Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.04.2022 13:46

Хто звільняється від податків та мита при купівлі ТЗ за кордоном

Адвокат, громадський діяч

Українці зможуть безкоштовно розмитнити авто з ЄС. Як це буде працювати?

1. На кого поширюються пільги за Законом №7190

Звільнення від сплати в'їзного мита поширюється виключно на громадян, які ввозять такі транспортні засоби для вільного обігу. Тобто бізнес (юридичні особи) і надалі буде сплачувати в'їзне мито при здійсненні таких операцій.

Окрім цього, пільгою щодо несплати акцизного податку та податку на додану вартість при розмитнені транспортних засобів можуть скористатися виключно громадяни та бізнес, який обрав сплату єдиного податку із ставкою 2%.

Отже, всі фізичні особи можуть скористатися таким податковим послаблення у повній мірі та лише юридичні особи платники єдиного податку 3 групи із ставкою податку 2% в частині податкових послаблень з акцизного податку та податку на додану вартість.

*Виключення: не поширюється на товари, які мають походження з країни, визнаної державою - окупантом.

2. Період надання пільги

· Звільнено від оподаткування ввізним митом (для фізичних осіб): з 1 квітня 2022 року і до припинення або скасування воєнного стану на території України.

· звільнено від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком: (для фізичних осіб) тимчасово, з 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану.

· звільнено від оподаткування податком на додану вартість: (для ЄП 3-ї групи) тимчасово, з 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану.

3. Пільгове розмитнення поширюється на такі ТЗ

· автомобілі легкові;

· кузови до легкових автомобілів;

· причепи;

· напівпричепи;

· мотоцикли;

· транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше;

· транспортні засоби для перевезення вантажів.

4. Чи змусять заплатити потім "по повній".

Ні, зворотної сили закон не має. Це не відтермінування платежів, а скасування. Обов’язку щось доплачувати немає.

5. Які платежі залишилися.

· Залишилися збір до пенсійного фонду для першої реєстрації авто в Україні. Це від 3% до 5% від ринкової вартості автомобіля.

· А також оплата послуг сервісного центру МВС.

· Необхідний сертифікат відповідності еконормам, якщо в техпаспорті не вказано екологічний стандарт автомобіля.

6. Процедура розмитнення.

· Спрощений спосіб (для фізичних осіб)

Передбачає, що митний контроль та митне оформлення транспортних засобів, які ввозяться на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, здійснюється без справляння митних платежів, у тому числі податку на додану вартість, акцизного податку, ввізного мита, шляхом подання декларантом митному органу попередньої митної декларації без проведення митного огляду, без застосування фітосанітарного контролю, заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності безпосередньо у пунктах пропуску через державний та митний кордон України.

Отже, спрощений спосіб розмитнення транспортних засобів може підійти виключно для фізичних осіб, оскільки вони були повністю звільнені від сплати будь-яких податкових платежів.

· Стандартний спосіб

Передбачає, що митний контроль і митне оформлення транспортних засобів, здійснюються у повному обсязі відповідно до вимог Митного кодексу України, а оподаткування ввезених товарів, у тому числі акцизним податком та податком на додану вартість, здійснюється на загальних підставах, встановлених Податковим кодексом України.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]