Людина, яка вірить у тебе
Що таке менторство і як воно може вас змінити
«Завдання лідера у тому, щоб було більше лідерів, а не в тому,
щоб було більше тих, хто слідує за лідером»,
Ральф Нейдер
Справжній вчитель той, хто допоможе тобі стати самим собою. У багатьох з нас зерна талантів та здібностей гинуть в несприятливому середовищі. Невблаганний годинник з кожним роком залишає нам все менше часу на їх реалізацію. На нас тиснуть міфи, стереотипи, штампи та кліше. Особливо це стосується жінок, яких часто виховують у вузькому руслі можливостей. Крок вправо чи крок вліво викликає різке несприйняття оточуючих.
Але якщо є бажання вирватись з “гендерного гетто”, опанувати нові якості, вміння та професійні навички, поруч потрібна людина, яка змусить повірити в себе. Саме такий наставник або ментор буде не просто вчителем, але надихаючим власним прикладом добрим товаришем.
Сьогодні жіноче менторство набуває все більшої популярності. До нього вдаються як молоді дівчата, які роблять перші кроки в самореалізації, так і старші жінки, які прагнуть змінити своє життя. Й тут важливо не помилитись і обрати правильну наставницю.
12-14 листопада Ліга захисту прав жінок в рамках Академії дівочого лідерства «Grow Up» провела триденний інтенсивний курс навчання для 15-ти дівчат з вразливих соціальних груп. Але на цьому наша взаємодія не завершилась. Усі бажаючі отримали менторську підтримку тренерів та тренерок. Їхня мета – зробити так, щоб лідерські проекти учасниць рано чи пізно втілились в життя, щоб вони не пали духом, а докладали постійних зусиль заради досягнення мети.
Цей досвід був корисним і для мене особисто. Він допоміг сформулювати п’ять характеристик відмінного ментора, якого варто обрати якщо бажаєш позитивних змін.
Ця людина надихає. Наставник дає потужний стимул позитиву й оптимізму, змушує повірити у себе не лише словами, але й через власний приклад.
Ця людина є глибоким психологом. Вона знає що сказати в потрібний момент, як подолати невпевненість, депресію чи відчай, як розвернути вас світогляд на 150 градусів, вивести із зони сутінків на світлу сторону життя.
Ця людина змушує професійно зростати. Ментор є відмінним фахівцем своєї справи й здатен буквально на пальцях пояснити складні речі підопічному. Не лише пояснити, але й зацікавити, змусити заглибитись в ту сферу, яку вони разом вивчають.
Ця людина живе з вами одним життям. Менторство передбачає відмінний від шкільного чи вузівського навчання формат, де викладач відбув повинність та й пішов. Тут все якраз навпаки – наставник постійно цікавиться життям підопічного, проводить поруч максимально багато часу та стає близькою людиною. Адже по-справжньому, не знаючи свого учня, важко давати йому якісь дійсно вартісні поради.
Ця людина вірить в тебе й переживає за тебе. Вона зацікавлена в якісних змінах в житті підопічного, адже вклала в це частку своєї душі й тому позитивний результат сприймає як особисту перемогу.
Такий ідеальний тип менторства не зустрінеш на кожному кроці. Але мені особисто пощастило зустріти саме таких жінок на своєму шляху.
Явище менторства лише набирає популярності в Україні. З часом справжніх наставниць та менторок ставатиме все більше, а їх кількість неодмінно переросте в якість. Найважливіше, що наставниці з великої літери можуть змінити життя тисяч жінок, а вони, в свою чергу, зможуть вплинути на інших. Так формується нерозривний зв’язок поколінь, що дозволяє накопичувати та передавати досвід.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87051
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11261
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9252
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5436