційних, банківських,енергетичних, транспортних, муніципальних проектів. За задумом європейців всеце поліпшить інвестиційну привабливість та сприятиме збільшенню капіталовкладеньв нашу країну.
- Чи витримає ваш військовий квиток перевірку цифрової епохи війни? Світлана Приймак 15:40
- Викрадення суверенітету Валерій Карпунцов 14:23
- Фінансові санкції США та ЄС: виклики для українських енерготрейдерів Ростислав Никітенко 13:23
- Екологічні наслідки руйнування Каховської ГЕС: загрози, виклики та шляхи вирішення Олена Криворучкіна 08:53
- Бізнес-моделі для розвитку та масштабування вашого бізнесу: що сьогодні працює? Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 19:50
- Цивільний позивач, як учасник кримінального провадження Євгенія Тонконожко вчора о 15:29
- Суб’єктність замість паніки Євген Магда вчора о 13:58
- Ймовірність досягнення режиму тиші Георгій Тука вчора о 12:34
- Виробнича інфляція: як українським підприємствам зберегти конкурентоспроможність Денис Корольов вчора о 12:06
- Перфоманс-маркетинг 2025: 10 інструментів для масштабування лідогенерації Андрій Волнянський 16.03.2025 19:58
- Міжнародна інтеграція українських університетів: як вийти на глобальний рівень Віталій Кухарський 16.03.2025 19:53
- Генрі Форд: агресивний менеджмент, що врятував Ford Motor Company Наталія Качан 16.03.2025 18:52
- Філософія та практика поділу майна подружжя в Україні Світлана Приймак 16.03.2025 12:05
- $50 млн компенсації від Starbucks за опік паху гарячою кавою Дмитро Зенкін 16.03.2025 12:00
- Фінансові вигоди від цифровізації: як скоротити витрати та покращити фінансову прозорість? Олександр Вернігора 15.03.2025 11:31
-
Один з найбільших зернотрейдерів у світі продав агрохолдинг у РФ "з великим дисконтом"
Бізнес 19707
-
"45 до кінця року". Що буде з курсом валют після рішень Нацбанку
Фінанси 7705
-
Як Трамп допомагає Путіну перетворити Україну на failed state
Думка 2644
-
Яєчна криза у США. Фінляндія відмовила американцям у постачаннях
Бізнес 2136
-
Підприємства Ахметова, Пінчука і Жеваго наростили доходи. Вийти в прибуток вдалося не всім
Інфографіка 1919