Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
28.11.2022 09:45

Чому світова економіка готується до рецесії наступного року?

CEO міжнародної платіжної системи LEO, Голова наглядової ради IBOX BANK

У цьому блозі розглянемо які фактори вплинули на погіршення економічних прогнозів.

Міжнародний валютний фонд переглянув свої прогнози щодо економічного розвитку. В останньому звіті World Economic Outlook говориться, що на світ чекає рецесія та нестабільність фінансового ринку. Очікується, що цей прогноз буде актуальним для країн, на які припадає третина світового виробництва. Найближчим часом ми зможемо побачити чи зможе загальна економіка витримати нові виклики, адже від останньої рецесії минуло менш ніж два роки. У цьому блозі розглянемо які фактори вплинули на погіршення економічних прогнозів.

Десятиріччя зусиль у сфері скорочення бідності були перекреслені пандемією та вторгненням росії в Україну. Таким чином, зникнення бідності до 2030 року тепер вважається малодосяжним. Ще в липні МВФ передбачав зростання світової економіки у 2023 році на 2,9%, але, переглянувши свої розрахунки, зараз цей показник становить 2,7%. При цьому очікується, що світова інфляція досягне найвищих значень до кінця поточного року. Також слід зауважити, що Світовий банк покращив свої прогнози щодо помірного відновлення Української економіки наступного року з 2,1% до 3,3% після цьогорічного значного скорочення.

Джерело інфографіки: Міжнародний валютний фонд

Найбільш серйозними можна вважати ризики пов’язані з новими спалахами COVID-19, збільшенням інтенсивності бойових дій в Європі, підвищенням інфляції, погіршенням боргової ситуації в банківському секторі, зростанням цін на продовольство, погіршення глобальної торгівлі. Передбачається, що зниження темпів розвитку США, Китаю та країн Європи негативно позначиться на решті світу, а особливо на країнах, що розвиваються.

Війна, яку росія розпочала проти України коштуватиме світовій економіці $2,8 трильйона. Але ця цифра може продовжувати зростати за умов холодної зими та проблем з енергетикою в країнах ЄС. До такого висновку прийшла Організація економічного співробітництва та розвитку. Це зумовлено підняттям цін на енергоносії, які зменшили витрати домогосподарств. Війна порушила ланцюжки постачання різних видів продукції, зокрема, харчових продуктів. Деякі країни, які значно залежали від постачання української продукції опинилися на межі продовольчої кризи.

Одним із головних завдань світової економічної системи є подолання загрозливих показників інфляції, адже від цього залежить стабільність центральних банків. Певні кроки щодо посилення кредитної політики приведуть до подальшого зменшення темпів зростання економіки. Минулого місяця інфляція в єврозоні сягнула понад 10% при планових показниках ЄЦБ у 2%. Разом з падінням ділової активності в листопаді це очікувано призведе до рецесії в найближчому майбутньому. Згідно з індексом економічних настроїв, сфери послуг, нерухомості та транспорту можуть зазнати найбільших втрат. 

Сповільнення світової економіки відбувається більш стрімко, ніж прогнозувалося. Найбільш важливими факторами вважається атака на Україну та проблеми Китаю через обмеження, пов’язані з коронавірусом. Звідси слідують проблеми з інфляцією, сировинним та енергетичним постачанням, а також пов'язані з цим питання у сфері кредитно-грошової політики. Країни з розвиненою економікою очікувано підвищують облікові ставки для протидії економічним наслідкам, та слід також звернути увагу на країни, що розвиваються, адже тут ефект від світової кризи буде значно помітнішим. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]