Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
04.11.2013 15:14

Податкова та людина

ГО "Інститут фінансових технологій"

Коли останній раз ви були в приміщені податкової?

Колиостанній раз ви були в приміщені податкової? Впевнений, що більша частина людейодразу подумала, що не був і не хочу там бувати. Може і так, але періодично мивсі там буваємо, а найближчим часом, якщо не онлайн, то особисто раз на рік точноприйдеться відвідати, заповнюючи податкову декларацію про власні доходи.

От і я розкажу пронедавній свій візит до податкової. На днях товариш просив дізнатися чи великі в податковій черги, бо сам не міг вирватися оглянути та оцінити стан «біди», щоботримати дублікат довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.

Я прийшов до податкової служби Шевченківського району м. Києва, яка розташованабіля станції метро Політехнічний інститут. Колишній дитячий садок представпереді мною понуро. З досвіду знаю, що розмови з податківцями завжди залишалинеприємний осад, тому наближаючись налаштовувався на щось подібне і цього разу.

Яке ж моє здивуваннябуло побачити там сучасно - облаштований сервісний центр з вивіскою «Центробслуговування платників податків».

На вході одразулежали кіпи різноманітних бланків, які я звик, як підприємець, завждироздруковувати сам в сусідській конторі за пару копійчин. Далі стояв автомат,який формує електронну чергу. Зручність була очевидна, автомат видав чеки зномером в черзі, а комп’ютер не упереджено формував чергу, висвітлюючи на таблономер якому потрібно підійти до того чи іншого оператора. І не яких криків,непорозумінь з іншими відвідувачами.

 Здивував навіть інформаційний стенд, дерозписано досконало, хто за що відповідальний, та номер віконця, де можнаотримати відповідь на те чи інше запитання. Таких віконечок в даному центрібуло 24. Всі працівники центру розташовувались в трьох залах:

 Перший зал - прийом звітності, видачі довідокта дозвільних документів.

Другий зал - обслуговуванняплатників податків.

Третій зал - видачадовідок, дозвільних документів та надання консультаційних послуг.

По суті, цеправильна організація роботи, але в нашій країні ми наскільки звикли добезладу, що організованість та порядок дивує.

Контрольнийвистріл в голову я отримав, коли усюди були розклеєні вказівники безкоштовного wi-fi, подумав «лажа», і одразу провірив.Як на зло, він таки працював.

В кутку між заламистояв стаціонарний комп’ютер на якому відвідувач податкової,в якого виниклипроблеми з документами, щось передруковував. Раніше якщо в документі знаходилипомилку, ти мав самотужки все виправити без надання технічного забезпечення тадопомоги.

Чесно кажучи, ятрохи розгубився, останній мій візит до податкової був років 7 назад, післячого я сказав собі, що цим повинна займатися людина, яка цьому професійнонавчена, та найняв бухгалтера, бо моїх нервів на ці черги та ругань невистачало.

Повернувшись довходу, де розташована довідкова, я запитав, що потрібно для того, щоб отриматикопію потрібних документів. Працівник податкової почав задавати різного родупитання для вияснення деталей, на які я не міг відповісти. Після чого язателефонував товаришу та сказав, приходь сам - черг нема.

Прогрес це добре,треба щоб технологічний прогрес з’явився також в інших сферах державногоуправління.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net