Конкуренція омбундесменів не тільки збільшить кількість арбітрів…
В Україні скоро з'являться два альтернативних омбудсмени. Такі собі захисники бізнесу від Уряду та від ЄС, призначення яких рятувати країну від недбайливих та повільних чиновників. Вказані посадовці неодмінно конкуруватимуть один з одним і вже сьогодні мож
Першоджерелом появи бізнес-суперменів є один і той жедокумент - Меморандум Антикорупційної ініціативи, підписаний в 2014 році міжУрядом України та одним з найбільших інвесторів України Європейським банкомреконструкції та розвитку ЄБРР.
Наш Уряд буде фінансувати українського омбундесмена, якийдбатиме про підвищення прозорості діяльності держвлади, атакож суб’єктів господарювання, які перебувають у сфері їх управління,попередження недобросовісної (нечесної) поведінки серед суб’єктівгосподарювання, які займаютьсяпідприємництвом в Україні.
Прикладфункціонування подібного інституту, який щоправда мав назву Державна служба Україниз питань регуляторної політики та розвитку підприємництва національний бізнестак і не відчув. Здебільшого діяльність служби зводилася до спроб впливати направове поле, які були неефективними. Отже, є побоювання що навіть із новоюназвою справи не зрушаться із мертвої точки, а зарегульованість та повільністьреформ залишаться прикметами часу.
Європейського омбундесмена фінансуватиме мальтідонорзпул, а якщо по-простому незалежні інвестори з ЄС. Основні функції єврозахисникабізнесу - розгляд скарг від бізнесу на несправедливі рішення влади, фактикорупції, вирішення проблем, визначення системних причин несправедливогоставлення. Омбундесмена ЄС буде фінансувати європейська сторона, якарозглядатиме на цю посаду переважно досвідчених кандидатів-іноземців.
Зрозуміло, що європейський омбундесмен це інституція,яка на певному етапі реформ скаже українському бізнесу, що дія нульового митаскінчилася, бо це заважає розвитку європейського бізнесу в Україні, обмежуєприбутки та уповільнює підвищення ліквідності. І при цьому навіть подвійнаназва посади (бізнес-омбундесмен = керівник антикорупційного офісу) ще непереконує, що ця людина справді допоможе створити умови для підвищеннясприятливого регуляторного середовища та інвестиційної привабливості України.
Крім того, обидві інституції здебільшого будутьперейматися наглядом за дотриманням законодавства (України та ЄС) в межахвідповідних правових просторів. При цьому навіть в їхні завдання здебільшоговходить функція контролю та спостереження, ніж створення умов для розквітуукраїнського бізнесу.
Звісно, тішить, що, за словами функціонерів ЄС, підегідою ЄБРР зібрано європейський пул фінансових донорів, які хочуть прискоренняекономічних реформ в Україні. Акумульовані фінансовими колами кілька сотеньмільйонів євро будуть спрямовані на фінансування антикорупційних, банківських,енергетичних, транспортних, муніципальних проектів. За задумом європейців всеце поліпшить інвестиційну привабливість та сприятиме збільшенню капіталовкладеньв нашу країну.
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак вчора о 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін вчора о 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко вчора о 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда вчора о 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 15.01.2025 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 15.01.2025 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 15.01.2025 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 15.01.2025 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін 14.01.2025 18:38
-
"Стане прикладом для України". У Львові будують зразковий ринок – фото
Бізнес 6535
-
Bloomberg: Команда Трампа готує два підходи до санкцій проти РФ для примусу до миру
Бізнес 3179
-
Глобино заперечило чутки про співпрацю з Росією. Каже, що це замовна кампанія
Бізнес 2098
-
Ексміністр енергетики Литви Неверович очолив наглядову раду Енергоатому
Бізнес 2009
-
Десять тонн на кілометр. Як краматорське підприємство розпочало нове життя на Закарпатті
Бізнес 1966