Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
17.02.2016 08:53

Пекельні тарифи – справа рук «Нафтогазу», а не МВФ

Незалежний експерт із питань енергетики

Прем’єр Арсеній Яценюк впевнено та без докору сумління анонсував підвищення тарифів з 1 квітня. Тим часом у «Нафтогаз України» та уряді роблять вигляд, що не мають відношення до чергового підвищення тарифів на газ і тепло.

Прем’єрАрсеній Яценюк впевнено та без докору сумління анонсував підвищення тарифів з 1квітня. Тим часом у «Нафтогаз України» та уряді роблять вигляд, що не маютьвідношення до чергового підвищення тарифів на газ і тепло. А ціни на газ длянаселення уже з квітня можуть зрости як мінімум на 40%- із нинішніх 3600 грн до5000-5500 грн. за 1000 куб. м.
 
Підвищеннябуде стосуватися населення, яке використовує газ для опалення взимку ірозраховує на т.зв. щорічний пільговий обсяг 1200 куб. м.
 
У«Нафтогазі» як завжди показують пальцем в сторону МВФ. Мовляв, не винні ми – цевсе спеціалісти із-за кордону. Дійсно, у новому проекті Меморандуму проекономічну та фінансову політику с МВФ йдеться про приведення внутрішніх цін нагаз до рівня імпортної ціни. На даний момент як відомо пільгова ціна газустановить 3600 грн. за 1000 куб. м. – це категорія споживання до 1200 куб. мпід час опалювального сезону.
 
Самедля цієї категорії Україна зобов’язується перед МВФ підвищити тариф на 40-50% -до рівня 5000-5500 грн. Для тих, хто буде споживати більше 1200 куб. м під часзими, то очікує приведення тарифу до рівня вартості імпортного газу. Ймовірно,що тариф 7188 грн не буде змінений. Хоча така ситуація можлива лише при цініімпортного газу у 200-220 дол. та курсі національної валюти у 24 грн.
 
Зважаючина ріст нафти та реальний курс валюти на рівні 27-28 грн. за долар, то ближчедо осені 2016 р. про тариф 7188 грн доведеться забути. І буде нова вища ціна –приблизно 9000 грн. За умов збідніння народу, то такі тарифи дійсно будутьпекельними.
 
Усеце буде реалізовано за умов, що система влади не зміниться та інший уряд неперегляне систему формування тарифів. І для початку не буде знову обговоренопроблему необґрунтовано завищених тарифів. Адже комісія Верховної Ради так і незавершила свою роботу, а суди далі тривають.
 
Проблемав тому, що реформатори з «Нафтогазу» уже другий рік поспіль «забувають» сказатипро те, що газ для населення постачається власного видобутку, а не імпортний. Атому нахабно пропонувати або погоджуватися з МВФ у тому, що необхідно зрівнятиціну власного газу та імпортного, – це як мінімум перший обман. Імпортний газспоживають теплокомуненерго, які отримують газ по ціні 2990 грн. І тут дійснопотрібно зрівнювати тарифи із вартістю імпортного газу – до рівня 7000-8000грн. Наразі мова йде про підвищення до 5000-6000 грн.

Хочапідвищення тарифів для ТКЕ без ліквідації втрат тепла – ліній тепломереж, утепленнястін та встановлення лічильників – це тицяння пальцем в небо. Хочеш – 5000 грн.,а хочеш – 10000 грн. На сьогодні немає однозначної позиції, скільки теплареально використовує споживач, а скільки – втрачається.
 
Вдругеобманюють у «Нафтогазі» тоді, коли скромно мовчать або «забувають» сказати, щопіднімають тариф на газ лише для того, щоб населення, яке не користуєтьсясубсидіями або отримує їх мізерний обсяг, змушене було оплачувати завищенувартість газу.
 
І«переплата» піде через «Нафтогаз» до бюджету і далі на субсидії. Це ринковівідносини? Це корупція. А також цинічне використання більшості населення України.Тому МВФ не має жодного відношення до тарифного питання. А «Нафтогаз» з урядомховає за буцім-то вимогами МВФ свої істинні наміри – безконтрольне нарощуваннята використання субсидій.
Відправити:
Теги: тарифи, мвф
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи