Інвестиції починаються з безпечної землі: головний сигнал URC2025
На Ukraine Recovery Conference у Римі остаточно стало зрозуміло: відновлення України неможливе… без гуманітарного розмінування.
На Ukraine Recovery Conference у Римі остаточно стало зрозуміло: відновлення України НЕМОЖЛИВЕ… без гуманітарного розмінування. Очищення територій стає фундаментом безпеки, інвестиційної привабливості та сталого розвитку країни.
Ми звикли сприймати розмінування як передумову для повернення до мирного життя. Але в реальності, де мільйони гектарів потенційно загрожують життю, а кожна інвестована гривня або євро мають бути захищені, протимінна діяльність стає новою інфраструктурою безпеки. Без неї неможливо ані вирощувати врожаї, ані будувати дороги, ані, головне, повертати громади до життя.
Ukraine Recovery Conference в Римі підтвердила головне: безпека інвестицій починається з безпечної землі. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підкреслила: «Ми буквально робимо ставку на майбутнє України». Вона оголосила про створення найбільшого у світі акціонерного фонду, який сприятиме інвестиціям у найважливіші сфери: енергетику, транспорт, інфраструктуру та галузі подвійного призначення.
Усе це стане можливим за умови ефективної взаємодії приватного і публічного секторів. Але першим кроком мають стати інвестиції в безпеку територій. І саме тут гуманітарне розмінування - ключова передумова.
Це добре розуміють усі 6 тисяч учасників із 70 країн, які зібралися на URC2025. Розмінування стало однією з наскрізних тем конференції. Хоча окремо тема розмінування у програмі заявлена не була, про нього згадували у кожному блоці: й коли говорили про економіку та бізнес, коли зосереджувалися на людському вимірі, коли обговорювали майбутнє місцевого самоврядування та громад.
Партнери підтримали амбітну мету - повернути 80% забруднених земель до безпечного використання протягом наступного десятиліття. Бо всі чудово розуміють: це не тільки про безпеку, а й про економіку, довіру інвесторів і довгострокову стабільність регіонів.
Масштаб забруднення України вибухонебезпечними предметами безпрецедентний. За даними Demine Ukraine, близько 23% території усе ще потенційно небезпечні. Тому нам потрібні не лише традиційні методи, але й інноваційні технічні рішення, інвестиції у машинобудування, цифрові карти забруднення, автоматизовані платформи, нові стандарти навчання.
На URC2025 звучали також заклики до залучення приватного сектору, запуску страхування воєнних ризиків, зміцнення публічно-приватних партнерств. Це все - ланки одного ланцюга, де першим етапом завжди буде безпечна земля. І поки ми працюємо над цим на Київщині, Чернігівщині, Миколаївщині, Харківщині, Херсонщині - ми вже бачимо, як повертаються фермери, відкриваються малі бізнеси, запускаються муніципальні ініціативи. Люди повертаються - і це найкращий індикатор прогресу.
Одним з важливих результатів конференції стало й підписання меморандумів між приватними операторами та громадами. Це не лише про нову техніку для рятувальників та тренінги для населення, це про довіру й системну співпрацю з громадами, які мають навчитися жити поруч з невидимою загрозою.
Розмінування - це не про війну. Це про повернення життя. Коли ми говоримо про гуманітарне розмінування, ми говоримо про майбутнє. Це не просто очищення територій. Це передумова для врожаю, для інвестицій, для шкіл і дитячих садків, для нових підприємств. Це те, що робить мир можливим, ще до того як він офіційно настане.
URC2025 чітко окреслила, що майбутнє України вже почалося. І роль GCS Ukraine та інших протимінних операторів допомогти розчистити це майбутнє. Буквально.
- «Санкційна диктатура»: як в Україні узаконюють позасудову розправу під прикриттям війни Валерій Карпунцов 19:42
- Ваш партнер гальмує угоду? 5 рішень, щоб пройти перевірку і нарешті отримати гроші Ростислав Никітенко 13:34
- Правова невизначеність "вікна життя" в Україні Леся Дубчак 12:49
- Інвестиції починаються з безпечної землі: головний сигнал URC2025 Дмитро Салімонов 11:43
- Договір замовлення у новому Законі про авторське право Олександр Мисенко вчора о 09:35
- Обшуки без ухвали: законопроєкт №13533 може відкрити нові правові шпарини Денис Пономаренко 25.07.2025 13:49
- Обличчя у мережі: чому моє зображення – не ваш простір Світлана Приймак 24.07.2025 22:06
- Житло під час війни: як змінився попит і девелопмент на українському ринку Віталій Мажара 24.07.2025 15:07
- Агрегація електроенергії в Україні: як працюватимуть нові правила і віртуальні станції Максим Федотов 24.07.2025 15:01
- Чому системи планування не працюють? Олександр Скнар 24.07.2025 14:49
- Хто відповідає за помилки в ЕДО Олександр Вернигора 24.07.2025 14:39
- Диспропорції в пенсійному забезпеченні Андрій Павловський 24.07.2025 11:57
- Між пафосом і прозрінням: коли Захід перестає вірити Дана Ярова 24.07.2025 10:49
- 16 ключових змін до КПК в результаті прийняття законопроєкту №12414 Денис Терещенко 24.07.2025 09:52
- Туреччина – ключ України до ринків Глобального Півдня Олена Широкова 23.07.2025 19:11
-
Rzeczpospolita: економічна модель Орбана провалилася, він втрачає підтримку
Фінанси 6184
-
Коробка з амбіціями. Історія злету і падіння гральних консолей Xbox
Технології 3198
-
Торговий дефіцит України пробиває стелю. Чи є шанс знайти баланс
Бізнес 3036
-
"Збитки – стратегічні". Хакери з Білорусі заявили про знищення IT-системи Аерофлоту
Бізнес 2829
-
Олександр Зінченко вирішив продати свій ресторан у центрі Києва за $2,5 млн
Бізнес 2332