UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
12.01.2018 17:30

«Програмна» ПДВ-пільга: новинки 2018 року

Партнер, Керівник податкової практики Юридичної групи LCF, адвокат

Перепродаж та розповсюдження програмного забезпечення, надання доступу до програмного забезпечення (Software as a Service, SaaS), підписка на оновлення та додатки, а також інша ІТ-продукція у зв’язку із змінами до Податкового кодексу України також підпадаю

«Новорічні» податкові зміни, що застосовуються з 2018 року у зв’язку з набранням чинності Законом України №2245-VIII « Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році », серед іншого, доповнили перелік ІТ-продукції та операцій, які до 1 січня 2023 року звільняються від оподаткування ПДВ. Змін зазнали підпункт 14.1.225 Податкового кодексу України ( ПКУ ) щодо визначення терміна «роялті» та платежів, які не вважаються роялті, а також пункт 26-1 підрозділу 2 Перехідних положень ПКУ щодо власне звільнення від ПДВ.

До змін 2018 року передбачалось, що звільнення від ПДВ поширюється тільки на постачання програмної продукції, якою вважався «результат комп’ютерного програмування» у вигляді операційної системи, прикладної, розважальної, навчальної комп’ютерної програми чи їх компонентів, а також у вигляді інтернет-сайтів та онлайн-сервісів, а також постачання засобів криптографічного захисту інформації».

З 2018 року, окрім постачання програмної продукції, звільняються від ПДВ також операції з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті. Такими операціями відтепер вважатимуться також перепродаж (придбання примірників програмного забезпечення як у матеріальній, так і в електронній формі для перепродажу) та розповсюдження програмного забезпечення (отримання права на розповсюдження примірників програмної продукції без права на їх відтворення або якщо їх відтворення обмежено використанням кінцевим споживачем).

Сам же перелік програмної продукції, «доступної» для застосування ПДВ-пільги, зазнав оновлення і відтепер включає також такі елементи як доступ до програмного забезпечення (іншими словами, Software as a Service ), примірники програмного забезпечення у матеріальній чи в електронній формі (стосується насамперед перепродажу та розповсюдження ПЗ), коди для завантаження та активації програмного забезпечення. Оновлення, додатки, розширення функціоналу програмного забезпечення, а також підписка на такий сервіс теж підпадають під ПДВ-пільгу.

Проте розширення сфери дії «програмної» ПДВ-пільги оминуло такі питання як надання технічної підтримки програмної продукції та постачання чи імпорт обладнання із вбудованим програмним забезпеченням. Податківці ж «дозволяють» застосовувати ПДВ-пільгу в таких операціях лише за специфічних обставин, які нечасто виникають на практиці.

Крім того, звільнення від ПДВ не для всіх платників податку є бажаним результатом. У розробників та розповсюджувачів програмного забезпечення, які здійснювали продажі з нарахуванням ПДВ, але з 2018 року застосовуватимуть звільнення від ПДВ, може з’явитися потреба переглянути процеси закупівлі обладнання, товарів та послуг, які використовуються у власній діяльності. Адже якщо придбані товари, послуги, необоротні активи використовуються у звільнених від ПДВ операціях, на вхідний ПДВ за такими закупівлями необхідно нараховувати «компенсуючі» податкові зобов’язання. 

Бажання таких платників податків відмовитися від ПДВ-пільги зустріне спротив податкових органів, які таку можливість заперечують.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]