Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
28.08.2017 14:20

Зміни розміру та порядку стягнення аліментів на неповнолітніх дітей

8 липня 2017р. набрали чинності зміни до Сімейного кодексу України та Цивільно процессуального кодексу України. Відповідно до яких внесені значні зміни в порядок та розмір стягнення аліментів на неповнолітніх дітей.

          8 липня 2017р.  набрали чинності  зміни до Сімейного кодексу України  та Цивільно процессуального кодексу України. Відповідно до яких внесені значні зміни в порядок та розмір стягнення аліментів на неповнолітніх дітей.

            Законом збільшено  мінімальний розмір аліментів на одну дитину.  Так, у разі встановлення аліментів в твердій грошовій сумі, раніше встановлений розмір в  30% збільшено до  50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. 

           Згідно із Законом України «Про Державний бюджет на 2017 рік», прожитковий мінімум у 2017 році в Україні для дітей до 6 років становить з 1 січня 2017 - 1 355 гривень, з 1 травня - 1 426 гривень, з 1 грудня - 1 492 гривні. Для дітей від 6 до 18 років: з 1 січня 2017 - 1 689 гривень, з 1 травня - 1 777 гривень, з 1 грудня - 1 860 гривень.

           У разі визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу)  платника аліментів -  на одну дитину – у розмірі  однієї чверті, на двох дітей – у розмірі  однієї третини, на трьох і більше дітей у розмірі  - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10-ти прожиткових мінімумів на кожну дитину.  

            Законом уточнено також, що аліменти, які одержані на дитину  є власністю дитини. Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини; – неповнолітня дитина (від 14 до 18 років) має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання, а також самостійно одержувати аліменти та розпоряджатися ними.

            Відтепер, справи по стягненню аліментів розглядаються в наказном (спрощеном) проваджені. Нововведенням   розширено перелік обставин, які враховуються судом під час визначення розміру аліментів. Такі обставини дозволяють суду зробити висновок про матеріальний стан платника аліментів. Суд може враховувати: наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; здійснення витрат платником аліментів на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи.

             Змінами закріплено, що заборгованість за аліментами платника аліментів, який не працював на час виникнення заборгованості або є фізичною особою - підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, або є громадянином України, який одержує заробіток (дохід) у державі, з якою Україна не має договору про правову допомогу, визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцево.

           

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]