Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
03.02.2021 15:55

Патентний повірений. Хто це?

Адвокатка, патентна повірена України, СЕО патентно-юридичної студії "BLACK&WHITE"

А до кого ви звернетесь, якщо треба вирішити питання в сфері охорони інтелектуальної власності?

Якщо у вас болить око – ви звернетесь до офтальмолога, якщо зуб – до стоматолога, проблеми зі шкірою – до дерматолога. А до кого ви звернетесь, якщо треба вирішити питання в сфері охорони інтелектуальної власності? До юриста?! Спойлер: зазвичай так і буває.

Ні, друзі – «сімейний лікар» (читай юрист) може лише оцінити суть проблеми в загальному плані, а кваліфіковано вирішити питання може тільки вузько кваліфікований спеціаліст. Хто? – патентний повірений. Так, ця професія не настільки на слуху як юрист чи нотаріус, але якщо ви зрозумієте у чому різниця і в яких випадках треба звертатися конкретно до патентного повіреного, то зекономите багато часу, нервів та грошей.

Патентний повірений – це атестований спеціаліст, якого внесли до Державного реєстру представників зі справ інтелектуальної власності (ознайомитися можна на сайті відомства). Називатися «патентним повіреним» можуть тільки особи із повною вищою освітою саме в сфері охорони інтелектуальної власності, які при цьому мають не менш ніж 5 років практики в цій сфері, успішно склали екзамени, пройшли атестацію та отримали свідоцтво. Це не «юрист широкого профілю», а спеціаліст, який глибоко розбирається саме в цій сфері, починаючи від подачі заявок на державну реєстрацію або патентування об’єктів інтелектуальної власності, участі в процедурах експертиз і до надання юридичних послуг в сфері інтелектуальної власності. Хочу відмітити, що патентний повірений може як мати юридичну освіту, так і не мати. Тому уточнюйте у вашого повіреного, які послуги від може надавати. Але і це ще не все, хтось може спеціалізуватися на торговельних марках, а хтось на винаходах. А в винаходах також багато спеціалізацій – від фармацевтики до винаходу «вічного двигуна».

Але! Тільки кваліфікований патентний повірений знає всі тонкощі, маневри та можливості – і в тому, щоб зареєструвати та відстояти інтелектуальні права перед експертизою Відомства, максимально дотримуючись інтересів заявника, і в тому, щоб виявляти всі невідповідності, ризики на ранніх етапах. І навіть у тому, щоб вкластися в терміни і підготовити всі документи, дотримуючись законодавства. Іноземні особи, будь то приватна особа або компанія, можуть подавати на реєстрацію свою інтелектуальну власність або продавати її – але тільки через патентних повірених.

Тому «лікуйтесь» правильно – звертайтесь до вузько кваліфікованого спеціаліста.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи