Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
06.09.2021 12:39

Правила в бізнесі та успіх

Голова Ради директорів Міжнародного аеропорту "Київ" імені Сікорського. Президент будівельної компанії "Міськжитлобуд"

Успіх у справах, як на мене, – це не лише результат як досягнення мети, але й власне шлях до мети. Адже насправді важливо і складно, дуже складно, знаходити й ставити перед собою правильні цілі.

Коли мета сформульована – це як «у правильно поставленому питанні міститься 80% відповіді». Тож і правильно сформульована мета містить у собі шляхи та методи її досягнення.

Життя диктує нам різні моделі поведінки. Та, я переконаний, люди, які дотримуються певних правил, критеріїв у справах і бізнесі, – успішніші за тих, хто цих правил не дотримується.

Правило №1 чесність і порядність: як на мене, усе починається з виконання всіх узятих на себе зобов'язань, розрахунків з контрагентами та партнерами, порядності в організації будь-якого виробничого або бізнес-процесу.

Хочу підкреслити, що в авіації це особливо важливо. Адже авіаційний бізнес – він дуже чутливий з точки зору безпеки польотів, пунктуальності щодо виконання всіма контрагентами, які беруть участь в цьому бізнесі, власних зобов'язань.

Я впевнений, що далеко не всі з цим правилом будуть згодні, адже є приклади успішних, але непорядних бізнесменів... Але, на мою думку, це як у супермаркеті: можна набрати у візок скільки завгодно товарів, думаючи, що все твоє, але є каса, і на виході все одно попросять розрахуватися. Питання лиш у тому, коли ця мить настане.

З першого правила випливає наступне: Правило №2 пунктуальність і те, що ми називаємо точністю у взаєминах між партнерами. Простий приклад: якщо ти сказав, що літак повинен прилетіти о 12:00, а вилетіти о 13:00, то саме так і має бути. Тому що з цим процесом пов’язано багато наступних. Тобто, персонал повинен вийти вчасно на роботу до моменту прибуття літака, його потрібно буде обслужити, заправити, аби він полетів далі, повіз пасажирів. Нікому не подобається, коли літак затримується, правда?

Таким чином пунктуальність – похідна першого правила, але водночас це й незалежний критерій.

Правило №3 самодисципліна: полягає в тому, що люди, які занурені в якийсь бізнес-процес, мають бути більш зібраними, щоб ухвалювати своєчасні рішення, проводити переговори та зустрічі ефективно. 

Правило №4 мотивація і цілеспрямованість.

Успішною у бізнесі може бути лише та людина, яку не потрібно підштовхувати. Але, в принципі, в будь-якій сфері життя так: якщо людина чогось хоче, вона цього досягне. З-під палиці нічого не буде. Якщо людина себе мотивує, самотужки намічає собі цілі, застосовує такі якості, як системність, пунктуальність, чесність, вона, звісно, досягне мети швидше, ніж той, хто прокинувся і «ай, спати хочу. Не піду на роботу – відпочину. Я ж бізнесмен. Сам собі вирішую: куди мені йти, коли вставати, коли не вставати». Звісно, на мою думку, ці люди будуть менш успішними.

За своє життя, я брав участь у багатьох бізнес-процесах – будівельних, сільськогосподарських, законодавчих, авіаційних...

Аеропорт – дуже вдалий взірець для розповіді про успіх. Адже 10 років тому, коли я говорив, що за рік на цьому місці буде новий Термінал, ніхто не вірив. Стояла «руїна» і фактично нічого не літало. Навіть хтось побився об заклад зі мною, як зараз пам'ятаю, на ящик коньяку. Адже підняти все «з нуля» здавалося нереальним завданням.

Але ми спроєктували, а потім, з урахуванням всіх дозволів, погоджень, за 9 місяців побудували Термінал. Було проведено колосальну роботу великої команди!

Правило №5 вміти працювати в команді: це стосується як трудового колективу, так і взаємин із бізнес-партнерами. Під час командної роботи важливо кожного з оточення сприймати як особистість – зі своїми інтересами, поглядами, уподобаннями – і знаходити компроміси та баланс між інтересами людей і своїми власними. Іти на поступки, не шкодувати часу на розмови та спроби переконати, не зважаючи на спокусу вирішити питання авторитарним методом. І цей шлях – вдосконалення самого себе для спілкування з іншими людьми – він триває все життя.

Не беріть близько до серця все, що відбувається в бізнесі, Правило №6.

І це – прекрасна протиотрута. Адже будь-яка невдача – це хороший досвід, хоч іноді й задорогий. Справжня біда – це коли хтось захворів і страждає. У бізнесі ж – зважаючи на те, з якої точки зору подивитися. Адже після будь-якої невдачі відкриваються нові горизонти.

І, нарешті, Правило №7 never stop! Ніколи не зупинятися. Постійно самонавчатися та самовдосконалюватися, знаходити нові інтереси та хобі, змінювати сфери діяльності.

Але, змінюючи сферу діяльності, необхідно повністю занурюватися у нове. Вивчати специфіку, деталі. Без повного розуміння процесу – будь це бізнес-процес чи просто хобі – неможливо досягти успіху. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи