Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.08.2019 20:58

Новий Уряд має починати з перепису

Експерт з питань соціальної політики

Першим кроком нової влади має бути перепис населення та повний аудит економічного стану країни...

Вже один 10-річний перепис населення ми пропустили, потім щороку відкладали. І вже остаточно уряд Гройсмана вирішив провести його в 2020 році. Це крок, який нова влада має здійснити першим. Дані, отримані таким переписом, дадуть можливість зробити повний аудит соціально-економічного стану, справжнього…

А після цього можна розробляти урядову програму, яка буде спиратись на фактичні дані, а не ті, що уряд некоректно планує. І тоді вже можна формувати державний бюджет.

Коли розраховували медичну реформу, пенсійну, субсидії – чомусь вважали , що населення України 42 мільйони, а чи враховували, що за кордоном на заробітках майже 8 млн українців?

У нас є негативна тенденція вимирання населення, є загрозлива тенденція масової трудової міграції.

Нова влада повинна виконати певні кроки з проведення повної перепису населення і потім по аудиту соціально-економічного стану нашої держави. Потім можна розробляти урядову програму, яка буде спиратися на фактичні дані. Дані перепису населення стануть базою для інформаційного забезпечення управління, включаючи формування державного бюджету. Ми будемо знати, на якому світі ми знаходимося, скільки нас залишилося.

Думаю, що дані перепису нас не порадують, дай Боже щоб нас залишилося хоча б 34 млн. В даний час у нас немає точних даних, скільки у нас працездатного населення, скільки пенсіонерів, скільки українців ніколи не повернуться в Україну. Конкретних даних у нас немає. Нам потрібен реальний бюджет. Кажуть, що у нас 12,5 млн пенсіонерів, а нам потрібно точно знати, скільки насправді у нас пенсіонерів, скільки у нас бюджетників точно. Ці показники закладаються в макроекономічні показники, після перепису населення вони стануть більш реальними.

При проведенні перепису населення великих складнощів виникати не буде, для його проведення потрібно біля 4 млрд. грн.

За наявності політичної волі перепис можна організувати і швидко провести. Як правило, до цього перепису залучаються люди зі сфери освіти, охорони здоров'я, МВС.

Не проведення перепису населення, відсутність коректних цифр за чисельністю населення відкриває шлях для зловживань і корупції.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]