Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
20.12.2016 19:02

Чому не можна приймати держбюджет-2017

Експерт з питань соціальної політики

Основні зауваження до антисоціального урядового проекту Держбюджету.

1.    У надходженнях до зведеного бюджету не врахованоможливих надходжень 239 млрд грн (з недопущення укриття податків і зборівв офшорних зонах та у тіньовому секторі економіки, збільшення з 5% до 18%ставки податку із дивідендів, які отримують олігархи, врахування повної суминадходжень від легалізації  бурштину тощо). 
 
Доприйняття державного бюджету на 2017 рік необхідно розглянути та прийнятизаконопроекти «Батьківщини» №№ 4380 і 4381, прийняття яких блокується  з квітня 2016 року.
 
2.    В держбюджеті немає спеціального режимуоподаткування ПДВ для сільгосптоваровиробників . У них буде вилучено внаступному році більше 25 млрд гривень. 
 
Доприйняття державного бюджету на 2017 рік розглянути та прийняти законопроекти«Батьківщини» №№ 1874, 2052, 2313-а, 3748-1, 4438, якими передбачено державнупідтримку сільськогосподарських товаровиробників.
 
3.    Уряд так і незменшив видатки на субсидії для населення на житлово-комунальні послуги за рахунок зменшення у два рази тарифів нажитлово-комунальні послуги - до економічно обґрунтованих розмірів, які єзавищеними.
 
4.    Уряд безпідставно занизив видатки на виплатурізних допомог:  розміри прожитковихмінімумів для дітей до 6 років та від 6 до 18 років, працездатних осіб,пенсіонерів та інвалідів.
 
5.    У проектідержавного бюджету на 2017 рік заниженівидатки на виплату пенсій. Наслідки антисоціального законопроекту №5130(порушує ст. 22 Конституції), який 6 грудня прийняли провладні фракції таРадикальна партія:
- скорочення пенсій для працюючих пенсіонерів;
- зменшення у середньому співвідношеннірозміру мінімальної пенсії за віком;
- зменшення розміру підвищення трудовихпенсій з березня 2017 року;
- не проводити індексацію пенсій.
 
6.               Знижено виплати стипендій студентам та учням,потерпілих від Чорнобильської катастрофи, учнівської та студентської молоді,яка перебуває на повному державному утриманні, студентам із числа шахтарів аботих, батьки яких мають стаж підземної роботи понад 15 років або, які навиробництві загинули чи отримали інвалідність I   чи  II групи. Це наслідки антисоціального законопроекту №5130.
 
7.               Безпідставно занижено видатки на виплату одноразової грошової допомоги військовослужбовцяму разі загибелі, смерті під час виконання ним обов’язків військової служби абовнаслідок захворювання чи отримання інвалідності, пов’язаного з виконаннямвійськової служби. Це наслідки антисоціального законопроекту №5130. Для виплатирозміру допомоги буде використовуватися не прожитковий мінімуму на дань такоїтрагедії, а на початок року. На початок 2017 року розмір прожиткового мінімумудля працездатних осіб пропонується затвердити у розмірі 1600 грн, що меншепроти розміру у грудні 2017 року на 162 гривні.
 
8.               Заниженовидатки на перерахунок пенсій військовослужбовцям. Це наслідкиантисоціального законопроекту №5130. Порядок перерахунку пенсій визначатиметеуряд.
 
9.               Заниженовидаткина протезита інші засоби реабілітації для інвалідів. У2015 році це заниження складало 120 млн. грн, у 2016 році близько 300 млн. грн,, а на 2017 рік на 442 млн. грн.
 
10.          З меншено видатки на соціальний захисту громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. На 2017 рікпередбачені 1,9 млрд. грн., що на 200 млн. грн. менше проти 2015 року недивлячись на інфляційні процеси.
 
11.          З анижені видатки на (5,2 млрд. грн.) для надання допомоги:
         -на дітей із малозабезпечених сімей шляхом доплати. Передбачено, що допомогабуде надаватися не до 100% прожиткового мінімуму, а до 85%. Запропонованопрожитковий мінімум для дітей затвердити на 2017 рік у розмірі менше 50% дорозміру за методологією;
         -молодим сім’ям при народженні дитини. До 2014 року розміри допомоги визначалисяу кратності до прожиткового мінімуму. З 2014 року розмір допомоги принародженні дитини виплачується 41280 грн., не дивлячись на те, що індексінфляції у грудні 2017 року складе до грудня 2013 року складе понад 200%.
 
12.                      Не передбачено реальних кроків щодо передачі місцевим громадам додаткових повноважень та додаткових фінансових ресурсів. Не враховано для місцевих бюджетів: 
 
- передачувідповідних коштів на харчування дітей – 1-4 класів загальноосвітніх шкіл; 
 
- прямих міжбюджетних відносин державногобюджету із місцевими бюджетами сіл, селищ, міст районного підпорядкування; 
 
- повернення зарахування до місцевихбюджетів сіл і селищ  60% ПДФЛ;
 
- не передбачено  розподіл по адміністративно-територіальниходиницях різних централізованих у держбюджетіпрограм та цільових субвенцій, які будуть не прозоро розподілятисяурядом та центральними органами виконавчої влади.        
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net