Податкова система має сприяти розвитку підприємництва і наповнювати бюджет
Коли ми говоримо про реформування української економіки, то маємо розуміти, що йдеться не про ситуативні й розрізнені кроки.
Зміни повинні бути комплексними, спрямованими, передусім, на детінізацію бізнес-середовища й лібералізацію податкової системи.
Годі сподіватися на економічний успіх, якщо у нашій податковій системі немає стабільності. Варто пам’ятати: жоден іноземний інвестор не прийде в Україну, якщо тут постійно змінюється податкове законодавство. Треба один раз встановити чіткі правила й працювати за ними.
За різними оцінками, сьогодні від сплати податків так чи інакше ухиляється від 50 до 60% українського бізнесу. Якщо ми проаналізуємо ситуацію в автотранспортному секторі, то практично 90% капіталу обертається у тіні. Лише мізерна частка компаній працює прозоро, так би мовити, «по білому».
Саме тому, повторюю, реформування економіки має бути комплексним і системним. До низки нагальних ключових змін я відношу поступове зменшення ставки ПДВ, запровадження податку на виведений капітал та податкову амністію або нульову декларацію.
Зниження ПДВ
Я, як народний депутат, зареєструвала законопроект про поступове, упродовж 5 років, зменшення ставки ПДВ до 15%. Деякі мої колеги по фракції пропонують зробити це негайно, а ставку визначити на рівні 17%. Вважаю це ризикованим, тому що не запропоновані компенсаторні механізми поповнення бюджету, який й зараз є дефіцитним. Натомість, повільна поступовість і паралельне запровадження компенсаторних механізмів дозволить нам не лише мінімізувати бюджетні втрати на початку цих змін, але і забезпечити довгоочікуване виведення капіталів зі схем мінімізації.
Податок на виведений капітал
На мою думку, податок на виведений капітал, тобто, на виплати з прибутків компаній, стимулюватиме реінвестування бізнесу. А це нові робочі місця, надходження до бюджету. Водночас він запобігатиме банальному «проїданню» цих доходів акціонерами чи власниками компаній.
Податкова амністія
Це важливий інструмент лібералізації економіки. В Україні колись вже намагалися декриміналізувати тіньовий капітал. Але тоді ця спроба провалилася, оскільки була непослідовною. Ми ж пропонуємо абсолютно інший підхід до запровадження нульової декларації. Вона не буде вибірковою і дозволить легалізувати значну частину працюючого в тіньовій економіці країни капіталу. До того ж, обов'язковою умовою цього я вважаю інвентаризацію та ідентифікацію дійсних власників «нічийних» на сьогодні величезних земельних ділянок, розкішних приватних будинків, довгобудов, об’єктів промислової нерухомості, як потенційних об’єктів оподаткування.
І бюджет наповнювати, і підприємництво розвивати
Нарешті, на законодавчому рівні доцільно було б створити цілісний орган, який би опікувався питаннями податкової сфери і наповнення держбюджету, моніторив бізнес-середовище, аналізував відповідні тенденції і робив прогнози. Максимально сприяти розвитку підприємництва і, водночас, наповнювати бюджет – такими мали б бути його завдання. Є напрацювання експертів з податкового реформування, які наголошують на доцільність і важливість такої трансформації. Зі свого боку я планую зібрати робочу групу, яка вивчить це питання. І в разі доцільності ми подамо відповідний законопроект.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386