Коучинг як інноваційний метод навчання керівників та розвитку бізнесу
Що таке коучинг керівників і чи зробить він вас успішним у довгостроковій перспективі?
Коучинг керівників (executive coaching) - це більше, ніж просто ділове модне слово. У сучасному вимогливому, конкурентному світі бізнесу executive coaching є цінним інструментом для розвитку особистості керівників та зростання компанії.
Що таке executive coaching і чи зробить він вас успішним у довгостроковій перспективі?
«Еxecutive coaching – організаційне втручання, робота при якому будується в рамках контракту, по заздалегідь узгодженим темам. Коучинг, як і програми МВА або залучення бізнес консультантів, допомагає розвивати лідерські компетенції, проте діє на іншому рівні, оскільки є певні близькі стосунки між коучем і клієнтом. Взаємодія відбувається на більш глибокому особистому рівні і тому результати розкриваються на іншому рівні» - визначення професора Еріка де Хаана, керівника центру коучингу, ASHRIDGE / Hult International Business School (Великобританія) та професора розвитку організаційного коучингу Vu University (Нідерланди), автора 150 статей та 11 книг. Якщо лідер вже пройшов хорошу МВА програму і у нього є потужний управлінський і лідерський інструментарій, але з іншого боку є досвід і розуміння, що звичними методами він не може довгий час вирішити певний ряд завдань/проблем: наприклад, запуск нових проектів або доведення ідей до успішної реалізації, залучення та утримання талановитих співробітників, команда не настільки ефективна, як того хотілося б, це як раз відмінна ситуація, коли варто спробувати коучинг і знайти інший підхід для досягнення цілей або зрозуміти, що заважає в поточному підході і що слід змінити.
У неформальному визначенні – це професійні стосунки, які призводять до того, що керівник завдяки коучинговому партнерству опинитися там, де бажаєте бути! Співпраця з професійним коучем допомагає розвинути лідерські навики керівника та підвищити ефективність управління.
Як це працює?
Коучинг - це особливий стиль навчання. Ідея полягає в тому, що клієнт активно бере участь у процесі "змін", що призводить до довготривалих результатів. Більше того, об’єктивна інша сторона, така як професійний коуч, забезпечує перспективу, фокус та відкритий зворотній зв'язок, яких бізнес партнери, колеги та співробітники надати не можуть. Коучинг починається з процесу дослідження. Коуч співпрацює з вами, щоб обговорити ваші цілі та визначити ваші сильні сторони та сфери, які потребують розвитку. Як тільки вони будуть визначені, буде заплановано та здійснено напрямок дій. Стійкі результати можливі за рахунок довготривалих коучингових відносин від трьох до дванадцяти місяців в залежності від запиту та очікувань клієнта. Коучинг дає змогу працювати над своїм розвитком, одночасно виконуючи повсякденне ведення бізнесу.
Навіщо наймати коуча?
Якщо ви досвідчений, нещодавно підвищений або навіть потенційний майбутній керівник, вам буде корисний коучинг. Підтримання бізнес процесів та щоденне вирішення операційних завдань, ймовірно, залишає вам мало часу для зосередження на власному розвитку; коучинг дає вам таку можливість і, як результат, приносить користь вашому бізнесу в цілому. Бізнес це не тільки цифри. Це про людське обличчя. Чим вище лідер, тим менше менеджменту і більше психології. Процеси, які відбуваються в команді - це завжди проекція процесів, які всередині особистості лідера. Якщо ви адепт думки, що особисті зміни або вдосконалення принесуть користь зростанню вашої компанії, executive coaching допоможе вам стати на шлях успіху та побудувати компанію майбутнього – гнучку, об’єднуючу, орієнтовану на розвиток команди. Сучасний бізнес як ніколи потребує коучинг як потужний ресурс для здійснення управлінських стратегій нового формату, адже процвітатимуть лише ті компанії, які орієнтовані на людей та вміють працювати з потенціалом окремих особистостей та команд в цілому.
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко вчора о 22:33
- Нерозподілений прибуток КІКів: як законно уникнути податку в 23% в Україні Ростислав Никітенко вчора о 10:41
- Індустріальні парки як інструмент економічного зростання регіонів та країни Дмитро Соболєв 14.04.2025 14:23
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? Ольга Оніщук 14.04.2025 13:00
- Що робити під час обшуку на підприємстві: поради адвоката для бізнесу Сергій Пагер 14.04.2025 09:39
- Нація вбивць Георгій Тука 14.04.2025 08:43
- Час переосмислювати підходи: що НБУ може взяти з робіт Олів'є Бланшара? Олексій Бахтінов 14.04.2025 00:48
- Как продлить загранпаспорт за границей без военного билета: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 13.04.2025 20:52
- Відповідність як основа для ефективного функціонування освітніх закладів в сучасних умовах Сергій Пєтков 13.04.2025 20:13
-
Вперше в історії українка стала володаркою титулу "Міс США-2025": фото
Життя 28391
-
Алхім, Саша Бо, Юлічка Верба: чому блогери масово позбавляються губ та інших б’юті-ін’єкцій
Життя 15271
-
Позіхання може бути небезпечним сигналом дефіциту сну: експерти пояснюють чому
Життя 13019
-
Нардеп: Болгарія запропонувала переглянути вартість реакторів для ХАЕС
Бізнес 11786
-
Bloomberg: Курс рубля з початку року зріс на 38%. Це погано для російського експорту
Фінанси 9879