Новий ренесанс або Вавилон має бути знищено!
Нашебачення продемонструвало і те й інше.
Безумовно, в оригінальній фразі йдеться про Карфаген, а Вавилон, згідно з історією, було містом зберігачем культури та знань. І, мабуть, римський монополіст солі того часу дійсно хотів знищити свого основного конкурента, і стати номером один, але то інша історія…
Я хочу привернути увагу читача до крутезного проєкту, у якому наша команда брала безпосередню участь, і хочу цей проєкт проаналізувати з філософського погляду. Тому що бачу, як такі проєкти стають рушіями до сходу нового ренесансу.
Отже, 25 квітня 2024 року відбувся проєкт “Нашебачення”, метою якого було зібрати 3 000 000 гривень для потреб ЗСУ. І можна було б сказати, що це безумовно масштабний, проте звичайний серед безлічі подібних благодійний концерт із трансляцією в соцмережі - але він таким не є!
Чому? Тому що в цьому концерті просто скасовували шаблони. Скасовували всі правила: від банальних заборони мату на сцені й орієнтації на цільову аудиторію, до наповнення небанальним абсурдним гумором. “Нашебачення” - це мікс із ток-шоу, стендапу, пісенного конкурсу під мінус, танців без конкурсу, в “жахітті” різних музичних стилів гуртів, які в іншому випадку ніколи разом на сцені не виступали б.
Вся команда просто робила це, тому що насолоджувалась процесом, тому що це було прикольно, і кожен знав, що він працює як мінімум на 4-й сходинці піраміди Маслоу, а може навіть і без неї.
Основою "Нашебачення" є волонтерство. Ми бачимо артистів, які збирають кошти. Але за лаштунками залишаються команди організаторів та підрядників, які також погоджуються працювати безплатно заради перемоги. І їх, на хвильку, на “Нашебачення’ було понад 200 осіб. Це і є новою економікою. Економікою, де інвестують працю й емоції, щоб зробити якісний продукт, щоб зібрати більше донатів і в цьому полягає синергія.
Якщо в часи інфляції запускається товарний бартер, то в часи “песця”, точніше - в повному нерозумінні майбутнього, увімкнувся бартер емоцій. Головною валютою цієї економіки є слово “дякую”, і цих слів було напрочуд багацько.
Можна сказати, що це - прояв постіндустріального суспільства, та правильніше сказати, що це форма самозахисту чи може протесту, або може це - дійсно щось нове.
Новий ренесанс, який уособлює загибель акторської гри й шаблонів класичного телебачення, з усіма їх кліше і забобонами. Адже ядром проєкту було покоління, яке першим відмовилось від тєлєку, яке запустило найкрутіші блогерські проєкти, покоління, яке перед собою ставить найвищою цінністю - довіру один одному - як в особистих стосунках, так і в стосунках із глядачем. Довіра і щирість сьогодні перемагає акторську майстерність та професійні кліше. А це значить, що нова епоха культурно-цивілізаційного розвитку вже вкорінилася, а це значить…. Новий ренесанс настав, а ми все одно - не хочемо його бачити!
Трохи цифр:
Повний аншлаг, або, як там кажуть, soldout
4.8 млн зібраних коштів
понад 200 організаторів
понад 1600 глядачів
понад 9000 переглядів прямого ефіру
І ще три, ні, кілька слів про Вавилон, або краще про Карфаген… В будь-якому випадку, ці міста були розграбовані і зруйновані новим, молодим, пасіонарним поколінням. Сьогодні це покоління називають Z. І ті, хто читав англійський буквар розуміє що ця літера остання. Співпадіння? Чи може це саме і є перелом на оновлення?
Тож зустрічайте, не чекайте!
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386