Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
12.01.2018 17:30

«Програмна» ПДВ-пільга: новинки 2018 року

Партнер, Керівник податкової практики Юридичної групи LCF, адвокат

Перепродаж та розповсюдження програмного забезпечення, надання доступу до програмного забезпечення (Software as a Service, SaaS), підписка на оновлення та додатки, а також інша ІТ-продукція у зв’язку із змінами до Податкового кодексу України також підпадаю

«Новорічні» податкові зміни, щозастосовуються з 2018 року у зв’язку з набранням чинності Законом України№2245-VIII «Про внесення змін доПодаткового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодозабезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», середіншого, доповнили перелік ІТ-продукції та операцій, які до 1 січня 2023 року звільняютьсявід оподаткування ПДВ. Змін зазнали підпункт 14.1.225 Податкового кодексуУкраїни (ПКУ) щодо визначеннятерміна «роялті» та платежів, які не вважаються роялті, а також пункт 26-1підрозділу 2 Перехідних положень ПКУ щодо власне звільнення від ПДВ.

До змін 2018 року передбачалось, щозвільнення від ПДВ поширюється тільки на постачання програмної продукції, якоювважався «результат комп’ютерного програмування» у вигляді операційної системи,прикладної, розважальної, навчальної комп’ютерної програми чи їх компонентів, атакож у вигляді інтернет-сайтів та онлайн-сервісів, а також постачання засобівкриптографічного захисту інформації».

З 2018 року, окрім постачання програмноїпродукції, звільняються від ПДВ також операції з програмною продукцією, платаза які не вважається роялті. Такими операціями відтепер вважатимуться такожперепродаж (придбання примірників програмного забезпечення як у матеріальній,так і в електронній формі для перепродажу) та розповсюдження програмногозабезпечення (отримання права на розповсюдження примірників програмноїпродукції без права на їх відтворення або якщо їх відтворення обмеженовикористанням кінцевим споживачем).

Сам же перелік програмної продукції,«доступної» для застосування ПДВ-пільги, зазнав оновлення і відтепер включаєтакож такі елементи як доступ до програмного забезпечення (іншими словами, SoftwareasaService),примірники програмного забезпечення у матеріальній чи в електронній формі (стосуєтьсянасамперед перепродажу та розповсюдження ПЗ), коди для завантаження таактивації програмного забезпечення. Оновлення, додатки, розширення функціоналупрограмного забезпечення, а також підписка на такий сервіс теж підпадають підПДВ-пільгу.

Проте розширення сфери дії «програмної» ПДВ-пільгиоминуло такі питання як надання технічної підтримки програмної продукції та постачаннячи імпорт обладнання із вбудованим програмним забезпеченням. Податківці ж«дозволяють» застосовувати ПДВ-пільгу в таких операціях лише за специфічнихобставин, які нечасто виникають на практиці.

Крім того, звільнення від ПДВ не для всіхплатників податку є бажаним результатом. У розробників та розповсюджувачівпрограмного забезпечення, які здійснювали продажі з нарахуванням ПДВ, але з2018 року застосовуватимуть звільнення від ПДВ, може з’явитися потребапереглянути процеси закупівлі обладнання, товарів та послуг, яківикористовуються у власній діяльності. Адже якщо придбані товари, послуги,необоротні активи використовуються у звільнених від ПДВ операціях, на вхіднийПДВ за такими закупівлями необхідно нараховувати «компенсуючі» податковізобов’язання. 

Бажання таких платників податків відмовитися від ПДВ-пільгизустріне спротив податкових органів, які таку можливість заперечують.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]