Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
18.10.2018 17:12

Наследству и дарению с первого ноября быть! Прекратите панику!

Адвокат (судовий захист), магістр права

З 01.11.2018 року неможливо буде отримати спадщину та оформити договір дарування – ЗМІ.

Так, деякі ЗМІ маючи на увазі або посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. N 231 «Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» вказують, що суб’єкти оціночної діяльності втрачають право проводити оцінку рухомого та нерухомого майна…, а так як оцінка майна є необхідною умовою для прийняття спадщини та оформлення договору дарування, то остання подія буде неможлива.

 Вказана вище інформація не відповідає дійсності!!!

По-перше: Порядок оподаткування доходів, отриманих платниками податку — фізичними особами внаслідок прийняття у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регламентується ст. 174 Податкового кодексу України.

В свою чергу п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 ПКУ встановлює, що об'єкти спадщини оподатковуються за нульовою ставкою: об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення (членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу IV цього Кодексу вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу IV цього Кодексу вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері  і з боку батька, онуки - пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).

Окрім цього, враховуючи зміни, внесені Законом № 1910, об’єкти дарування, які є аналогічними до об’єктів спадщини, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини.

Згідно п. 7 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» проведення оцінки майна є обов'язковим у випадках: оподаткування   майна   згідно   з   законом,  крім  випадків визначення  розміру  податку  при  спадкуванні власності, вартість якої  оподатковується за нульовою ставкою.

Враховуючи зазначене вбачається, що суб’єкти оціночної діяльності взагалі не потрібні при успадкуванні та даруванні рухомого та нерухомого майна для спадкоємців та обдарованих першого і другого ступенів споріднення.

По-друге: Необхідно звернути увагу громадськості, що спірні нормативно – правові документи жодним чином не конкретизували рік, коли настане це «перше листопада», а отже ця «страшилка» шириться просторами інтернету вже 5 років.

 

І на останок…

 

По – третє: Постановою Вищого адміністративного суду України від 29 липня 2015 року у справі N К/800/62987/13 визнано незаконною та скасовано постанову Кабінету  Міністрів України від 04 березня 2013 року N 231 "Деякі питання проведення  оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства".

Резолютивну частину постанови Вищого адміністративного суду України від 29 липня 2015 року у справі N К/800/62987/13 опубліковано в інформаційному бюлетені "Офіційний вісник України" від 04 вересня 2015 року N 68.

 

Посилання: Постанова Вищого адміністративного суду України від 29 липня 2015 року у справі N К/800/62987/13

Підсумовуючи все вищевказане, не вбачається підстав для паніки, яка охоплює громадськість вже не один рік, а представникам ЗМІ слід ретельніше перевіряти інформацію перед її опублікуванням.

 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи